Terapia poznawczo-behawioralna. Krótkie wprowadzenie - ebook
Terapia poznawczo-behawioralna. Krótkie wprowadzenie - ebook
Terapia poznawczo-behawioralna. Krótkie wprowadzenie
– książki, które zmieniają sposób myślenia!
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest formą terapii psychologicznej. To Krótkie Wprowadzenie zawiera przegląd tego, czym jest CBT, skąd się wzięła, czym się zajmuje i kiedy może być stosowana. Analizuje również, jak musi się ona nadal rozwijać, aby sprostać przyszłym wyzwaniom. Patrząc w przyszłość, Freda McManus omawia również, w jaki sposób skala problemów ze zdrowiem psychicznym i koszty tradycyjnych form terapii skłoniły ją do badań alternatywnych form CBT, które mają potencjał dotarcia do szerszej publiczności na całym świecie.
*
Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.
Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.
Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.
Spis treści
Wstęp do wydania polskiego 9
Przedmowa 13
Spis ilustracji 15
Spis tabel 17
Rozdział 1. Behawioralne źródła CBT 19
Rozdział 2. Jak w CBT znalazło się „C” 35
Rozdział 3. Teoria leżąca u podstaw CBT 43
Rozdział 4. Styl i struktura CBT 63
Rozdział 5. Metody CBT 79
Rozdział 6. Zastosowania CBT 101
Rozdział 7. Kierunki rozwoju i wyzwania 131
Lektury uzupełniające 151
Indeks 157
Kategoria: | Psychologia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8220-989-1 |
Rozmiar pliku: | 2,9 MB |