Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Społeczny udział w tworzeniu miejskiej polityki klimatycznej. Przykład Łodzi - ebook

Data wydania:
29 sierpnia 2024
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
22,45

Społeczny udział w tworzeniu miejskiej polityki klimatycznej. Przykład Łodzi - ebook

Czy katastrofa klimatyczna, która obecnie ma miejsce, jest realnym zagrożeniem dla ludzkości? Jak powinniśmy postępować i jakie podejmować decyzje, by mieć rzeczywisty wpływ na odwrócenie tych negatywnych trendów? Prezentowana książka jest wyrazem poszukiwań odpowiedzi na te pytania. Prowadzone badania naukowe oraz współpraca z samorządami lokalnymi pozwoliły nakreślić obraz miasta i jego mieszkańców w warunkach kryzysu klimatycznego, dostrzeganych zagrożeń oraz pogarszającej się jakości życia mieszkańców. Wskazano, że miasta są polem wdrażania wielu innowacyjnych rozwiązań i strategii, a mieszkańcy mogą odgrywać aktywną rolę w budowaniu neutralności klimatycznej obszarów zurbanizowanych poprzez swoje codzienne wybory, zachowania, edukację, zaangażowanie społeczne i wpływ na procesy polityczne.

Publikacja ta, będąca efektem współpracy naukowców i praktyków z różnych dyscyplin, ośrodków naukowych i miast oraz przedstawicieli administracji samorządowej, adresowana jest do wszystkich zainteresowanych miastem i problematyką adaptacji do zmian klimatu.

Praca dotyczy problematyki potencjału inicjatyw społecznych dla zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. […] stanowi wkład zarówno do rozważań teoretycznych w tym zakresie, a więc może być interesująca dla społeczności akademickiej, ale przede wszystkim jest ważna dla praktyki.

Z recenzji dr. hab. Dariusza Pieńkowskiego,

prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Na podkreślenie zasługuje pogłębiony charakter publikacji. Relatywnie rzadko się zdarza, żeby treść monografii była w tak adekwatnym do potrzeb zakresie oparta na (międzynarodowej i polskiej) literaturze, ale jednocześnie żeby zachowywała w większości treści mocne za-akcentowanie poglądów własnych Autorów. […] wywód jest niezwykle ciekawy i wartościowy naukowo.

Z recenzji dr. hab. Macieja Nowaka,

prof. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Spis treści

Wstęp 7

Rozdział 1. Miasta i ich mieszkańcy wobec antropogenicznej zmiany klimatu 9

1.1. Miasta a efekt cieplarniany w świetle współczesnych ustaleń naukowych (Krzysztof Fortuniak) 11

1.2. Miasta w dobie wyzwań zmieniającego się klimatu (Agnieszka Rzeńca, Tomasz Jurczak) 27

1.3. Partycypacja społeczna na rzecz miasta neutralnego klimatycznie (Anna Wasiak) 47

1.4. Panel obywatelski jako instrument włączenia mieszkańców w sprawy miasta (Kamil Brzeziński) 63

Rozdział 2. W kierunku neutralności klimatycznej miast – wybrane strategie i działania 81

2.1. Kapitał naturalny miast w łagodzeniu skutków antropogenicznej zmiany klimatu (Kinga Krauze, Tomasz Jurczak) 83

2.2. Zrównoważona mobilność w miastach – wyzwania i perspektywy (Szymon Wójcik) 97

2.3. Miejska gospodarka o obiegu zamkniętym (Agnieszka Sobol) 115

2.4. Budownictwo zrównoważone w mieście – oszczędność i racjonalizacja (Daniel Tokarski) 131

2.5. Energetyka w mieście wczoraj, dziś i jutro (Jacek Biskupski) 145

Rozdział 3. Rola mieszkańców w budowaniu neutralności klimatycznej miast. Przykład Łodzi 169

3.1. Inicjatywy obywatelskie łodzian na rzecz neutralności klimatycznej miasta (Anna Wasiak) 171

3.2. Łódzki Panel Obywatelski „Zieleń w mieście” – jak rozwijać partycypację społeczną, gdy kryzysy nawarstwiają się? (Agata Burlińska) 193

3.3. „W jaki sposób zredukować szkodliwą emisję gazów cieplarnianych na terenie Łodzi o 55% do 2030 roku?” – II Łódzki Panel Obywatelski w praktyce (Agnieszka Rzeńca, Tomasz Jurczak) 209

3.4. Wnioski i refleksje wynikające z ewaluacji II Łódzkiego Panelu Obywatelskiego (Kamil Brzeziński) 227

Kategoria: Socjologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8331-451-8
Rozmiar pliku: 21 MB

BESTSELLERY

Kategorie: