Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 1/2020 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Styczeń 2020
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 1/2020 - ebook

W numerze:

książki Roku 2019
Już po raz osiemnasty przyznaliśmy Nagrody za Książki Roku. W numerze przypominamy 48 Książek Miesiąca, które rekomendowaliśmy Czytelnikom w dwunastu numerach „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” w 2019 roku. To spośród nich jury wybrało pięć Książek Roku 2019. Prezentujemy także Wydawcę Roku, Człowieka Roku i Audiobook Roku 2019
Biblioteka pięciu pokoleń
Książki tłoczą się w każdym pomieszczeniu, łącznie z toaletą i kuchnią. Teoretycznie są podzielone na działy, ale większość jest wpychana tam, gdzie jest wolne miejsce. Małgorzata liczy je na metry i szacuje ich liczbę na około 10 tys. pozycji. Księgozbiór obrastają gadżety, zajmując każdy skrawek przestrzeni, na którym nie mieszczą się książki: przeważają figurki jamników, bo psią gospodynią domu jest jamniczka Frytka – w numerze zaglądamy do biblioteki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej – pisarki, dziennikarki i prezes Oddziału Warszawskiego  Stowarzyszenia Pisarzy Polskich
Wydawnictwo J. Przeworskiego
Zaczęło się od uruchomionego przez pana Jakuba antykwariatu przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, do którego ściągał książki z zaborów pruskiego i austriackiego oraz wysyłał lub przewoził na tamte tereny publikacje edytowane w Kongresówce, nierzadko zakazane, drukowane w konspiracji. Po nastaniu  niepodległej Polski skupywał nakłady tytułów bankrutujących wydawnictw i rozprowadzał je po obniżonych cenach po całym kraju, posługując się siecią akwizytorów, stosując przy tym oprócz sprzedaży gotówkowej także ratalną. Dopiero na początku lat trzydziestych zdecydował się na własną działalność wydawniczą, przekształcając firmę w księgarnię i wydawnictwo – prezentujemy kolejne wydawnictwo w cyklu „Wydawcy międzywojennej Polski”
Początek końca
– Zwróćmy uwagę, że w czerwcu Trzecia Rzesza niepodzielnie panowała nad Europą, prowadziła wojnę jedynie z osamotnioną Wielką Brytanią. A sześć miesięcy później walczyła już na kilku arenach i znajdowała się w konflikcie zbrojnym ze
Stanami Zjednoczonymi. Na dodatek niezawodny dotychczas Blitzkrieg w Rosji zawiódł. Wobec tak ogromnej przewagi aliantów – pod każdym względem – los hitlerowskich Niemiec został wtedy właśnie przesądzony – rozmowa z Andrew Nagorskim, autorem książki „1941. Rok, w którym Niemcy przegrały wojnę”

Książki miesiąca

  • „Gra w cykora” Szilárda Rubina
  • „Rozrywki XXI wieku a prawo własności intelektualnej” Katarzyny Grzybczyk
  • „Mela Muter. Gorączka życia” Karoliny Prewęckiej
  • „Europa. Najpiękniejsza opowieść” Marcina Libickiego

Proponujemy także:

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Księgarskie bestsellery 2019 roku
  • O dwóch takich, co budowali kolej – rozmowa z Ewą Małkowską-Bieniek, z autorką powieści „Wspólnicy i rywale. Koleje życia Kronenbergówi Blochów”
  • O czym piszą poetki, czyli magia słów Kulmowej i kolaży Szymborskiej – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • Odrabianie zaległości – felieton Tomasza Zaperta
  • O babie za kasą – felieton Grzegorza Sowuli
  • Trzy stolice – rozmowa z Piotrem Szarotą, autorem książki „Paryż 1938”
  • „Pracownia Aurory” – rekomendacja Marii Kulik
  • „Ćwiczenia ze stylistyki” – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Recenzje
Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki


i Instagramie: magazynliterackiksiazki

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 18 MB

BESTSELLERY

Kategorie: