Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Jurysprudencja 19/2022. Zatrudnienie tymczasowe jako nietypowa forma świadczenia pracy - ebook

Data wydania:
1 stycznia 2022
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
24,95

Jurysprudencja 19/2022. Zatrudnienie tymczasowe jako nietypowa forma świadczenia pracy - ebook

Niniejsza monografia stanowi podsumowanie III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Nietypowe stosunki zatrudnienia” zorganizowanej dnia 3 grudnia 2020 r. przez Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia pod kierunkiem prof. UŁ dra hab. Tomasza Duraja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Praca tymczasowa to jedna z najlepiej rozwijających się nietypowych form aktywności zarobkowej na polskim rynku pracy. Tematem książki jest ocena prawnej regulacji zatrudnienia tymczasowego po nowelizacji obowiązującej od 1 czerwca 2017 r., dokonana zarówno z naukowego, jak i praktycznego punktu widzenia. Doniosłość, złożoność, wielowątkowość i aktualność tego zagadnienia potwierdza zestaw artykułów składających się na monografię. Dotykają one fundamentalnych dla tej tematyki problemów prawnych. Zdaniem dra hab. Marcina Wujczyka (Uniwersytet Jagielloński) „praca z pewnością stanowi istotny wkład w rozwój nauki w tym zakresie. Jest ona cennym źródłem informacji zarówno dla teoretyków, jak i praktyków prawa zainteresowanych problematyką zatrudnienia tymczasowego. […] Tezy sformułowane w analizowanym opracowaniu są ciekawe i nowatorskie. Autorzy trafnie identyfikują istotne problemy oraz określają najważniejsze obszary badawcze. Dzięki temu recenzowana książka wyróżnia się na tle innych opracowań poruszających zagadnienia pracy tymczasowej. […] Nie znajduję na rynku publikacji, która tak wieloaspektowo, jak niniejsza monografia traktowałaby o pracy tymczasowej w Polsce”.

Celem serii wydawniczej „Jurysprudencja” jest publikowanie monografii z zakresu teorii i filozofii prawa, a także dyscyplin prawniczych podejmujących problematykę teoretyczno- i filozoficzno-prawną w ramach własnych badań przedmiotowych. Inicjatywa powołania tego rodzaju serii wydawniczej spotkała się z dużym zainteresowaniem wszystkich ośrodków naukowych zajmujących się wskazaną problematyką, a także znanych naukowców z ośrodków zagranicznych.

Redaktorzy serii
Marek Zirk-Sadowski, Bartosz Wojciechowski

Spis treści

Wykaz skrótów 7

 

Tomasz Duraj, Zatrudnienie tymczasowe jako nietypowa forma świadczenia pracy – uwagi na tle obowiązującej regulacji prawnej 9

Andrzej Marian Świątkowski, Praca tymczasowa w epoce postindustrialnej 19

Anna Reda-Ciszewska, Konsekwencje i ocena nowelizacji Ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych 31

Grażyna Spytek-Bandurska, Podstawy prawne działalności agencji pracy tymczasowej 45

Joanna Unterschütz, Zatrudnienie tymczasowe a praca w ramach cyfrowych platform zatrudnienia 61

Łucja Kobroń-Gąsiorowska, Umowa na czas określony jako zagrożenie dla praw pracowników tymczasowych 71

Kinga Moras-Olaś, Zatrudnienie tymczasowe a przeciwdziałanie nadużyciu umowy o pracę na czas określony 81

Krzysztof Walczak, Zatrudnienie tymczasowe na podstawie umów cywilnoprawnych – ocena regulacji prawnej 93

Tomasz Duraj, Kilka refleksji na temat uprawnień kierowniczych w zatrudnieniu tymczasowym 103

Michał Szypniewski, Zatrudnianie cudzoziemców spoza Unii Europejskiej za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej 121

Marta Zbucka-Gargas, Wątpliwości wokół podziału obowiązków bhp w zatrudnieniu tymczasowym 131

Iwona Jaroszewska-Ignatowska, Zagadnienie czasu pracy w zatrudnieniu tymczasowym 139

Krzysztof Krysiak, Prawo do urlopu wypoczynkowego pracownika tymczasowego 149

Liliana Strupp, Zasada równego traktowania w zatrudnieniu tymczasowym 159

Wojciech Bigaj, Pracownik tymczasowy a ZFŚS pracodawcy użytkownika i równe traktowanie w zatrudnieniu – uwagi de lege ferenda 169

Małgorzata Mędrala, Koszty świadczeń o charakterze społecznym w zatrudnieniu tymczasowym 177

Olga Maczasek, Komu opłaca się praca tymczasowa? Pole do nadużyć czy realne ułatwienie zawierania krótkookresowych umów? 195

Barbara Antczak, Outsourcing pracowniczy – analiza pojęcia 207

Dariusz Górski, Zatrudnienie tymczasowe w praktyce funkcjonowania Państwowej Inspekcji Pracy 217

Joanna Ceglarska-Jóźwiak, Postępowanie w sprawie ustalenia właściwego płatnika składek na ubezpieczenia społeczne 229

Agnieszka Kiełbowicz-Dziwulska, Kontrola agencji pracy tymczasowej zatrudniających pracowników delegowanych 239

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8220-963-1
Rozmiar pliku: 2,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: