- W empik go
Trening Przekonań - ebook
Trening Przekonań - ebook
Trening Przekonań to praktyczny podręcznik do wprowadzenia realnych zmian w Twoim życiu. Bez względu na to, w jakim obszarze jakość Twojej egzystencji wymaga poprawy, znajdziesz tu uniwersalne ćwiczenia, sposoby i zasady, które pozwolą Ci dokonać upragnionej metamorfozy. Wszystko, czego pragniesz jest w Twoim zasięgu i zależy tylko od Ciebie. Odzyskaj kontrolę nad własnym życiem i… działaj, działaj, działaj!
Kategoria: | Poradniki |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8351-969-2 |
Rozmiar pliku: | 964 KB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Drogi Czytelniku,
w trakcie czytania tego poradnika niejeden raz możesz poczuć się dziwnie, ponieważ, wiedza zawarta w tym e-booku jest tak prosta, że aż ciężko w to wszystko uwierzyć. Mam jednak nadzieję, że wytrwasz do samego końca, bo to co chcę Ci w nim przekazać jest tego warte. Poza tym, mój drogi Czytelniku, nie wiem kim jesteś, dlatego postanowiłam wybrać najbardziej klasyczną formę komunikacji. Będę się do Ciebie zwracać jak do męskiego czytelnika, gdyż jestem starej daty, a forma pisarska jaką pamiętam wskazuje na tego rodzaju komunikację.
PAMIĘTAJ JEDNAK! Nieważne, co ja myślę o Tobie, ważne, co Ty o sobie myślisz. Dla mnie zawsze będziesz pięknym wyrazem boskiej mocy, która ma wiele do zrobienia na tej ziemi.
Moim zadaniem i największym pragnieniem jest propagowanie nauk Boba Proctora. To właśnie ten człowiek pozwolił mi zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w manifestacji. To pierwszy mentor, którego nauki potrafiłam wprowadzić do swojego życia z dużą dozą konsekwencji. Dlatego też postanowiłam podzielić się ze światem tym cudownym przekazem. Codziennie widzę ludzi, którzy potrzebują dobrego słowa, akceptacji, a przede wszystkim miłości, ale nie miłości od innych. Potrzebują swojej miłości do samych siebie i w tym poradniku będziemy o tym mówić.
Mój ulubiony mentor Bob Proctor zawsze mówił, że jesteśmy najwyższą formą boskiej kreacji. Tak, Ty również. Jestem Przekonana, że masz w sobie dużo piękna i dobra, którym możesz dzielić się z innymi. Jest jednak pewien kluczowy warunek: przede wszystkim musisz uwierzyć.
Najpierw musisz w sobie zobaczyć kogoś innego, innego niż „ten ktoś”, którego teraz widzisz codziennie rano w lustrze.
MUSISZ TEŻ WIEDZIEĆ BARDZO ISTOTNĄ RZECZ! Ten poradnik zawiera w sobie przede wszystkim praktyczną wiedzę. Inaczej mówiąc „samo mięso”. Nie znajdziesz tu ckliwych i sentymentalnych historyjek, a jeżeli takie są, to jest ich bardzo niewiele. Chciałam, żeby w Twoich rękach znalazło się coś, co możesz zastosować w praktyce. Chciałam też dać Ci narzędzie, z którego możesz korzystać codziennie. Chciałam przede wszystkim opowiedzieć Ci o moim doświadczeniu. Wszystko o czym tutaj piszę, przerobiłam na sobie. W tak zwanym międzyczasie, doświadczyłam wielu łez, uśmiechu oraz mniejszych i większych cudów. Dlatego śmiem twierdzić, że wiem co mówię.
Głęboko wierzę, że nauki Boba Proctora i innych osób, które zawarłam w tym poradniku pomogą Ci spojrzeć w zupełnie inny sposób na siebie, a przede wszystkim na świat, który Cię otacza. Mi z pewnością pomogły. Zasłużyłeś na największe dobro tego świata, musisz tylko nauczyć się wyciągać po nie rękę. I mam nadzieję, że ten poradnik Ci w tym pomoże.
Życzę Ci, żeby ta lektura była dla Ciebie jak najbardziej odkrywcza. Mam również nadzieję, że to będzie Twój codziennie towarzyszący Ci podręcznik na drodze do osiągania najwyższych szczytów.
Wszystkiego najlepszego!
EwaRozdział 1 — Czym są programy?
Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego Twoje życie wygląda tak jak wygląda? Część osób wszelkie swoje niepowodzenia tłumaczy pochodzeniem, warunkami ekonomicznymi, rządem, czy też najbliższym otoczeniem. I w pewnym stopniu może mieć to jakieś znaczenie, jednak, czy nigdy nie słyszałeś o takiej osobie, która wyrwała się z biedy i zbudowała bogactwo? Czy znasz historię osoby, która w biednym państwie żyje w bogactwie i luksusie? Czy znasz historię osoby, która poniosła ogromną porażkę, a mimo to podniosła się i odniosła wielki sukces? Jestem pewna, że na wszystkie pytania odpowiedziałeś “TAK”.
Widzisz więc, że warunki zewnętrzne mogą mieć wpływ na Twoją rzeczywistość, jednak nie są czynnikiem determinującym.
Rzeczą, która mi pozwoliła myśleć i działać inaczej było odkrycie pojęcia “PRZEKONAŃ” i tego jaki mogą mieć wpływ na nasze życie. Nigdy nie sądziłam, że wszystko, dosłownie wszystko, może mieć wpływ na to, co się dzieje w moim życiu. Każde słowo, każda myśl, każde spojrzenie, każdy gest, wszystko to rodzi się w Twoim umyśle, który przesiąknięty jest właśnie przekonaniami. Zdobywając wiedzę na temat manifestacji i prawa przyciągania kilka razy spotkałam się z pojęciem przekonań, jednak nigdy do końca nie rozumiałam o co w tym wszystkim chodzi. Dopiero kiedy zaczęłam zgłębiać nauki Boba Proctora, doświadczyłam autentycznych i prostych odpowiedzi. Zrozumiałam jak duży wpływ mają na moje życie właśnie przekonania i co trzeba zrobić, żeby zmienić ich oddziaływanie.
Przyswojenie perspektywy nauk Boba Proctora oraz uniwersalnych praw wszechświata pozwoliło mi zrozumieć, że moje rezultaty życiowe nie pochodzą od innych oraz od okoliczności (np. ekonomii), ale pochodzą od wewnątrz, z mojego wnętrza, a mianowicie: z mojego myślenia.
Sposób w jaki Bob opisywał to kim jest dana osoba to:
_“duchowa istota w ciele połączonym z intelektem”_.
Co to właściwie znaczy? Duch lub energia to wyższe Ty, zamknięte w fizycznym ciele posiadającym intelekt. Twój intelekt jest czymś co pomaga Ci kreować Twoją rzeczywistość. Rezultaty jakie otrzymujesz w swoim życiu nie zawsze mogą być zadowalające. Kiedy jednak wiesz jak możesz zmienić swój self-image (obraz siebie) i zacząć używać intelektu do tego, by otrzymać to czego pragniesz, zobaczysz jak Twój świat się zmienia, wyłącznie dlatego, że myślisz inaczej. To właśnie uczyni Cię niezwyciężonym.
1.1. Jaki obraz siebie budujesz?
Jestem osobą, która zawsze była nieśmiała i źle się czułam będąc w centrum uwagi. Miałam problem z nawiązywaniem relacji oraz ze swobodnym wypowiadaniem swoich poglądów. Obecnie, mając za sobą ogrom wiedzy dotyczącej mnie i moich przekonań, potrafię prezentować swoje poglądy przed kamerą. Potrafię z łatwością odmówić oraz swobodnie wypowiadam swoje zdanie na każdy temat. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i świetnie czuję się w centrum uwagi sporej grupy. Co jednak najważniejsze, to wszystko nie przyszło samo. Włożyłam w moją przemianę dużo pracy oraz energii. Dziś już wiem, że było warto.
Moja zmiana zaczęła się od pracy nad pewnością siebie, która była wstępem do poznania przekonań, a w konsekwencji do ich zmiany. Na początek jednak wyjaśnijmy sobie czym jest “pewność siebie”. Jedna z najbardziej wartościowych definicji jakie poznałam, dotyczących pewności siebie, brzmi następująco:
_“Pewność siebie to wewnętrzny dialog na temat tego kim jesteś, do czego jesteś zdolny oraz na ile zasługujesz”_.
Ten wewnętrzny dialog z jednej strony może dodać Ci dużo siły, ale z drugiej może sprawić również, że nie będziesz mógł ruszyć z miejsca. Jestem przekonana, że dokładnie w chwili, w której czytasz tego ebooka, toczysz taki wewnętrzny dialog, który niestety sprawia, że czujesz się bezsilny w pewnych obszarach Twojego życia. Moim zadaniem jest pomóc Ci w zmianie tego dialogu. Kiedy zmienisz postrzeganie tego kim jesteś, co możesz osiągnąć oraz na ile zasługujesz, wówczas zmieni się każdy obszar Twojego życia: Twoje relacje, Twój biznes, Twoje zdrowie, Twoja kariera, Twoje finanse. Wszystko zmieni się, kiedy Ty zmienisz tą jedną rzecz. Pracując nad zmianą pewności siebie, jesteś w stanie bardzo dużo osiągnąć nawet w kilka tygodni. Nawet jeżeli jesteś osobą bardzo pewną siebie, jestem przekonana, że z tego rozdziału możesz wynieść bardzo dużo, ponieważ za każdym razem kiedy zmieniasz to jak się czujesz względem siebie na „głębokim poziomie” (na poziomie podświadomości), Twoje rezultaty muszą się zmienić. To działa jak podstawowe prawo fizyki, np. grawitacja.
Pewność siebie jest integralną częścią konceptu nazywanego “self-image”, czyli inaczej mówiąc, pewność siebie (lub jej brak) jest odzwierciedleniem tego w jaki sposób postrzegasz siebie wewnętrznie.
Pojęcie “self-image”, czyli obrazu siebie, zapoczątkował Maxwell Maltz. Pisze o nim szeroko w swojej książce _Psychocybernetyka_. Dr Maxwell Maltz był chirurgiem plastycznym w latach sześćdziesiątych, XX w. Pomagał ludziom uwierzyć w siebie dzięki operacjom plastycznym, które dla nich wykonywał. Oto co najczęściej zauważał. Przychodzili do niego ludzie z różnymi deformacjami, np. uszu czy nosa lub też palców. Ci ludzie myśleli, że jeżeli Dr Maxwell naprawi to co w ich ciałach uległo uszkodzeniu, to również ich rzeczywistość zostanie naprawiona. Pewnego razu przyszła do niego osoba, która wykonywała zawód sprzedawcy i powiedziała, że przez swoje duże uszy nie może osiągnąć sukcesu w sprzedaży. Po operacji zmniejszenia uszu, w życiu zawodowym sprzedawcy, pomimo udanego zabiegu i zdawałoby się eliminacji źródła dotychczasowych niepowodzeń (za dużych uszu) nic się nie zmieniło. Sprzedawca nadal notował niezbyt udane transakcje i średnie liczby w efektach pracy. Mając do czynienia z wieloma przypadkami, w których przekonania pacjentów miały związek z wiarą w poprawę jakości życia, doktor prędko zauważył, że kiedy wykonywał daną operację to: dla niektórych samopoczucie oraz rezultaty wystrzelały w kosmos, natomiast dla innych zupełnie nic się nie zmieniało. Nawet wówczas, gdy po zabiegach medycyny estetycznej stawali się bardzo atrakcyjnymi osobami. Dr Maxwell doszedł do wniosku, że każdy posiada dwa obrazy siebie. Pierwszy to ten, który prezentujemy dla innych ludzi, dla naszego otoczenia. Drugi obraz siebie chowamy głęboko wewnątrz nas samych.
Zastanów się chwilę… Ile razy było tak, że myślałeś: wiem, zasługuję na więcej, mogę być lepszy w mojej pracy czy biznesie, ale rezultaty były zupełnie inne. Wielu ludzi zna to uczucie, kiedy są przekonani, że zasługują na miłość oraz wspaniałego partnera, ale wciąż pozostają sami. To tak samo kiedy wiesz, że zasługujesz na piękną sylwetkę, ale nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to co tak naprawdę myślisz o sobie głęboko wewnątrz, a nie na poziomie intelektualnym, determinuje fakt jak daleko zajdziesz w swoim życiu i jakie rezultaty osiągniesz. Twój prawdziwy wewnętrzny obraz siebie kontroluje aż 95% Twoich zachowań, a co za tym idzie wyników jakie otrzymujesz.
PRZYKŁAD: Jeżeli masz firmę i chciałbyś w tym miesiącu podwoić swoją sprzedaż, ale w Twojej głowie odzywają się wciąż mało produktywne myśli na temat siebie, np. _kim Ty w ogóle jesteś?, nie jesteś wystarczająco dobry jak ten czy tamten?_, to te wszystkie myśli ograniczają to, jak daleko zajdziesz. To będzie Cię powstrzymywało przede wszystkim od tego, co będziesz chciał zrobić. Dopiero w momencie kiedy zmienisz postrzeganie samego siebie na głębokim emocjonalny poziomie, Twoja rzeczywistość ulegnie przeobrażeniu. Wszystkie ograniczenia znikną, a w zamian pojawią się wszelkie dobra, o których zawsze marzyłeś. Zaczniesz zauważać nieustający progres w Twoim życiu.
Pewnego dnia do Dr Maxwella przyszedł pewien mężczyzna i powiedział mu:
_“ Jestem bankrutem, jestem zrujnowany i zhańbiony_”, na co doktor mu odpowiedział: _“Jesteś bankrutem, to fakt, ale pozostałe słowa Twojej opinii powstrzymują Cię w życiu przed wszystkim”_.
Pomyśl teraz przez chwilę o sobie, bez względu na to, czy to będzie Twoja waga, Twój dochód, Twoje relacje i zwróć uwagę jaką prowadzisz wewnętrzną konwersację na temat rezultatów, które otrzymujesz w życiu. Czy masz jakieś mało produktywne myśli, np. _zarabiam X zł, więc nie jestem dobry w tym czy tamtym_, albo, _nie jestem wystarczająco dobry, ponieważ nie mam jeszcze związku o jakim zawsze marzyłem_. Musisz nauczyć się odróżniać fakty od opinii. Faktem jest, że możesz teraz ważyć 115 kg, ale Twoja wewnętrzna konwersacja na ten temat nie może powstrzymywać Cię przed osiągnięciem upragnionych rezultatów.
Tak jak wcześniej wspomniałam, każdy z nas posiada dwa rodzaje obrazu siebie. Jest zewnętrzny obraz siebie oraz wewnętrzny obraz siebie. Wyjaśnijmy sobie bardziej te dwa pojęcia. Zewnętrzny obraz siebie to sposób w jaki pokazujemy się światu, a tak naprawdę sposób w jaki postrzegają nas ludzie. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że ktoś uważał Cię za osobę odważną, a Ty tak naprawdę uważasz siebie za nieśmiałego człowieka? Ile razy stresowałeś się przed recytacją wiersza na ocenę w szkole, a ostatecznie zebrałeś mnóstwo pochwał? To co prezentujemy przed światem zewnętrznym może być zupełnie różne od tego co skrywamy wewnątrz siebie. Natomiast faktem jest, że nasz wewnętrzny obraz, czyli “self-image” daje nam wymarzone rezultaty w każdym obszarze naszego życia lub powstrzymuje nas przed podjęciem jakiegokolwiek działania i tym samym osiągnięciem sukcesu.
Najważniejszą kwestią jest zrozumienie skąd pochodzi nasz “self-image”. Ja przez całe swoje życie nie lubiłam być w centrum uwagi i nie potrafiłam docenić samej siebie. Wciąż czekałam, aż ktoś wyróżni mnie za to, że po prostu jestem. Takie miałam podejście, a z jego powodu wiele życiowych okazji przeszło mi koło nosa, a mój nieograniczony potencjał był tłumiony przez stare negatywne programy. Dopiero kiedy poznałam filozofię prawa przyciągania, rozpoczęła się droga do odkrycia mojego starego-nowego Ja. Przez ostatni rok mocno studiowałam nauki Boba Proctora i wszystkich nauczycieli, o których wspomina, i dzięki temu zaczynam prowadzić nowe, ciekawsze życie.
Musisz zrozumieć, że to co teraz o sobie myślisz, wewnątrz Ciebie, nie pochodzi od Ciebie i jeżeli masz destrukcyjną, oceniającą, wewnętrzną konwersację, musisz zrozumieć, że nie jest to Twoja wina. Często obwiniamy się za coś co jest śladem (pochodzi od) naszego środowiska. I jeżeli uda nam się to rozróżnić, nabieramy wtedy nowych mocy do działania oraz do zmian.
1.2. Źródła przekonań
Porozmawiajmy więc o tym, w jaki sposób został stworzony Twój wewnętrzny obraz siebie. Najprawdopodobniej nie został on stworzony przez Ciebie, a przez Twoich rodziców, nauczycieli oraz środowisko zewnętrzne, w którym dorastałeś. Mogły to być osoby, które wciąż Cię krytykowały lub miały bardzo, albo zbyt wysokie wymagania. Na szczęście to Ty jesteś właścicielem Twojego wewnętrznego obrazu siebie i nikt poza Tobą nie może go zmienić. Mimo to, jeżeli chcesz zmienić wewnętrzny obraz siebie, musisz zmienić swoją wewnętrzną rozmowę, która odbywa się w Twojej głowie. Absolutnie głęboko wierzę, że jeśli weźmiesz za to odpowiedzialność i zrozumiesz, że _piłka jest po Twojej stronie_, poczujesz dużo siły do zmian. Ty jesteś jedyną osobą, która może zmienić Twoje wewnętrzne postrzeganie samego siebie.
Są dwa miejsca gdzie Twój “self-image” został zbudowany. Pierwsze to Twój okres dorastania. Z psychologicznego punktu widzenia do 6—7 roku życia mamy jedynie podświadomy umysł. Porównując nasz umysł do komputera, można powiedzieć że podświadomy umysł jest jak oprogramowanie. Kontroluje 95% wszystkiego co robisz, tego jak dobrze radzisz sobie w życiu, jak dobrze zarabiasz, jak układają się Twoje relacje z innymi. Kiedy dorastasz, jesteś małym chłopcem lub dziewczynką, możesz być otoczony przez ludzi, którzy Cię chwalą, wspierają Twoje decyzje, klaszczą przy nawet najmniejszym Twoim sukcesie. Możesz być także otoczony ludźmi, którzy wciąż Cię krytykują oraz mają zawyżone wymagania. Wysokie wymagania to na przykład: _dlaczego dostałeś 3 a nie 5 ze sprawdzianu, zobacz co Twój brat robi i jak świetnie mu idzie, a Ty?_ itp. Stawiają Ci tak wysokie wymagania, że nie potrafisz im sprostać. Jeżeli posiadasz takie osoby w swoim otoczeniu, to jest wysoce prawdopodobne, że one też były tak traktowane kiedy dorastały. Najprawdopodobniej również były krytykowane i były im stawiane wysokie wymagania. Dlatego też oni transferują te zachowania do Ciebie. To nie jest nic personalnego z ich strony. Oni zostali tego nauczeni. Niestety, powtarzanie negatywnego dialogu na Twój temat jest zamknięte w Twojej podświadomości. Zjawisko to często jest określane mianem wewnętrznego krytyka. To właśnie wewnętrzny krytyk wciąż powtarza, że jesteś niewystarczający, osądza Cię na każdym kroku, za to ile zarabiasz albo z kim się umawiasz. Wciąż powtarza Ci: _nie jesteś wystarczająco dobry, nie masz odpowiednich kwalifikacji_. To jest właśnie nasz wewnętrzny krytyk, który przyszedł od kogoś innego.
Drugie miejsce w jakim powstaje nasz wewnętrzny krytyk to wysoce emocjonalny impakt. To każda sytuacja, w której mają na Ciebie wpływ bardzo wysokie negatywne emocje. Dotyczy to sytuacji, gdy np.: nagle doświadczasz śmierci bliskiej osoby, przechodzisz przez trudny rozwód, poczyniłeś złą inwestycję, wpadłeś w długi, przechodzisz recesję lub doświadczasz wojny. Wiele osób przechodzących tego rodzaju wydarzenia doświadcza właśnie wysoko emocjonalnego wpływu. Oznacza to, że w jednej chwili tracą wiarę w siebie, w swoje możliwości, swoje wartości oraz doświadczają pogarszających się rezultatów finansowych, czy też doświadczają negatywnych rezultatów w innych obszarach swojego życia. Większość osób przechodzących przez wysoko emocjonalne doświadczenie poszukuje doradztwa w tym zakresie. Czasem bywają to lata terapii i porad, które w ostateczności i tak nie zmieniają niczego. Taki stan można jednak zmienić, zmieniając swój własny obraz siebie, a pierwsze rezultaty pojawiają się już w ciągu kilku tygodni.
Jeżeli jesteś osobą, która przechodzi obecnie silny emocjonalny wstrząs, to możesz być pewien, że właśnie trzymasz w ręku ogromnie skuteczne narzędzie, dzięki któremu wrócisz do siebie w ciągu kilku następnych tygodni.
W ciągu kilku ostatnich lat przeszłam przez kilka różnych terapii, od klasycznego słuchania poprzez innowacyjne metody, np. metody ustawień systemowych. Żadne jednak nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Dopiero kiedy rozpoczęłam pracę nad własnym self-Image, moje życie wróciło na właściwe tory.
Mój mentor Bob Proctor powtarzał, że kluczem do tego by czuć się mocnym oraz pewnym siebie każdego dnia jest zrozumienie własnego umysłu. Z łatwością jesteśmy w stanie wyobrazić sobie nasz mózg, ale nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie naszego umysłu. Bob Proctor często w swoich naukach wykorzystuje pewien koncept, nazywany stick person, który przedstawiam na obrazku poniżej.
Obrazek źródłowy: https://www.proctorgallagherinstitute.com/25593/how-your-mind-works
Zgodnie z tą koncepcją, nasz umysł podzielony jest na dwie części: świadomość oraz podświadomość. W Twoim świadomym umyśle możesz mieć jakiś cel, np. _chciałbym otworzyć swój biznes, chcę przyciągnąć moją drugą połowę, chcę znaleźć lepszą pracę, chcę schudnąć_ itp. Niestety cel, który masz w swoim świadomym umyśle odpowiada jedynie za 2—4% Twoich zachowań. Pozostała część, czyli 96—98% zachowań kontrolowane jest przez Twój umysł podświadomy i tak np. w Twoim świadomym umyśle narodziła się koncepcja, żeby w następnym miesiącu w Twoim biznesie uruchomić dodatkowe źródło dochodu. W tym momencie w Twoim podświadomym umyśle mogą pojawić się głęboko zakorzenione programy mówiące: _nikt nie będzie chciał tego od Ciebie kupić, nikt nie będzie chciał posłuchać o tej nowej koncepcji, co ludzie sobie o mnie pomyślą albo co się stanie jak popełnię błąd?_ I to właśnie podświadomość ciągle wygrywa ze świadomością, ponieważ kontroluje nawet do 98% rezultatów. Za każdym razem kiedy postawisz sobie jakiś cel Twoje negatywne programy będą stanowić ogromną przeszkodę w ich realizacji. Jeśli chcesz przyciągnąć idealnego partnera, podświadomość przypomni Ci Twój brak akceptacji i miłości do samego siebie. Kiedy natomiast postawisz sobie za cel zarobienie dużej ilości pieniędzy Twoje wewnętrzne przekonania podpowiedzą Ci jak bardzo na nie nie zasługujesz.
Ciekawą koncepcją, o której często wspomina Bob Proctor jest termostat. Twój obraz samego siebie jest jak termostat. Nie możesz zmusić się do pewnych rzeczy. To co czujesz w głębi siebie na swój własny temat jest wyrazem Twojego prawdziwego obrazu samego siebie. Najprościej wytłumaczyć to w przypadku utraty wagi. Załóżmy, że chcesz zrzucić kilka kilogramów. Masz pewien obraz siebie, czyli określoną liczbę kilogramów oraz określone kształty swojego ciała. Jeżeli Cię one nie zachwycają, postanawiasz przejść na dietę i zrzucić kilka nadwyżkowych kilogramów. Przez pierwsze miesiące trzymasz się swoich postanowień, liczysz kalorie, ćwiczysz, ale w perspektywie kilku tygodni albo miesięcy coś się wydarza i nagle wszystko się sypie. Porzucasz swoją dietę i wręcz przeciwnie, nadrabiasz wszystko to czego unikałeś w ostatnim czasie. Powodów tego może być wiele, być może źle sypiasz, może chwilowo masz kryzys w związku, może coś innego, negatywnego wpłynęło na Ciebie i cały wysiłek jaki podejmowałeś przepada.
DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?
Ponieważ Twój obraz siebie, Twoje głęboko zakorzenione przekonania mówią Ci, że jesteś gruby lub, że Twoja waga jest zmienna… i nie ważne jest, jak ciężko pracowałeś. Twoja waga wróci do stanu poprzedniego.
Koncept termostatu odnosi się również do finansów, sprzedaży, miłości Twojego życia, właściwie do wszystkiego. Temperatura Twojego termostatu będzie naturalnie regulowana, dopóki nie zmienisz przekonań na swój temat. Dobra wiadomość jest taka, że kiedy zmienisz przekonania na własny temat, Twój termostat również się zmieni i nagle zaczniesz przyciągać do siebie wszystko to o czym marzysz. Zmiana obrazu siebie spowoduje zmianę każdego obszaru Twojego życia. Twoje rezultaty wręcz eksplodują.
W tym momencie mam dla Ciebie małe zadanie. Zastanów się, co tak naprawdę myślisz o sobie w głębi duszy. Z pewnością nieraz widziałeś obraz małego kotka, który spoglądając w lustro widzi dorosłego lwa. Jeżeli właśnie czytasz ten poradnik to jestem przekonana, że Twój wewnętrzny krytyk decyduje o tym, co tak naprawdę o sobie myślisz. Na szczęście ten wewnętrzny krytyk to pewnego rodzaju program, który da się zmienić. Na dobry początek jednak, żeby zacząć wprowadzać jakiekolwiek zmiany, musisz wiedzieć gdzie jesteś i dokąd zmierzasz. Więcej o tym porozmawiamy w następnych rozdziałach. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żebyś był ze sobą szczery. Jeśli w głębi serca czujesz, że nie zasługujesz na nic dobrego, a jednocześnie udajesz wielką miłość do samego siebie, to nic się nie zmieni w Twoim życiu. Nie chodzi też o to, żebyś się obwiniał za to co myślisz i czujesz wobec samego siebie. Chodzi tylko o to, żeby stwierdzić stan faktyczny i to zmienić.
1.3. Jak zmienić swoje programy?
Earl Nightingale powiedział takie słowa:
“Cokolwiek zasiejemy w naszej podświadomości i nakarmimy powtarzaniem oraz emocjami, pewnego dnia stanie się rzeczywistością”
Co to tak naprawdę znaczy? Powiedzmy, że przez długi czas powtarzam sobie coś co jest kłamstwem, np: jestem chora. W końcu naprawdę zachoruję. Działa to również w drugą stronę. Jeżeli zaczniesz powtarzać sobie coś w co chcesz wierzyć, to również po jakimś czasie stanie się to prawdą. Każdy program, nawet najbardziej zakorzeniony w umyśle może być zmieniony na inny poprzez _proces powtarzania_