Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • Empik Go W empik go

Monografie Podatkowe: Kontrola celno-skarbowa - podstawowe zagadnienia - ebook

Data wydania:
10 grudnia 2020
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment

Monografie Podatkowe: Kontrola celno-skarbowa - podstawowe zagadnienia - ebook

W 2017 r. dokonano generalnego przekształcenia zarówno organizacji administracji skarbowej, jak również − co kluczowe z perspektywy podmiotów prawa podatkowego − sposobu prowadzenia postępowań prowadzonych przez nowopowstałe organy celno-skarbowe. Nowe prawo ma na wielu płaszczyznach charakter rewolucyjny, dokonując głębokiej przebudowy procesu weryfikacji prawidłowości rozliczeń podatkowych. Jako przykład można chociażby pozbawienie kontrolowanego możliwości wyrażenia formalnej polemiki z treścią rozstrzygnięcia pokontrolnego zawartego w wyniku kontroli ograniczając de facto możliwość jego działania do wyłącznie korekty deklaracji w ustawowym terminie. Z drugiej strony wprowadzone zostały również rozwiązania, które określić można mianem kontrowersyjnych, takie jak np. zakaz tzw. antykorekty w sytuacji złożonej pokontrolnej korekty deklaracji podatkowej uwzględniającej ustalenia zawarte w wyniku kontroli. Rozwiązania te w sposób definitywny kończą pewne utrwalone i akceptowane praktyki podatkowe, takie jak kontynuacja sporu podatkowego w postepowaniu w sprawie stwierdzenia nadpłaty. Omawiane rozwiązania są z perspektywy podatników doniosłe, zmniejszając jednak ich dotychczasowe instrumenty procesowe oraz ochronę prawną.

Praca niniejsza jest dziełem pracowników Instytutu Studiów Podatkowych. Została ona zbudowana na podstawie jednolitej koncepcji metodycznej: jest analizą poszczególnych wybranych uregulowań Ustawy o KAS. Analizę rozpoczyna synteza treści normatywnej danej regulacji, kolejne części są pogłębieniem rozważań a przede wszystkim przedstawieniem istotnych zagadnień prawnych wynikających z normy prawnej.

Prezentowane analizy prawne dotyczą przede wszystkim kontroli celno-skarbowej z uwzględnieniem instrumentów pozyskiwania informacji oraz danych zarówno od podatnika, jak też w ramach wymiany pomiędzy organami skarbowymi. Podkreślenia wymaga, że transfer tych danych a także nowe instrumentarium ich pozyskiwania zostały w ostatnim czasie znacząco rozbudowane. Powyższe rozwiązania mają istotne znaczenie dla podmiotów prawa podatkowego: stanowią one również podstawę do ingerencji w często najbardziej strzeżone tajemnice tych podmiotów.

stan prawny na dzień 1 stycznia 2021r.

Spis treści

Wykaz skrótów ...9

Od Wydawcy...11

Wprowadzenie ...12

Część I. Przepisy wprowadzające – ustawa wprowadzająca ustawę o KAS ... 14

1. Właściwość organów w zakresie kontynuacji postępowań w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe [Art. 199] ........................................ 15

2. Właściwość organów w zakresie kontynuacji postępowań w sprawach o przestępstwa lub wykroczenia [Art. 200] .......................................................................... 17

3. Właściwość organów w zakresie niezakończonych postępowań kontrolnych i kontroli podatkowej [Art. 202] .............................................................................18

4. Właściwość organów odwoławczych od decyzji dyrektorów urzędów kontroli skarbowej           [Art. 205] .............................................................................................. 21

5. Właściwość organów w zakresie szczególnych rodzajów postępowań nadzwyczajnych

[Art. 210] ............................................................................................... 22

6. Organy właściwe w zakresie kontynuacji niezakończonych postępowań celnych [Art. 211] ............................................................................................................... 23

7. Właściwość organów odwoławczych w okresie przejściowym [Art. 213].......... 24

8. Zachowanie w mocy rozstrzygnięć organów celnych [Art. 214] ..................... 25

9. Właściwość organów w zakresie niezakończonych spraw dotyczących podatku akcyzowego [Art. 221] ................................................................................................. 26

10. Utrzymanie w mocy wcześniej podjętych czynności w postępowaniach i kontrolach

[Art. 254] ................................................................................................. 27

Część II. Organy celno-skarbowe – ustawa o KAS ............................................ 28

1. Organy KAS oraz ich właściwość rzeczowa i miejscowa [Art. 11] ..................... 29

2. Uprawnienia Szefa KAS dotyczące monitorowania transakcji [Art. 16] .............. 33

3. Właściwość miejscowa Szefa KAS [Art. 17] ................................................... 35

4. Zastępca naczelnika urzędu skarbowego [Art. 31]  ......................................... 36

5. Powołanie i odwołanie naczelnika urzędu celno-skarbowego [Art. 32] ................ 38

Kategoria: Podatkowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-63591-66-3
Rozmiar pliku: 1,7 MB

BESTSELLERY

Kategorie: