Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Prawa wierzyciela a ochrona dłużnika w egzekucji sądowej. Teoria i praktyka - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2022
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
169,00

Prawa wierzyciela a ochrona dłużnika w egzekucji sądowej. Teoria i praktyka - ebook

Nowatorska publikacja w wyczerpujący sposób przedstawiająca teorie i praktykę związaną z zagadnieniem praw wierzyciela a ochroną dłużnika w egzekucji sądowej.

Publikacja ta podejmuje problematykę relacji między uprawnieniami wierzyciela a środkami ochrony dłużnika w kontekście sądowego postępowania egzekucyjnego ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian legislacyjnych w tym zakresie. Pozwala ona na zapoznanie się z tytułową tematyką zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Prawo egzekucyjne jest nieodłączną cechą każdego porządku prawnego. Bez egzekucji i związanego z nią przymusu prawnego każdy system ochrony prawnej będzie niedoskonały. Egzekucja sądowa jest przede wszystkim instrumentem prawnym służącym realizacji praw wierzyciela o istotnym także znaczeniu społecznym i gospodarczym, zwłaszcza dla właściwego funkcjonowania współczesnej gospodarki wolnorynkowej.

Monografia została podzielona na dwie części kompleksowo omawiające przedmiot publikacji.

Część I. zawiera omówienie teoretycznych aspektów dotyczących:

  • funkcji egzekucji sądowej;
  • zasady równości stron w postępowaniu egzekucyjnym (m.in. miejsca zasady równości wśród zasad postępowania cywilnego; obowiązywania zasady równości stron w postępowaniu egzekucyjnym; dostępu do środków zaskarżenia i innych uprawnień procesowych; dominującej pozycji wierzyciela a ochrony dłużnika);
  • zasady dyspozycyjności w sądowym postępowaniu egzekucyjnym (m.in. definicji zasady dyspozycyjności w procesie cywilnym, zasad postępowania egzekucyjnego, pojęcia zasady dyspozycyjności w postępowaniu egzekucyjnym, czynności dyspozycyjnych stron w postępowaniu egzekucyjnym);
  • ewolucji ograniczeń egzekucji sądowej w prawie polskim(m.in. ograniczenia egzekucji w Kodeksie postępowania cywilnego z 1930 r., zmiany ograniczeń egzekucji po wejściu w życie Kodeksu postępowania cywilnego z 1964 r.);
  • przeciwdziałaniu nadmiernej uciążliwości egzekucji i szykanowaniu dłużnika w świetle postanowień Kodeksu postępowania cywilnego (m.in. problem minimalizowania uciążliwości egzekucji sądowej, istoty szykanowania dłużnika).

Cześć II. to praktyczny komentarz, w którym przedstawiono:

  • egzekucję wierzytelności bankowych w warunkach pogarszającej się sytuacji prawnej banku w sądowym postępowaniu egzekucyjnym;
  • współpracę sektora wierzycielskiego z komornikami sądowymi w zakresie działalności egzekucyjnej;
  • wpływ ograniczeń egzekucji na skuteczność egzekucji sądowej z rachunku bankowego i wynagrodzenia za pracę;
  • wpływ ustawodawstwa antycovidowego na efektywność i skuteczność egzekucji sądowej;
  • rozwiązania prawne służące realizacji praw wierzycieli w nowych ustawach o komornikach sądowych i kosztach komorniczych;
  • raport Związku Banków Polskich z 28.6.2021 r. na temat systematycznego pogarszania sytuacji prawnej banku jako wierzyciela w latach 2015–2021.

Prezentowana publikacja jest efektem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z dnia 11.6.2021 r., która odbyła się pod hasłem „Prawa wierzyciela a ochrona dłużnika w egzekucji sądowej. Teoria i praktyka" zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ośrodek Naukowo-Szkoleniowy przy Krajowej Radzie Komorniczej oraz Radę Izby Komorniczej w Krakowie.

Publikacja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli zawodów prawniczych: sędziów, komorników sądowych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, aplikantów zawodów prawniczych oraz studentów prawa. Ponadto, użyteczność znajdą w niej także wszystkie inne osoby zainteresowane egzekucją sądową i prawem egzekucyjnym.

Kategoria: Cywilne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8235-977-0
Rozmiar pliku: 9,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: