Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Rynkowe usługi użyteczności publicznej w Unii Europejskiej. W poszukiwaniu konsensu i pewności prawnej - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2017
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
119,00

Rynkowe usługi użyteczności publicznej w Unii Europejskiej. W poszukiwaniu konsensu i pewności prawnej - ebook

Postanowienia Traktatu pozwalają, co do zasady, na pogodzenie ze sobą celów polityki publicznej państw członkowskich z konkurencyjnymi celami, jakie stawia przed sobą Unia Europejska jako całość, ale codzienna praktyka organizowania i finansowania usług użyteczności publicznej rodzi wiele konfliktów między władzami publicznymi i Komisją Europejską. Instytucje zamawiające oskarżane są o nieprzestrzeganie zasad sformułowanych w unijnym prawie wtórnym, same z kolei skarżą się, że prawo to jest skomplikowane, niespójne i nie nadąża za zmianami zachodzącymi w otoczeniu rynkowym.

Wydaje się, że minione dziesięciolecia powinny być wystarczająco długim okresem na wypracowanie koncepcji, która – harmonizując w wymiarze unijnym zasady funkcjonowania w państwach członkowskich rynkowych usług użyteczności publicznej – mogłaby zarazem uwzględnić różnorodność typową dla tego typu usług i specyfikę sytuacji, w których usługi takie są świadczone. Bez wątpienia wiele osiągnięto, ale równie liczne były porażki. W dużej mierze właśnie przeszkodom, jakie stawały na drodze ku wytyczonym celom, została poświęcona ta książka. Zamiarem autora jest pokazanie, jak zawiłe mogą być ścieżki dochodzenia do konsensu w sferze, która należy do kluczowych w wymiarze ekonomicznym i społecznym – a to oznacza, że również politycznym.

Autor podjął rozważania nad zagadnieniami analizowanymi już wcześniej zarówno w naukach ekonomicznych, jak i prawnych, ale – w świetle dynamicznych zmian stosunków społeczno-ekonomicznych, skłaniających do modernizacji przyjętych poglądów – wymagającymi rozpoznania na nowo. (…) Tak właśnie się stało w przypadku recenzowanej pracy. Stanowi ona ważny głos w dyskusji nad charakterem porządku instytucjonalnego Unii Europejskiej, z ważnymi odniesieniami do problematyki krajowej.

Dr hab. Paweł Chmielnicki,
prof. WSIZ Wydział Administracji i Nauk Społecznych
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Recenzowana publikacja podejmuje niezwykle istotną z punktu widzenia każdego obywatela tematykę dotyczącą usług o charakterze użyteczności publicznej (…). Stanowi cenne uzupełnienie na rynku wydawniczym, w szczególności z uwagi na fakt, że dotyka ona trzech warstw wzajemnie się przenikających, tj. warstwy prawnej, ekonomicznej i społecznej. Dotychczasowe publikacje z tego zakresu zawierały rozważania prawnicze, dokonywane bez ukazania szerszego kontekstu ekonomicznego. Tym samym oryginalność tej publikacji wyraża się w interdyscyplinarnym jej ujęciu.

Dr hab. Sylwia Morawska, prof. SGH
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Kategoria: Międzynarodowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-9887-7
Rozmiar pliku: 4,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: