Facebook - konwersja

Kryteria wyodrębniania prawa administracyjnego - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2015
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
84,51

Kryteria wyodrębniania prawa administracyjnego - ebook

Przemysław Wszołek doktor nauk prawnych, asystent w Katedrze Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie; autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego.

Prezentowana książka, stanowiąca studium z zakresu teorii prawa administracyjnego, jest pierwszym w polskiej literaturze prawniczej kompleksowym opracowaniem zagadnienia kryteriów wyodrębniania prawa administracyjnego.
Zawarte w monografi i rozważania koncentrują się wokół próby udzielenia odpowiedzi na cztery zasadnicze pytania:
jakie jest znaczenie naukowe i praktyczna przydatność konstrukcji teoretycznej kryterium wyodrębniania prawa administracyjnego;
jak przedstawia się dorobek nauki w tym zakresie oraz jakie są zalety i wady propagowanych dotychczas koncepcji kryteriów;
jakie dylematy towarzyszą dystynkcji prawa administracyjnego, a zwłaszcza w jaki sposób i jakiego wyróżnika tego prawa należy poszukiwać;
czy istnieje kategoria pojęciowa, która mogłaby pretendować do rangi kryterium wyodrębniania polskiego prawa administracyjnego we współczesnych realiach.

Autor prezentuje szeroką perspektywę omawianej problematyki i zainspirowany dotychczasową dyskusją na temat kryteriów wyodrębniania prawa administracyjnego, przedstawia na jej tle propozycję własnej koncepcji w postaci pojęcia służby publicznej.
Książka przeznaczona jest w szczególności dla pracowników naukowych, prawników praktyków, doktorantów oraz studentów prawa i administracji. Poczynione w pracy ustalenia odnoszące się do fundamentalnych kwestii wskazania istoty i jurydycznej tożsamości prawa administracyjnego, a także jego granic, mogą okazać się przydatne zarówno w naukowym opracowywaniu instytucji prawa administracyjnego, jak i w rozstrzyganiu
problemów interpretacyjnych w praktyce tworzenia i stosowania prawa.

Spis treści

Wykaz skrótów 7
Przedmowa 11
Wstęp 15
Rozdział pierwszy Doniosłość wyznaczenia kryterium wyodrębniania i granic prawa administracyjnego 35
1. Uwagi ogólne 35 2. Obiektywne potrzeby odgraniczania i konsolidacji prawa administracyjnego. Specyfika systemu prawa administracyjnego oraz zjawiska uzasadniające poszukiwanie kryterium 40 2.1. "Pozioma" i "pionowa" rozległość, heterogeniczność oraz rozczłonkowanie prawa administracyjnego 40 2.2. Właściwości techniki legislacyjnej prawa administracyjnego. Brak części ogólnej i niekodyfikowalność 50 2.3. Multicentryczność systemu prawa 62 2.4. Interferencja i dyfuzja elementów różnych gałęzi prawa 103 3. Subiektywne potrzeby wyodrębniania prawa administracyjnego 149 3.1. Perspektywa prawodawcy 152 3.2. Perspektywa adresatów norm administracyjnoprawnych 162 3.3. Perspektywa nauki prawa administracyjnego 182 4. Podsumowanie 192
Rozdział drugi Doktrynalne koncepcje kryteriów wyodrębniania prawa administracyjnego 194
1. Uwagi wprowadzające 194 2. Kryteria oparte na czynnikach pozaaksjologicznych 195 3. Kryteria oparte na czynnikach aksjologicznych 197 4. Krytyka dotychczasowych teorii wyodrębniania prawa administracyjnego 203
Rozdział trzeci Dylematy dystynkcji prawa administracyjnego 207
1. Uwagi ogólne 207 2. Sposoby wyodrębniania prawa administracyjnego. Problem logicznego podziału systemu prawa 211 3. Wyodrębnianie prawa administracyjnego - kwestia poznania czy aprobaty? "Ideologizacja" problemu repartycji 217 4. Kryterium "praktyczne" czy teoretyczne? Problem tendencji legislacyjnych 236 5. Inne dylematy związane z przedmiotem dystynkcji 249 6. Wnioski 255
Rozdział czwarty "Służba publiczna" jako kryterium wyodrębniania prawa administracyjnego 257
1. Wprowadzenie - rola aksjologii prawa administracyjnego w procesach teoretycznego wyznaczania sfery tego prawa 257 2. Pojęcie służby publicznej 263 2.1. Uzasadnienie wyboru pojęcia. Definicja "służby publicznej" 263 2.2. Uwarunkowania aksjologiczne, przedmiotowe i podmiotowe "służby publicznej" 265 3. Prawo administracyjne jako "prawo służby publicznej" 270 4. Podsumowanie 283
Zakończenie 287
Literatura 289
Kategoria: Administracyjne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8092-042-2
Rozmiar pliku: 100 B

BESTSELLERY

Kategorie: