Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • Empik Go W empik go

Muzykowanie metodą cyfrowo-literową z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w lekkim stopniu - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2010
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment

Muzykowanie metodą cyfrowo-literową z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w lekkim stopniu - ebook

Cyfrowo-literowa notacja muzyczna (cylinomuz) powstawała przez wiele lat pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Wyrosła z potrzeby gry na instrumentach i ciekawości niepełnosprawnych dzieci. Dotychczasowe i zalecane metody muzykowania (oparte na nutach) są mało skuteczne. Na drodze do łatwiejszego i skutecznego sposobu gry na instrumentach znajdowały się litery – jako znaki pisma oraz jako nazwy nut. Nazwy te zostały przeniesione na płytki instrumentów sztabkowych, które kojarzyły się z dźwiękami. Skoro dzieci mogły sobie pomagać literami w grze na dzwonkach chromatycznych, to dlaczego cyfry miałyby nie spełnić podobnej funkcji w grze na flecie prostym? Dołączona do książki płyta DVD, zawierająca nagrania zespołu muzycznego Promyk, przedstawia praktyczne zastosowanie metody cyfrowo-literowej w muzykowaniu zespołowym uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Spis treści

Wstęp Edukacja muzyczna uczniów z niepełnosprawnością intelektualną Zdolności muzyczne uczniów z niepełnosprawności intelektualną a ich wrażliwość muzyczna Przydatność cyfrowo-literowego zapisu muzyki (cylinomuz) w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną Modyfikacja zasad muzyki w cyfrowo-literowej notacji muzycznej (cylinomuz) Puls, rytm, metrum, tempo Cyfry i litery jako zastępcze nuty dla niepełnosprawnych dzieci Dobór instrumentów i repertuaru do muzykowania dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną Muzykowanie na instrumentach perkusyjnych z zastosowaniem literowej notacji muzycznej (linomuz) Muzykowanie na instrumentach klawiszowych z zastosowaniem literowej notacji muzycznej (linomuz) Muzykowanie na fletach prostych sopranowych z zastosowaniem cyfrowej notacji muzycznej (cynomuz) Projekty instrumentów muzycznych dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych Edukacja muzyczna a terapia muzyką i socjalizacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną Muzykowanie na przykładzie zespołu muzycznego Promyk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Krakowie Spis treści nagrania DVD zespołu muzycznego Promyk Bibliografia Słowniczek

Kategoria: Pedagogika
Zabezpieczenie: brak
ISBN: 978-83-7587-219-4
Rozmiar pliku: 6,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: