Facebook - konwersja

Poznać to, co mówimy. Prace filologiczne i wspomnienia - ebook

Data wydania:
1 stycznia 2009
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Poznać to, co mówimy. Prace filologiczne i wspomnienia - ebook

Książka wybitnego literaturoznawcy i tłumacza poezji niemieckiej zbiera w jednym tomie szkice, wspomnienia i wywiady oraz recenzje, rozproszone dotąd w czasopismach bądź niepublikowane. Teksty zawarte w części pierwszej, zatytułowanej Tropy, pokazują czytelnikowi twórczość polskich i niemieckich poetów w ich wzajemnych zależnościach i fascynacjach. Sięgając do średniowiecznych eposów rycerskich (Parsifal Wolframa von Eschenbach), poprzez utwory z późniejszych epok aż do współczesności, (legenda o Lorelai, Król Olch Goethego, wiersze Eichendorffa itd.) autor pokazuje, jak poruszały one wyobraźnię polskich twórców, inspirowały i skłaniały do tłumaczeń. W szkicach dotyczących Sarbiewskiego, Sebyły, Gałczyńskiego, Herberta i innych, prezentuje metodą kolejnych przybliżeń wędrówkę motywów i idei, wskazując na głębokie zakorzenienie literatury polskiej w kulturze europejskiej. W części zawierającej wspomnienia odnajdujemy opowieści o instytucjach i pismach, którymi kierował autor, o ludziach, z którymi współpracował. Okazuje się, że to nie tylko fragmenty fascynującej prywatnej biografii, ale kawałki polskiej historii - łączy się w nich w sposób niezwykle interesujący wiele aspektów: polityczny, kulturowy, obyczajowy. Pozwalają one też odżyć na chwilę tym, którzy odeszli - nakreślone znakomitym piórem sylwetki Juliusza Wiktora Gomulickiego, Zofii Szmydtowej i innych, pokazują ludzi zbyt szybko odchodzących w zapomnienie. Czytelnik zainteresowany wydawanymi współcześnie książkami znajdzie w części zatytułowanej Warszawskie sezony, recenzje poświęcone różnorodnym utworom - od poezji po reportaż, od książek pisanych przez autorów o bogatym dorobku po niemalże debiutantów. Andrzej Lam pokazuje nam tropy, za którymi warto podążać, próbując zrozumieć ludzi i otaczający nas świat.

Kategoria: Polonistyka
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-235-1218-9
Rozmiar pliku: 110 MB

BESTSELLERY

Kategorie: