Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Obrazy Europy w polskim dyskursie publicznym - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2006
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
12,00

Obrazy Europy w polskim dyskursie publicznym - ebook

Książka ta, oparta na analizie prasy z okresu negocjacji akcesyjnych między Polską i Unią Europejską (1998-2002), ukazuje przyczyny trwania i kierunki zmiany mitu centralności Europy w polskim dyskursie publicznym. W tym okresie eurodebata była pragmatycznie skierowana ku bieżącym celom politycznym, jednocześnie będąc debatą o rozwoju i zacofaniu. Korzystając z metod krytycznej analizy dyskursu i interpretacji semiotycznej, autorka demonstruje mechanizmy tworzenia obrazów Europy i Unii Europejskiej, a zarazem definiowania tożsamości polskich przez takie pary opozycji, jak obawy i nadzieje, strach i wstyd albo socjalizm i kapitalizm. Zastosowane w tej książce ujęcie dyskursu jako praktyki społecznej odsłania podwójną rolę prasy. Z jednej strony jest istotnym czynnikiem kształtującym świadomość zbiorową, z drugiej – odzwierciedla najgłębiej zakorzenione w niej mity.

Spis treści

Wykaz skrótów

Wstęp

 

Część pierwsza

 

I. Idea Europy

  1. Początki Europy jako idei i jej sprzeczności
  2. Współczesna Europa: zmiany i ciągłość idei

 

II. Inspiracje teoretyczne

  1. Media i teorie komunikowania
  2. Teorie dyskursu

 

III. Metody analizy

  1. Analiza dyskursu
  2. Etapy analizy

 

Część druga

 

IV. Dynamika obaw i nadziei: negocjacje akcesyjne w prasie

  1. Motywacja wyodrębnienia okresu
  2. Negocjatorzy – wojownicy i biurokraci
  3. Aktorzy procesu negocjacyjnego
  4. Dynamika cykliczna
  5. Dynamika liniowa
  6. Podsumowanie

V. Która Europa? Przedmiot obaw i nadziei

  1. Jakie obawy, jakie nadzieje?
  2. Różne twarze Europy
  3. Europa mityczna

VI. Debata o „czerwonej Europie”: socjalizm czy kapitalizm?

  1. Europa socjalistyczna jest zagrożeniem dla Polski
  2. Europa socjalistyczna jest nadzieją dla Polski
  3. Europa kapitalistyczna jest nadzieją dla Polski
  4. Europa kapitalistyczna jest zagrożeniem dla Polski
  5. Europa jako twór sui Genesis, wymagający zupełnie nowego podejścia
  6. Jaki kolor ma Europa i co z tego wyniknie?

VII. „Strach” i „wstyd” jako czynniki budujące wizerunki Europy

  1. Podziały w Europie
  2. „Wstyd” i „strach” w tekstach prasowych
  3. Typy wizerunków Europy na podstawie rozróżnienia „strach/wstyd”

 

Zakończenie

Posłowie

Sumary

Aneks 1

Aneks 2

Bibliografia

Indeks nazwisk

Kategoria: Politologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-242-1198-2
Rozmiar pliku: 1,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: