Uzdrawianie wiary - ebook
Uzdrawianie wiary - ebook
To co znawcy wiedzy ezoterycznej i nauczyciele duchowi głoszą od wieków teraz potwierdzają liczne badania naukowców i fizyków kwantowych. Zostałeś obdarzony niezwykłymi umiejętnościami, o których, być może, nawet nie wiesz. Mianowicie, twój umysł i twoje myśli mają moc tworzenia i kreowania rzeczywistości. Jak uwolnić nadprzyrodzone zdolności? Jak zmienić ograniczające cię przekonania i osiągnąć pełnię potencjału? Czy wiara i podświadomość to jedno? W tej książę znajdziesz odpowiedzi na te pytania, ale również ćwiczenia umysłu i praktyki duchowe, które pozwolą ci odkryć i wyzwolić siłę twojego umysłu. Odkryj potęgę umysłu i kreuj rzeczywistość.
Spis treści
Wstęp
Rozdział 1. Nowe spojrzenie na rzeczywistość: wszechświat jako komputer świadomości
Rozdział 2. Programowanie wszechświata: nauka przekonania
Rozdział 3. Z mózgu do umysłu: kto kieruje naszą fabryką przekonań?
Rozdział 4. W co wierzysz?: Wielkie Pytanie leżące u podstawy Twojego życia
Rozdział 5. Jeśli znasz kod, ustanawiasz zasady: obalanie paradygmatu fałszywych granic
Rozdział 6. Uzdrawiające przekonanie: jak stworzyć nowy kod rzeczywistości?
Rozdział 7. Przewodnik po wszechświecie
Podziękowania
O Autorze
Kategoria: | Wiara i religia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8171-877-6 |
Rozmiar pliku: | 4,0 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Tak jak dźwięk kreuje fale rozchodzące się po wodzie, tak samo nasza „fala przekonań” porusza się po materii kwantowej wszechświata, aby stać się naszym ciałem, zdrowiem, obfitością i pokojem — lub chorobą, nieszczęściem i cierpieniem, jakich doświadczamy w życiu. I tak jak potrafimy dostroić dźwięk, by zmienić jego wzorce, tak samo możemy dopasować swoje przekonania, aby zachować lub zniszczyć wszystko to, co przynosi nam radość, w tym nasze życie.
W plastycznym świecie, gdzie wszystko, począwszy od atomów, a skończywszy na komórkach, zmienia się, by dopasować się do naszych przekonań, ogranicza nas wyłącznie sposób myślenia o sobie w tym świecie.
Celem tej książki jest zwrócenie uwagi na zaakceptowanie takiej wspaniałej mocy oraz uświadomienie, że od wielkiej miłości, głębokiego uzdrowienia oraz najwspanialszych cudów dzieli nas wyłącznie nasze przekonanie.
WSTĘP
Pozwól się prowadzić mocy tego,
co naprawdę kochasz.
— Rumi (ok. 1207-1273 n.e.), poeta suficki
Pionierski fizyk John Wheeler powiedział kiedyś: „Jeśli przez cały dzień nie odkryłeś nic dziwnego, to dzień był stracony”¹.
Czyż dla naukowca czymś najdziwniejszym nie byłoby odkrycie, że przez sam akt obserwacji świata w jednym miejscu zmieniamy to, co dzieje się gdzieś indziej?… A właśnie to pokazują nam odkrycia współczesnej fizyki. Już w roku 1935 laureat Nagrody Nobla Albert Einstein wiedział, jak trudne do zdefiniowania są efekty kwantowe, i nazwał je „przerażającymi działaniami na odległość”. W pracy naukowej, którą współtworzył razem z uznanymi fizykami Borisem Podolsky’m oraz Nathanem Rosenem, stwierdził: „Nie istnieje żadna rozsądna definicja rzeczywistości, która mogłaby to tłumaczyć (działania na odległość)”².
Dzisiaj te niezwykłe anomalie wznieciły ogromną rewolucję w sposobie myślenia o człowieku oraz wszechświecie. Przez większą część XX wieku naukowcy próbowali zrozumieć, co te odchylenia kwantowe mówią nam o działaniu wszechświata. Na przykład udokumentowanym faktem jest to, że ludzka świadomość wpływa na energię kwantową — materię, z której wszystko jest zbudowane — w określonych warunkach. I tenże fakt otworzył drzwi prowadzące do nowych możliwości, wykraczających poza granicę tego, co dotychczas myśleliśmy o świecie. Coraz więcej dowodów wskazuje, że te niespodziewane efekty nie są wyjątkiem od reguły. Pytanie brzmi: Czym w takim razie są?
Czy fakt wpływania obserwatorów na wyniki przeprowadzanych eksperymentów otwiera drzwi do tej rzeczywistości, w której żyjemy? A jeśli tak, to musimy postawić sobie następujące pytanie: „Czy te efekty wskazują, kim jesteśmy w tej rzeczywistości?”. Odpowiedź na obydwa pytania brzmi: dokładnie do takich wniosków prowadzą najnowsze odkrycia. To również z tego powodu napisałem tę książkę.
Obserwatorzy nie istnieją
Naukowcy udowadniają, że choć może wydawać nam się, że jesteśmy wyłącznie obserwatorami tego świata, to w rzeczy samej taka „obserwacja” jest niemożliwa. Bez względu na to, czy koncentrujemy swoją uwagę na cząstkach kwantowych podczas laboratoryjnego eksperymentu, czy też na czymś innym — na przykład na uzdrawianiu naszych ciał, odniesieniu sukcesu na polu zawodowym lub na udanych relacjach osobistych — to zawsze mamy oczekiwania i przekonania dotyczącego tego, na co patrzymy. Czasami zdajemy sobie sprawę z tych z góry wyrobionych opinii, a czasami nie. To nasze wewnętrzne doświadczenia stają się częścią tego, na co patrzymy. Poprzez „obserwowanie” stajemy się częścią tego, na co spoglądamy.
Jak nazwał to Wheeler — wszyscy jesteśmy „partycypatorami”. Dlaczego? Kiedy koncentrujemy swoją uwagę na określonej rzeczy w określonym czasie, angażujemy w ten proces swoją świadomość. A ponieważ świadomość jest szerokim polem, nie istnieje wyraźna granica, która wskazywałaby, gdzie my się kończymy, a gdzie zaczyna się reszta wszechświata. Kiedy myślimy w ten sposób o świecie, staje się jasne, dlaczego nasi przodkowie wierzyli w to, że wszystko jest ze sobą połączone. Bo wszystko jest w formie energii.
Kiedy naukowcy dogłębnie badali, co dokładnie oznacza bycie partycypatorem, pojawiły się nowe dowody prowadzące do niepodważalnej konkluzji: żyjemy w interaktywnej rzeczywistości i zmieniamy otaczający nas świat, kiedy na niego patrzymy, poprzez zmianę tego, co dzieje się w naszym wnętrzu — czyli poprzez zmianę naszych myśli, uczuć i przekonań.
• Implikacja: Począwszy od uzdrawiania ciała, długości naszego życia, a skończywszy na sukcesie zawodowym, udanych relacjach z innymi ludźmi i na tym, czego doświadczamy jako „życie”, wszystko jest bezpośrednio związane z tym, w co wierzymy.
• Rezultat: Aby zmienić swoje życie i relacje, uzdrowić ciało, wnieść pokój do rodzin i narodów, musimy dokonać prostej, ale precyzyjnej modyfikacji naszych przekonań.
Dla ludzi, którzy akceptują to wszystko, w co nauka kazała nam wierzyć przez ostatnie 300 lat, już samo wzięcie pod uwagę tego, że nasze przekonania mogą wpływać na rzeczywistość, jest czystą herezją. Ta idea burzy ich strefę bezpieczeństwa, która niegdyś oddzielała naukę od duchowości — a co za tym idzie — nas od świata. Zamiast myśleć o sobie jak o ofiarach żyjących w miejscu, gdzie rzeczy po prostu „się dzieją” bez konkretnego powodu, nowe spojrzenie na naszą rolę we wszechświecie plasuje nas w roli lidera.
Kod przekonania 1: Eksperymenty naukowe pokazują, że koncentrując swoją uwagę na określonej rzeczy, zmieniamy rzeczywistość, i sugerują, że żyjemy w interaktywnym wszechświecie.
Znajdując się na tej pozycji, zostajemy skonfrontowani z niezaprzeczalnym dowodem potwierdzającym to, że jesteśmy architektami swojej rzeczywistości. Dzięki temu wiemy również, że mamy moc cofania chorób oraz zapobiegania wojnom. Nagle możliwość realizowania swoich marzeń, zamieniania ich na rzeczywistość jest w zasięgu naszej ręki. I wszystko ponownie sprowadza się do nas: Gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie? Co powinniśmy robić w swoim życiu?
Czy istnieje coś ważniejszego od znalezienia odpowiedzi na te pytania, zrozumienia następstw tej rewolucji w naszym życiu i odkrycia, co to dla nas oznacza? W dzisiejszym świecie, gdzie musimy zmagać się z największymi kryzysami w historii człowieka, które zagrażają naszemu przetrwaniu, ryzyko nie może być większe.
Fałszywe założenia nauki
Mimo że rewolucja w naszym sposobie myślenia rozpoczęła się blisko sto lat temu, przeciętni ludzie mogli nie uświadamiać sobie, jaki to będzie mieć wpływ na ich życie codzienne. W naszym zaganianym świecie, międzynarodowych relacjach i telewizyjnej rzeczywistości zmiany te zachodzą tak subtelnie, że zaledwie kilku ludzi mogło zauważyć, że one w ogóle mają miejsce.
Z pewnością nie przeczytałeś o tym w porannej gazecie. I mało prawdopodobne jest również to, że zagadnienie „rzeczywistości” stanowi główny temat rozmów podczas cotygodniowych spotkań pracowników… chyba że jesteś naukowcem, który pracuje nad zrozumieniem natury rzeczywistości. Dla tych ludzi rewolucja ta przypomina ogromne trzęsienie ziemi, którego siła wykracza „poza przyjętą skalę” — podważając najbardziej uświęcone przekonania nauki. Jej efekty roznoszą się po laboratoriach, szkolnych klasach i podręcznikach jak nieustający wybuch dźwiękowy. Pozostawia za sobą pasmo przestarzałych sposobów nauczania oraz bolesną rewaluację głęboko zakorzenionych przekonań, a nawet całych karier naukowych.
Mimo że wydaje się być bardzo stonowana, to jednak transformacja, jaką rewolucja rzeczywistości wnosi do naszego życia, ma siłę nieporównywalną z żadnym innym zjawiskiem z przeszłości, ponieważ te same odkrycia, które zrodziły te pytania, doprowadziły również do wniosków mówiących nam, że „fakty”, którym ufaliśmy przez ostatnie 300 lat i które wyjaśniały działanie wszechświata oraz naszą rolę w nim, okazały się być nieprawdziwe. Bazują one na dwóch założeniach, które są fałszywe:
• Fałszywe założenie 1: Przestrzeń pomiędzy „rzeczami” jest pusta. Nowe odkrycia wskazują, że to nieprawda.
• Fałszywe założenie 2: Nasze wewnętrzne doświadczenia uczuć oraz przekonań nie mają wpływu na świat zewnętrzny. Również udowodniono, że to nieprawda.
Wyniki eksperymentów, które wstrząsnęły dotychczasowym paradygmatem, opublikowane w wiodących, recenzowanych magazynach, ujawniają, że jesteśmy otoczeni polem inteligentnej energii, która wypełnia to, co uważaliśmy niegdyś za pustą przestrzeń. Dodatkowe odkrycia pokazują ponad wszelką wątpliwość, że pole to reaguje na nas — zmienia się — czyli na nasze płynące z serca uczucia oraz przekonania. I to jest rewolucja, która zmienia wszystko.------------------------------------------------------------------------
¹ Słowa wypowiedziane przez fizyka Johna Archibalda Wheelera i zacytowane w wersji internetowej Science & Spirit w artykule „The Beauty of the Truth” (2007). Strona internetowa: http://www.science-spirit.org/article_detail.php?article_id=308.
² Cytowane przez fizyka Alberta Einsteina w magazynie Discover, w artykule „Einstein’s Gift for Simplicity” (30 września 2004). Strona internetowa: http://discovermagazine.com/2004/sep/einsteins-gift-for-simplicity/article_view?b_start:int=1&-C=.