Ilustrowany przewodnik Reiki - ebook
Ilustrowany przewodnik Reiki - ebook
Czy dobrze znasz symbole Reiki i ich znaczenie? Interesujesz się rozwojem duchowym i uzdrawianiem energią? Jeśli tak, to ta książka jest właśnie dla ciebie! Publikacja stanowi nieocenione źródło wiedzy z zakresu medycyny naturalnej i terapii przy pomocy Reiki. Znajdziesz w niej szczegółowe opisy czakr, które są kluczowymi centrami energetycznymi w ciele. Poznasz techniki uzdrawiające oparte na sekwencjach Reiki, które pomogą ci rozwinąć intuicję i zharmonizować umysł, ciało i ducha. Co więcej, w książce znajdziesz zilustrowanych 40 pozycji dłoni. Dzięki obrazkom będziesz w stanie krok po kroku skutecznie poradzić sobie z problemami zdrowotnymi, bólem, zmęczeniem czy trudnymi emocjami. Moc i energia Reiki jest w twoich rękach!
Spis treści
Wstęp
Część I. Pozycje i symbole dłoni
Rozdział 1. Kluczowe koncepcje i praktyki
Rozdział 2. Pozycje dłoni
Rozdział 3. Symbole Reiki
Część II. Sekwencje uzdrawiania
Rozdział 4. Typowe dolegliwości fizyczne
Rozdział 5. Przypadłości psychiczne, emocjonalne i duchowe
ZAŁĄCZNIK
O AUTORCE
O ILUSTRATORCE
Kategoria: | Wiara i religia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8301-773-0 |
Rozmiar pliku: | 9,1 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
W 1922 roku japoński mnich buddyjski Mikao Usui udał się na samotną wyprawę na górę Kurama w Japonii, podczas której osiągnął oświecenie. Po 21-dniowym poście i medytacji Usui doznał objawienia, że może przekazywać uzdrawiającą energię przez swoje ręce. Jego doświadczenie pomogło mu opracować system uzdrawiania, który obecnie nazywamy Reiki. Zgodnie z inskrypcją na jego grobowcu i z informacjami z różnych źródeł, Usui wyszkolił około 2000 uczniów.
Po ukończeniu college’u spędziłam dużo czasu w samotności, zastanawiając się nad celem mojego życia i zdałam sobie sprawę, że moim darem zawsze było i będzie pomaganie ludziom w ich uzdrawianiu. Pamiętam, jak prosiłam wszechświat o wskazówki i wkrótce niezliczone synchronizacje i znaki doprowadziły mnie do Reiki, metody uzdrawiania energią, o której prawie nic nie wiedziałam. W mojej głowie pojawił się niesamowity głos, który poinstruował mnie, abym kierowała się ciekawością i zdobyła certyfikat Reiki. Podążając za kolejnymi informacjami od wszechświata, stworzyłam praktykę uzdrawiania opartą na Reiki o nazwie STAY+VIBE. Patrząc wstecz, jestem bardzo wdzięczna, że posłuchałam mojego wewnętrznego wezwania w tak młodym wieku, ponieważ dzielenie się tą metodą uzdrawiania i nauczanie jej było jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w moim życiu i nie zamieniłabym tego na nic innego.
Być może Reiki w jakiś cudowny sposób również i ciebie odnalazło. Wierzę, że uniwersalna inteligencja zawsze odpowiada na nasze pytania, ale naszym zadaniem jest spojrzeć głęboko w siebie samych, abyśmy mogli znaleźć i uhonorować nasz wewnętrzny głos.
Podziwiam cię za kierowanie się intuicją, ciekawością, otwartym sercem i umysłem – i właśnie to z pewnością przywiodło cię tutaj. Mam nadzieję, że skorzystasz z tej książki, aby odświeżyć swoją wiedzę, uzupełnić materiały szkoleniowe i wzmocnić swoją pewność siebie i połączenie z tą uzdrawiającą metodą.
Książka ta jest zgodna z systemem uzdrawiania Usui Shiki Ryoho/Holy Fire® III i naukami Williama Lee Randa, założyciela International Center for Reiki Training (ICRT), u którego miałam przyjemność odbyć staż i szkolenie.ROZDZIAŁ 1
Kluczowe koncepcje i praktyki
W tym rozdziale dokonuję przeglądu podstawowych informacji i kluczowych pojęć - zasad Reiki, trzech filarów i ciała energetycznego w odniesieniu do Reiki. Podaję również pomocne techniki, sekwencjonowanie i wskazówki, o których należy pamiętać podczas przeprowadzania zarówno osobistych, jak i zdalnych zabiegów. W tym rozdziale opisuję konkretne kroki, w jaki sposób przeprowadzam zabiegi od początku do końca, aby zademonstrować to, co przyniosło przez lata korzyści mnie i moim klientom.
ZASADY REIKI
Reiki to nie tylko metoda uzdrawiania, ale także integralna część rozwoju osobistego i duchowego. Jeśli na to pozwolisz, może przeniknąć do każdego aspektu twojego życia. Mikao Usui Sensei stwierdził, że pięć zasad Reiki jest podstawą esencji duchowej praktyki Reiki. Jednak niezależnie od tego czy praktykuje się Reiki, czy nie, każda osoba może włączyć te zasady do swojego życia, aby było ono w pełni uduchowione i satysfakcjonujące.
Przekonasz się, że każda zasada zaczyna się od „właśnie dziś”. Dr Usui odkrył, że kluczem do szczęścia jest skupienie się na chwili obecnej i dawanie z siebie wszystkiego, co w naszej mocy. Pamiętaj, że każdy dzień jest nowym początkiem i możesz nim zarządzać gdziekolwiek jesteś. Oto wszystkie pięć zasad z kilkoma wskazówkami:
1. Właśnie dziś odpuszczę gniew. Ludzką rzeczą jest być czasami złym; zastanów się jednak, czy nie stwarzasz sobie niepotrzebnego cierpienia. Pamiętaj, że odpuszczenie bycia złym na kogoś nie oznacza, że to, co zrobił, było w porządku. Odpuszczanie polega czasem na wybraniu wewnętrznego spokoju i akceptacji oraz zrobieniu miejsca na to, co nas czeka.
2. Właśnie dziś odpuszczę zamartwianie się. Zaufaj rozwojowi swojego życia, nawet jeśli nie wiesz, co czeka cię za rogiem. Pomyśl o wszystkich przypadkach, w których wszechświat działał na twoją korzyść.
3. Właśnie dziś okażę wdzięczność. Kiedy jesteś w stanie wdzięczności i uznania, widzisz świat z innej perspektywy. To, na czym się skupiasz, rozszerza się.
4. Właśnie dziś uczciwie wykonam swoją pracę. Szanowanie własnych wartości i moralności to sposób na życie z celem. Kiedy uczciwie wykonujesz swoją pracę i czujesz się dobrze z tym, jak pokazujesz się światu, osiągasz zadowolenie.
5. Właśnie dziś będę życzliwy dla każdego żywego stworzenia. Każdy, kogo spotykasz, przechodzi przez własną bitwę i próbuje radzić sobie w życiu tak, jak potrafi, więc okazuj życzliwość i współczucie sobie i innym. Pamiętaj, że to, co dajesz innym, po stokroć do ciebie wraca.
TRZY FILARY
Dr Usui skupił się na trzech podstawowych filarach swojego systemu Reiki - medytacji Gassho, Reiji-ho i Chiryo. Przyjrzyjmy się każdemu z nich.
1. Medytacja Gassho. Pierwszym filarem Reiki jest Gassho, co tłumaczy się jako „złączenie dwóch dłoni”. Jest to forma medytacji, której praktykujący Reiki używa do oczyszczenia umysłu lub uziemienia się przed rozpoczęciem leczenia.
Zalecam wykonywanie medytacji Gassho przez około 15 do 30 minut przed każdym zabiegiem Reiki, ponieważ jest to wspaniała praktyka pomagająca wejść w bardziej uważny, skoncentrowany stan przed przekazaniem energii. Praktykowanie medytacji Gassho pomoże ci również oczyścić umysł i otworzyć serce przed zabiegiem uzdrawiania energią Reiki. Możesz powrócić do medytacji Gassho w dowolnym momencie uzdrawiania, aby poczuć się bardziej uziemionym i połączonym.
Podczas tej medytacji zamknij oczy, zbliż dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej, kciukami dotykając serca i skup się na miejscu, w którym stykają się opuszki środkowych palców. Zrelaksuj się, wejdź w stan medytacyjny i pozwól energii przepływać przez ciebie.
2. Reiji-ho. Drugim filarem Reiki jest Reiji-ho, co tłumaczy się jako „poddanie się przewodnictwu Reiki. Podczas Reiji-ho wzywasz energię Reiki i prosisz Ducha lub Źródło o wskazówki, aby twoje ręce i Reiki służyły najwyższemu dobru odbiorcy.
Możesz powiedzieć: „Proszę, aby Reiki było używane dla najwyższego dobra (imię odbiorcy)”. Możesz poprosić na głos lub w myślach, zapraszając przewodnictwo Ducha.
Po spędzeniu kilku minut w medytacji Gassho i gdy poczujesz, że połączyłeś się z energią Reiki poprzez Reiji-ho, przenieś ręce do czakry trzeciego oka, znajdującej się między brwiami. Wyraź wdzięczność za tę praktykę, zaufaj, że uzdrowienie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne i pozwól, aby twoje ręce były prowadzone intuicyjnie.
3. Chiryo. Trzecim filarem Reiki jest Chiryo, co tłumaczy się jako „uzdrawianie”. Filar ten odnosi się do aktu nakładania dłoni na ciało. Reiki jest przekazywane przez praktykującego do odbiorcy poprzez dłonie.
Zalecam rozpoczęcie uzdrawiania podążając za wewnętrznymi wskazówkami, a następnie, w razie potrzeby, skorzystanie ze wskazówek dotyczących pozycji dłoni zawartych w rozdziale 2.
CIAŁO ENERGETYCZNE
Słowo Reiki tłumaczy się z języka japońskiego jako „uniwersalną energię życiową”. Rei oznacza „uniwersalny” lub „duchowy”, a ki oznacza „energię życiową”. Ki jest tym samym, co chi w medycynie chińskiej, prana w sanskrycie, światło w Biblii i dosha w medycynie ajurwedyjskiej. Jest to energia, która znajduje się w każdym z nas i jest odpowiedzialna za nasze codzienne funkcjonowanie i utrzymywanie nas przy życiu.
Nie musisz być uduchowiony ani praktykować alternatywnego uzdrawiania aby zrozumieć, że wszystko na świecie składa się z energii, w tym ludzkie ciało. Ciało ludzkie jest splotem subtelnej energii i szeregu złożonych systemów. Ciało energetyczne jest złożone i tak inteligentne, że nieustannie się zmienia aby utrzymać homeostazę – czyli przywrócić ciało do równowagi.
Nasze ciała mają wzdłuż kręgosłupa siedem głównych centrów energetycznych, które są znane jako czakry. Czakry oznaczają w sanskrycie „wirujące koła energii”, a ich celem jest przemieszczanie i przyciąganie ki tam, gdzie jest to potrzebne do utrzymania równowagi fizycznej, psychicznej, emocjonalnej i duchowej ciała.
Zablokowana lub skumulowana wokół czakr energia ki znacząco wpływa na nasze samopoczucie. W takiej sytuacji niezwykle pomocna jest Reiki, która usuwa taką blokadę energetyczną, przywracając ciało do równowagi. Poniższa ilustracja przedstawia układ siedmiu czakr, które następnie zostały omówione zgodnie z ich korelacjami.
Czakra korony - siódma czakra (fioletowa): Związana ze świadomością jedności, naszym połączeniem i relacją z Boskością. Związana z duchowym otwarciem na coś większego niż my sami i poczuciem połączenia z wszechświatem.
Czakra trzeciego oka - szósta czakra (indygo): Związana z intuicją, świadomością i wyobraźnią. Związana z możliwością wyraźnego widzenia siebie i postrzegania świata z pełniejszej perspektywy.
Czakra gardła - piąta czakra (niebieska): Związana z komunikacją i wyrażaniem siebie. Związana z naszą zdolnością do mówienia prawdy i autentycznej komunikacji.
Czakra serca - czwarta czakra (zielona/różowa): Związana z miłością, akceptacją, radością i współczuciem. Związana z jakością naszych relacji i miłością do siebie i innych.
Czakra splotu słonecznego - trzecia czakra (żółta): Związana z naszą samooceną, poczuciem własnej wartości i granicami. Związana z naszą mocą osobistą, tym, jak czujemy się sami ze sobą i jak oddziałujemy na świat.
Czakra sakralna - druga czakra (pomarańczowa): Związana z naszą seksualnością, przyjemnością i kreatywnością. Związana z naszą zdolnością do wyrażania naszych prawdziwych emocji i cieszenia się prostymi przyjemnościami w naszym życiu.
Czakra korzenia - pierwsza czakra (czerwona): Związana z naszymi fundamentami i podstawowymi potrzebami. Związana z naszym poczuciem przynależności do tego świata, w tym z kwestiami bezpieczeństwa i finansami.ROZDZIAŁ 4
Typowe dolegliwości fizyczne
Poniższe dolegliwości to tylko niektóre z najczęstszych objawów fizycznych, w których Reiki okazało się pomocne w przyspieszeniu procesu uzdrawiania i powrotu do zdrowia. W razie potrzeby proszę odnieść się do ilustracji przedstawiającej anatomię człowieka i kobiecego układu rozrodczego, które są zamieszczone przy opisie dolegliwości.
Ból gardła
Ból gardła jest nie tylko nieprzyjemny, ale jest także prawdopodobną oznaką, że organizm walczy z wirusem. Aby odeprzeć najeźdźcę, niezbędny jest silny układ odpornościowy. Wraz z innymi środkami zaradczymi Reiki może działać jako wzmacniacz układu odpornościowego (patrz wskazówka poniżej).
1. Nad obszarem gardła
2. Boki gardła
3. Tył szyi
WSKAZÓWKA: Przy pierwszych objawach bólu gardła zaleca się picie dużo ciepłej herbaty z miodem. Doskonałymi sprzymierzeńcami w pokonaniu tej dolegliwości są między innymi imbir, korzeń lukrecji, prawoślaz lekarski i zielona herbata. Bardzo pomocne w walce z wirusami i bakteriami może być płukanie gardła przez około 10 sekund trzy razy dziennie. Potrzebujemy do tego pół szklanki ciepłej wody zmieszanej z połową łyżeczki soli.
Ból głowy
Bóle głowy mają różne przyczyny i są dość powszechne. Przesłanie energii Reiki do głowy daje naczyniom krwionośnym i nerwom odpowiedzialnym za ból szansę na jego złagodzenie i może być bardzo kojące dla odbiorcy.
1. Czubek głowy
2. Tył głowy
3. Czoło
4. Skronie
WSKAZÓWKA: Przez większość sesji układaj dłonie na bolącym obszarze głowy. Eksperymentuj z siłą ich nacisku. Czasami przełączanie się między mocnym trzymaniem głowy a zwolnieniem nacisku i na odwrót pomaga rozładować napięcie w głowie.