Wybieraj wystarczająco dobrze - ebook
Wybieraj wystarczająco dobrze - ebook
Siedemnaście rozmów z najlepszymi psychologami i psychoterapeutami.
Z Agnieszką Jucewicz rozmawiają: Alan Bernstein, Ewa Chalimoniuk, Roman Cieślak, Wojciech Eichelberger, Agnieszka Iwaszkiewicz, Magdalena Kaczmarek, Zofia Milska-Wrzosińska, Paweł Pilich, Susan Pinker, Barry Schwartz, Anna Srebrna.
Współczesny świat każe nam nieustannie wybierać. Zawsze można wyżej, szybciej, lepiej, dalej, a ci, którzy nie dają rady – po prostu niewystarczająco się starają. Jak wybrnąć z tego labiryntu złudzeń? Jak radzić sobie z lękiem przed popełnianiem błędów? Jak zacząć wybierać to, co będzie dla nas po prostu wystarczająco dobre?
Agnieszka Jucewicz, współautorka bestsellerowych książek „Żyj wystarczająco dobrze” i „Kochaj wystarczająco dobrze” wraz ze swoimi rozmówcami pomaga nam przetrwać w świecie, który od narodzin do śmierci każe nieustannie wybierać. Wychowanie, związki, praca, polityka, zdrowie, seks, codzienne zakupy – w każdej z tych dziedzin musimy rozpatrywać dziesiątki możliwości, z których każda wydaje się optymalna i każda opatrzona jest równie skutecznym komunikatem reklamowym. Jednak nie musimy poddawać się temu terrorowi, który tak naprawdę coraz mniej ma wspólnego z wolnością wyboru. Jeśli chcemy świadomie wybierać, musimy uwolnić się spod wpływu namolnego marketingu, uzależniającej reklamy, stereotypowego myślenia o karierze i życiowym sukcesie. Jak? Wystarczająco dobrze.
Kategoria: | Rozmowy |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-832-681-817-2 |
Rozmiar pliku: | 2,0 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
I PSYCHOLOGOWIE,
Z KTÓRYMI ROZMAWIAM
ALAN BERNSTEIN – amerykański psychoterapeuta i doradca zawodowy z wieloletnim doświadczeniem, autor „The Princeton Review’s Guide to Your Career” i „Your Retirement, Your Way”. Wspólnie z dziennikarką Peg Streep napisał również bestsellerowy poradnik „Mastering the Art of Quitting” (wydaną w Polsce pod tytułem „Daruj sobie. Przewodnik dla tych, którzy nie potrafią przestać”, PWN, 2015). Były wykładowca New York Medical College i New York University.
EWA CHALIMONIUK – certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) związana z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i grupową. Specjalizuje się w pracy z osobami po stracie i z doświadczeniem traumy. Prowadzi autorskie grupy wyjazdowe „Rodzeństwo – brzemię czy dar?”. Więcej informacji na stronie www.lps.pl
ROMAN CIEŚLAK – psycholog, profesor w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, prorektor ds. nauki. Zajmuje się planowaniem, wdrażaniem i oceną interwencji psychologicznych dotyczących radzenia sobie z depresją, traumą, stresem i wypaleniem zawodowym.
WOJCIECH EICHELBERGER – psycholog, psychoterapeuta, autor książek, m.in. „Zdradzony przez ojca”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „Mężczyzna też człowiek”, i felietonów. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W szkoleniach i terapii odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.
AGNIESZKA IWASZKIEWICZ – certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), pracuje w zespole Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową oraz autorskie seminaria na temat pracy terapeutycznej z pacjentami homoseksualnymi i postrzegania ciała i płci w procesie psychoterapii. Prowadzi autorskie grupy wyjazdowe „Inny. Doświadczenie i rozumienie odmienności seksualnej”. Więcej informacji na stronie www.lps.pl
DR MAGDALENA KACZMAREK – psycholog, adiunkt w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Interesuje się różnicami indywidualnymi, które mają znaczenie w radzeniu sobie z wyzwaniami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi, autorka licznych tekstów popularyzujących psychologię.
ZOFIA MILSKA-WRZOSIŃSKA – certyfikowana psychoterapeutka i superwizor psychoterapii, współzałożycielka i szefowa Laboratorium Psychoedukacji, kierownik Studium Psychoterapii, autorka książek i artykułów popularyzujących psychoterapię, prowadzi psychoterapię indywidualną i par.
ANNA SREBRNA – psycholog, coach. Pracuje w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi zajęcia w Podyplomowym Studium Coachingu i Mentoringu. Jest certyfikowanym coachem International Coaching Community, superwizorem akredytowanym w Izbie Coachingu, posiada certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
PAWEŁ PILICH – psychoterapeuta, coach i trener. Pracuje w Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym. Zajmuje się również coachingiem i szkoleniami, głównie w obszarze biznesu. Jest wykładowcą w Podyplomowym Studium Trenerów Biznesu Oświaty i Administracji oraz Podyplomowym Studium Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji.
SUSAN PINKER – kanadyjska psycholog, autorka książek popularnonaukowych, felietonistka m.in. „The New York Times”, „The Economist” oraz „The Wall Street Journal”. Jej pierwsza książka „Paradoks płci” została przetłumaczona na 17 języków. Najnowsza „Efekt wioski. Jak kontakty twarzą w twarzą mogą uczynić nas zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi” była w Kanadzie bestsellerem. W Polsce wydało ją wydawnictwo Charaktery (2015).
BARRY SCHWARTZ – profesor psychologii, wykładowca na Swarthmore College w Pensylwanii (USA), autor 10 książek i ponad 100 artykułów naukowych. W 2004 roku opublikował bestsellerową książkę popularnonaukową „Paradoks wyboru. Dlaczego więcej oznacza mniej”, którą przetłumaczono na 25 języków, m.in. na polski (PWN, 2013). Jego wystąpienie na konferencji TED w 2005 roku dotyczące trudności z podejmowaniem decyzji obejrzało ponad 8 milionów ludzi. W 2015 roku wydano nową książkę Schwartza „Why we work” (Simon & Schuster) – „Dlaczego pracujemy” – nieprzetłumaczoną dotychczas na polski.