Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Sztuczna inteligencja – szkice prawnicze i futurologiczne - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2021
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
169,00

Sztuczna inteligencja – szkice prawnicze i futurologiczne - ebook

Książka jest nieco nietypową monografią, przyjęto w niej bowiem, zgodnie z tytułem, formułę krótkich opracowań (szkiców). Książka zawiera w części praktyczną, a w części futurologiczną propozycję urządzenia – w sferze prawnej – świata, w którym współistnieją sztuczne inteligencje i ludzie.

Istotą konstrukcji tej książki jest podział na tzw. słabą sztuczną inteligencję i silną sztuczną inteligencję. Przez słabą sztuczną inteligencję, odmiennie niż w przypadku silnej, rozumie się taką, której nie można przypisać cechy świadomości. Jako zjawisko faktyczne słaba sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej powszechna i z punktu widzenia uczestnika obrotu wykazuje wszelkie cechy innego (żywego) uczestnika obrotu. Słaba sztuczna inteligencja wykazuje przy tym autonomię działania i, z reguły, wyposażona jest w algorytmy samouczące. Obecnie prawo nie nadąża jednak za rozwojem technologii, i to w sferze podstawowych pojęć, takich jak np. zawarcie umowy, zakres odpowiedzialności dysponenta sztucznej inteligencji czy choćby zidentyfikowanie tego dysponenta.

W książce wskazuje się podstawowe zakresy działań sztucznej inteligencji, wymagające już obecnie regulacji prawnej, i proponuje się kierunki tych regulacji. W zakresie silnej sztucznej inteligencji, tej posiadającej samoświadomość, szkice mają charakter futurologiczno-prawniczy i odnoszą się również do takich kwestii jak potencjalne usamodzielnienie się sztucznej inteligencji w sferze prawnej w przyszłości.

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8235-404-1
Rozmiar pliku: 1,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: