Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
23 lutego 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki - ebook

Książki Roku 2022
Już po raz 21. przyznaliśmy nasze nagrody. Przypominamy Książki Miesiąca, jakie rekomendowaliśmy Czytelnikom w 2022 roku – to spośród nich wybraliśmy pięć Książek Roku. Prezentujemy też Wydawcę Roku, Audiobook Roku, Audioserial Roku oraz Wydarzenie Roku 2022.

Pisanie komedii kryminalnej to jak łączenie ognia z wodą
– Jak twierdziła matka chrzestna tego gatunku, Joanna Chmielewska, napisać dobrą komedię kryminalną to jedna z najtrudniejszych sztuk, bo trzeba połączyć ogień z wodą, czyli poważną kwestię, jaką jest zbrodnia, z elementami  humorystycznymi, i zrobić to tak, aby nic nie „zgrzytało”. A do tego każdy z nas ma swoje własne, indywidualne poczucie humoru i to, co dla jednego zabawne, dla innego może być żenujące albo niezrozumiałe. Trzeba mieć dobry warsztat pisarski, aby temu wszystkiemu sprostać – rozmowa z Alkiem Rogozińskim, autorem powieści „Zemsta jest słodka”

Fredro wśród obcych
Aleksander Fredro w opinii przeciętnego kulturalnego Polaka jest pisarzem popularnym wyłącznie na rodzimym rynku teatralnym, a za granicą w ogóle nieznanym. Nic bardziej mylnego, co po części jest winą naszych wysokonakładowych czasopism (nie mówiąc o telewizji), niepiszących w ogóle lub z rzadka o tłumaczeniach i inscenizacjach sztuk autora „Zemsty” w Europie. Wyliczanie ich wszystkich, nawet w samym XIX wieku, nie ma wielkiego sensu, gdyż byłoby nazbyt obszerne i żmudne, dokonam więc tylko przeglądu najważniejszych, co i tak otworzy zapewne oczy niejednemu niedowiarkowi przyzwyczajonemu do postrzegania twórczości hrabiego Fredry wyłącznie w hermetycznych ramach polskich recepcji scenicznych – Piotr Kitrasiewicz o zagranicznych inscenizacjach sztuk Aleksandra Fredry

Razem, ale obok siebie
– Auschwitz pojawiło się, kiedy szukałam w życiu Adeli i Adolfa traumatycznego wydarzenia, w którym dojdzie po raz pierwszy do silnej konfrontacji bohaterów ze śmiercią i które będzie tak bolesne, że spowoduje całkowite odcięcie się od przeszłości. Ale paradoksalnie to Auschwitz dało im szansę na miłość. Spowodowało okrutne równouprawnienie, po wojnie byli tacy sami, bez włosów, bez wspomnień, bez marzeń. Mogli zacząć wszystko od nowa. Ze zdziwieniem przyznają się do tego, ile zawdzięczają najtrudniejszemu ze wspomnień. Czasami za miłość płaci się w dziwnej walucie, ich była taka – rozmowa z Agą Antczak, autorką książki „Adela nie chce umierać”

Proponujemy także

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • ZACZNIJ OD SZNUROWADEŁ Bestsellery lutego
  • KSIĘGARNIE PARYŻA The Red Wheelbarrow
  • Z KGB W HERBIE Rozmowa z Tomaszem S. Markiewką, autorem książki „Nic się nie działo. Historia życia mojej babki”
  • FRANCUSKI SEN CZY FRANCJA NA KRAWĘDZI? Wrzenie po słowach Houellebecqua
  • STARE JAK NOWE, CZYLI NIEPRZEMIJAJĄCY CZAR REPRINTU Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • ROK JUBILEUSZOWY W WYDAWNICTWIE ARKADY
  • ZABAWIĆ EGZOTYKĄ „Jeśli przecięto cię na pół” Łukasza Barysa i „Chołod” Szczepana Twardocha
  • O WSTYDZIE I BEZWSTYDZIE Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • MARIA KULIK POLECA „Między światem a zaświatem” Katarzyny Jackowskiej-Enemuo
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.

BESTSELLERY

Kategorie: