Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Koszt wytworzenia według nowego Krajowego Standardu Rachunkowości nr 13 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2019
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
8,45

Koszt wytworzenia według nowego Krajowego Standardu Rachunkowości nr 13 - ebook

Publikacja omawia główne założenia i postanowienia Krajowego Standardu Rachunkowości Nr. 13 „Koszt wytworzenia jako podstawa wyceny produktów”, którego celem jest pomoc firmom w prawidłowym stosowaniu zasad ustalania i prezentacji w sprawozdaniach finansowych kosztu wytworzenia produktów.
Kogo dotyczy KSR 13
Standard dotyczy jednostek prowadzących działalność, w ramach której powstają zapasy produktów: wyrobów gotowych zdatnych do obrotu (sprzedaży), półproduktów lub będących w toku produkcji.
Jak i kiedy stosować KSR 13
Standard ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2019 r., z możliwością jego wcześniejszego zastosowania. Oznacza to, że jednostki, które chcą korzystać z uregulowań KSR 13 przy sporządzaniu sprawozdań za 2019 r., muszą już teraz (w trakcie roku 2019) wdrożyć rozwiązania w nim zawarte. Przypomnijmy jednak, że stosowanie standardów rachunkowości (zgodnie z art. 10 ust. 3 uor) nie jest obligatoryjne (nie stanowią obowiązującego prawa). W zależności od decyzji kierownika jednostka może:
• stosować wszystkie Krajowe Standardy Rachunkowości (w tym przypadku jednostka musi w polityce rachunkowości posiadać zapis potwierdzający włączenie do polityki wszystkich dotyczących jej Krajowych Standardów Rachunkowości; nie może wówczas wybiórczo stosować niektórych Krajowych Standardów Rachunkowości lub ich części i nie stosować innych),
• stosować niektóre wybrane Krajowe Standardy Rachunkowości (jednostka musi w polityce rachunkowości posiadać zapis o stosowaniu tylko wybranych standardów; nie może przy tym wybiórczo stosować postanowień w ramach wybranych standardów),
• nie stosować Krajowych Standardów Rachunkowości (jednostka w razie wystąpienia w działalności jednostki transakcji, zdarzenia lub warunku, których sposobu klasyfikacji, wyceny lub prezentacji przepisy o rachunkowości nie regulują, powinna ustalić odpowiednie zasady rachunkowości i poinformować o nich w sprawozdaniu finansowym; nie ma przy tym przeszkód, by tymi wybranymi przez jednostkę zasadami były postanowienia Krajowych Standardów Rachunkowości).
Wejście w życie KSR 13 powoduje, że straciło moc stanowisko Komitetu Standardów Rachunkowości „Ustalanie kosztu wytworzenia dla celów bilansowej wyceny zapasów”. Stanowisko to dotyczyło sposobu kalkulacji i ujęcia kosztów niewykorzystania zdolności produkcyjnych zgodnie z art. 28 uor, w świetle którego do kosztu wytworzenia produktu nie zalicza się m.in. kosztów będących konsekwencją niewykorzystania zdolności produkcyjnych i strat produkcyjnych. Zagadnienie kosztów niewykorzystania zdolności produkcyjnych zostało uwzględnione w omawianym, nowym KSR 13.

Kategoria: Finansowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8137-594-8
Rozmiar pliku: 224 KB

BESTSELLERY

Kategorie: