Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy - sprzedawcy energii elektrycznej - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2015
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
129,00

Swoboda działalności gospodarczej wytwórcy - sprzedawcy energii elektrycznej - ebook

W książce przedstawiono analizę sytuacji prawnej przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się wytwarzaniem i sprzedażą energii elektrycznej, osadzoną w uwarunkowaniach umów zawieranych z odbiorcami energii i z innymi przedsiębiorstwami energetycznymi (np. operatorami systemu przesyłowego bądź dystrybucyjnego) oraz w uwarunkowaniach instrumentów oddziaływania na wytwórcę i sprzedawcę przez organy władzy publicznej. Współwystępowanie problemów prawnych, ekonomicznych, technicznych oraz związane z tym implikacje polityczne wynikające ze znaczenia polityki energetycznej państwa i sposobów jej realizacji stanowiły przestrzeń dla podjętych rozważań na temat roli wytwórcy jako formalnie niezależnego przedsiębiorcy. Jego niezależność rozpatrywana była w relacji do zadań państwa dbałości o dobro publiczne, bezpieczeństwo państwa oraz interes odbiorcy indywidualnego. Kluczowym wynikiem analizy jest ustalenie granicy oraz dopuszczalnego zakresu ingerencji organów władzy publicznej i innych podmiotów w sferę wolności gospodarczej, w tym swobodę umów, zastrzeżonych dla wytwórcy i sprzedawcy energii elektrycznej oraz operatorów systemu elektroenergetycznego.

Publikacja podejmuje klasyfikację oraz analizę prawną umów energetycznych zawieranych pomiędzy przedsiębiorstwami energetycznymi, a także pomiędzy nimi a odbiorcami ich świadczeń. Podejmuje także problematykę pojęcia odbiorcy w gospodarstwie domowym, który na podstawie prawa unijnego i prawa krajowego podlega szczególnej, bezwzględnej ochronie. System ochrony tej grupy odbiorców, w tym zakaz wstrzymania dostaw energii oraz bezwzględny obowiązek wznowienia dostaw, wobec blisko 15 milionowej liczby tych odbiorców w Polsce, wyznacza rzeczywistą granicę ingerencji w swobodę umów zawieranych z nimi przez przedsiębiorstwa energetyczne zajmujące się sprzedażą energii elektrycznej.

Wielopłaszczyznowość poruszanych zagadnień, osadzenie ich w teorii prawa, oparcie w aktualnej doktrynie i orzecznictwie oraz obowiązującej praktyce sprawiają, że publikacja będzie cennym wsparciem i jest przeznaczona dla pracowników działów prawnych przedsiębiorstw energetycznych i administracji publicznej, menedżerów przedsiębiorstw energetycznych, radców prawnych i adwokatów zajmujących się doradztwem prawnym dla przedsiębiorstw energetycznych lub odbiorców paliw lub energii, sędziów, pracowników naukowych zajmujących się prawem energetycznym, gospodarczym, cywilnym, administracyjnym i procesowym.

Publikacja jest uaktualnioną i nieznacznie zmienioną wersją rozprawy doktorskiej autora, obronionej z wyróżnieniem.

„Recenzowana rozprawa doktorska jest jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą rozprawą, jaką przyszło mi recenzować. Wynika to nie tylko z bardzo dużego nakładu pracy Autora, wszechstronnego zebrania literatury, orzecznictwa, informacji o praktyce, ale przede wszystkim podjęcia się tematu, który wymaga głębokiej wiedzy cywilistycznej, a jednocześnie wiedzy z zakresu publicznego prawa gospodarczego i szerzej z prawa administracyjnego. (…) Niewątpliwie tematyka pracy jest bardzo dobrze dobrana. Jest to problematyka nie tylko dotychczas nieopracowana w doktrynie, ale mająca rozległe konsekwencje praktyczne. Praktyka staje bowiem często wobec problemów, które podjęto w tej właśnie pracy. (…) Jak wspomniałem uważam pracę za wybitną, w szerokich fragmentach wręcz pionierską”.

Prof. zw. dr hab. Marek Wierzbowski

Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych,
Kierownik Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego
Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-7900-5
Rozmiar pliku: 2,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: