Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Metodologie językoznawstwa 1. Ewolucja języka. Ewolucja teorii językoznawczych - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
18,40

Metodologie językoznawstwa 1. Ewolucja języka. Ewolucja teorii językoznawczych - ebook

Organizowane przez Zakład Językoznawstwa Angielskiego i Ogólnego (wcześniej Zakład Teorii Języka i Metodologii Językoznawstwa) w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego seminaria naukowe poświęcone metodologiom językoznawstwa (Łódź 2004, 2006, 2008, 2010, 2012) za każdym razem starają się odpowiedzieć na fundamentalne pytania dotyczące języka oraz przedstawić stan badań nad językiem z uwzględnieniem perspektyw różnych nauk i paradygmatów badawczych. Ponieważ teorie językoznawcze nieustannie ewoluują, tematem przewodnim niniejszego tomu jest właśnie ewolucja zarówno teorii językoznawczych, jak i samego języka.

Spis treści

Piotr Stalmaszczyk: Wstęp          7

Sławomir Wacewicz: Ewolucja języka – współczesne kontrowersje       11

Szymon Wróbel: Ewolucja dyspozycji do zachowań kooperacyjnych a komunikacja symboliczna. Przypadek Petera Gärdenforsa     27

Piotr P. Chruszczewski: Wybrane propozycje metodologiczne językoznawstwa antropologicznego       53

Adam Dobaczewski: O współczesnej semantyce w ujęciu strukturalnym            71

Marek Kuźniak: Fizykalizm w semantyce kognitywnej. Trzecia droga?   83

Przemysław Żywiczyński: Świat wartości kontra anioły i diabły  103

Małgorzata Fabiszak, Barbara Konat: Zastosowanie korpusów językowych w językoznawstwie kognitywnym 131

Piotr Pęzik: Paradygmat dystrybucyjny w badaniach frazeologicznych. Powtarzalność, reprodukcja i idiomatyzacja       143

Maciej Witek: Spór między internalizmem i eksternalizmem w teorii aktów mowy         161

 

Indeks terminów            179

Kategoria: Polonistyka
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8142-038-9
Rozmiar pliku: 3,6 MB

BESTSELLERY

Kategorie: