Jak przetrwać Boże Narodzenie z rodziną? - ebook
Jak przetrwać Boże Narodzenie z rodziną? - ebook
„Jak przetrwać Boże Narodzenie z rodziną?” Wizja spędzenia nadchodzącego Bożego Narodzenia z rodziną przyprawia Cię o dreszcze już wczesną jesienią? Już od wakacji rozglądasz się za prezentami dla krewnych, a i tak nie zawsze trafiasz w ich gust? Co roku obiecujesz sobie, że następnym razem nie dasz się wrobić w samodzielne szykowanie Bożego Narodzenia, ale jak zawsze nic z tego nie wychodzi? Chcesz czasami posłuchać głosu, który podpowie Ci, jak zrobić coś inaczej? Masz już dość sztampowych poradników, które nie wnoszą nic konkretnego, a tylko wpędzają Cię w poczucie winy, że za mało się starasz i cieszysz? Być może właśnie ta książka jest dla Ciebie. „WITCHTALKS. Jak przetrwać Boże Narodzenie z rodziną?” to nie jest typowy poradnik. To Wiedźmoporadnik. Znajdziesz w nim pięć różnych punktów widzenia wiedźm na częste pytania, jakie ludzie zadają sobie w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Jeśli chcesz je poznać, zacznij czytać. A potem odpowiedz sobie szczerze na dwa pytania: Rad której wiedźmy zwykle słuchasz? A której wiedźmy naprawdę chcesz posłuchać?
Kategoria: | Poradniki |
Zabezpieczenie: | brak |
ISBN: | 978-83-969445-0-4 |
Rozmiar pliku: | 926 KB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Publikacja powstała jedynie w celach rozrywkowych!
Oświadczamy, że ani Wydawnictwo, ani Autorka nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za efekty działań podjętych w wyniku lektury niniejszej książki.
To NIE jest: poradnik, drogowskaz, zapis prawdziwych wydarzeń, zbiór wytycznych postępowania ani tym bardziej porad terapeutycznych.
Przed podjęciem jakichkolwiek działań (nie tylko związanych z lekturą tej publikacji) pamiętaj, żeby sprawdzić obowiązujące przepisy prawa, normy społeczne oraz skontaktuj się z własnym sumieniem i poczuciem moralności.
Pamiętaj: czytasz na własne ryzyko!Kalya – Witam państwa w pierwszej odcinku naszej specjalnej audycji „_WITCHTALKS_”. Co miesiąc podczas pełni księżyca będziemy w ramach tej audycji udzielać porad naszym słuchaczom. Na zadane przez nich pytania porad udzielać będą obecne tu ze mną wyjątkowe osoby, a mówiąc dokładniej: pięć sióstr zawodowo będących wiedźmami. Są to: Trixie, znana wszystkim jako pomysłowa łobuziara…
Trixie – Zaraz łobuziara… Ja po prostu lubię się dobrze bawić. Cześć wszystkim.
Kalya – Alika, określana przez niektórych jako wredna jędza…
Alika – Nie wredna, tylko szczera. Dobry wieczór.
Kalya – Leia, nasza ugodowa perfekcjonistka…
Leia – Witam wszystkich. Po prostu staram się wykonywać jak najlepiej zadania, których się podejmuję.
Kalya – Jest też z nami Kinna, przez niejednego nazwana przebiegłą manipulatorką…
Kinna – Ja po prostu staram się osiągać swoje cele. Witam naszych słuchaczy.
Kalya – Oraz Salvia, upierdliwie dociekliwa…
Salvia – Zdobywanie wiedzy to nie zbrodnia. Cześć.
Kalya – Ja nazywam się Kalya i będę przekazywać naszym wiedźmom pytania słuchaczy. Tematem przewodnim tej audycji jest, zadawane często już od jesieni, pytanie: _„Jak przetrwać Boże Narodzenie z rodziną?”_. A zatem zaczynajmy!Kalya – Pierwsze pytanie od słuchaczy brzmi: „_Co zrobić_, _gdy pod pozorem zainteresowania co u mnie słychać dzwoni do mnie siostra, a ja wiem, że jak co roku będzie się chciała wprosić do mnie od razu na gotowe Święta?_” Trixie, co Ty byś doradziła?
Trixie – Najlepiej nie odbierać telefonu, gdy dzwoni siostra.
Kalya – A jeśli jednak odbierzemy telefon i w trakcie rozmowy wyjdzie taka sytuacja?
Trixie – Zawsze można udać trzaski i powiedzieć: „_Dom mi wjeżdża do tunelu, oddzwonię później_”, a oddzwonić już po Świętach, ewentualnie najwcześniej w Wigilię.
Kalya – Okej. Alika, co Ty byś doradziła?
Alika – To bardzo proste. Powinno się powiedzieć wprost, co się myśli, i przedstawić swoje oczekiwania. Na przykład: „_Chętnie będę Cię gościć, ale mam bardzo dużo rzeczy do przygotowania. Jeśli chcesz spędzić ze mną Święta, przyjedź wcześniej, przygotujemy razem… , przywieź także…_” i podać listę zadań. Jeśli siostra zaakceptuje takie warunki, to dobrze, a jeśli nie to trudno, zdzwonicie się z życzeniami i tyle.
Kalya – Leia?
Leia – Powiedziałabym: „_Oczywiście, przyjeżdżaj_”, albo wręcz sama na początku rozmowy bym jej zaproponowała, aby do mnie przyjechała.
Kalya – Dlaczego?
Leia – Jeśli co roku tak robi, to znaczy, że takie rozwiązanie najbardziej jej pasuje. Wyszłabym zatem z taką propozycją, żeby podtrzymać miłe, rodzinne relacje. Po czym zrobiłabym szczegółową listę zakupów oraz prac do wykonania wraz z grafikiem. A następnie realizowałabym ją punkt po punkcie, najlepiej jak się da.
Kalya – Kinna, co Ty na to?
Kinna – Skoro siostra co roku wykręca taki numer, to byłabym na niego przygotowana już od jesieni. Gdybym odebrałabym od niej telefon i tylko wspomniałaby o nadchodzących Świętach, od razu poprowadziłabym rozmowę tak, żeby nie miała możliwości mnie tak urządzić. Na przykład od razu można wspomnieć, że jeszcze w tym roku muszę wykonać kilka niezbędnych napraw w mieszkaniu, że mam dookoła remonty sąsiadów, albo że zmieniła się moja sytuacja finansowa bądź potrzeba bliskości z rodziną. A potem pokierowałabym rozmową tak, żeby tym razem samemu wprosić się do siostry i niech ona się w tym roku wykaże w przygotowywaniu Świąt. Na przykład można powiedzieć: „_Wiesz siostra, tak się cieszę, że niedługo będzie Boże Narodzenie. Ostatnio mam same problemy z mieszkaniem, bardzo chętnie od nich odpocznę. No i przede wszystkim będzie to świetna okazja, żeby spotkać się z Tobą i Twoją rodziną. Bardzo chętnie Was odwiedzę. Nie będziesz musiała pakować się z dzieciakami i tłuc do mnie, lepiej zostańcie u siebie, na miejscu. To jaką świąteczną potrawę mam ze sobą zabrać jak będę do Was jechać?_”
Kalya – Salvia?
Salvia – Ja bym radziła od początku rozmowy wypytywać siostrę o wszystko. „_Co u Ciebie? Jak sobie radzisz z…? Co ostatnio zrobił Twój mąż…? Jak się mają dzieci? Czy nauczyły się już…? Jakie mają oceny w szkole? Czy lubicie jeść…? Czy już rozwiązałaś problem z…? Myślisz o nowej pracy? Gdzie wyjeżdżacie na_ s_ylwestra?_” i tak dalej. Najlepiej zadawać jak najwięcej pytań, tak żeby ona nie miała czasu zapytać czy może przyjechać, albo straciła na to ochotę.