Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 10/2017 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Październik 2017
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 10/2017 - ebook

Klęska urodzaju, czyli po co Polakom lagom
Nowe książki Szczepana Twardocha, Zygmunta Miłoszewskiego, Łukasza Orbitowskiego i Olgi Tokarczuk, wyczekiwane powieści Dana Browna, Johna Greena, Carlosa Ruiza Zafóna i Zadie Smith, liczne biografie oraz zaskakujące debiuty – jak opowiadania Toma Hanksa – to niektóre nowości przygotowane przez polskie oficyny na jesień. Wydawcy i drukarze w wakacje nie próżnowali, właśnie rozpoczął się „high season” – Ewa Tenderenda-Ożóg dokonuje przeglądu premier wydawaniczych

Recepta na szczęście
Tradycyjnie na jesieni redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ogłasza wyniki rankingu najlepszych w Polsce drukarń dziełowych. Już po raz czternasty poprosiliśmy wydawców o ocenę współpracy z rodzimymi zakładami drukarskimi. W odpowiedzi otrzymaliśmy 117 głosów oddanych na 28 drukarń. „Dla wydawcy, który przykłada dużą wagę do jakości swoich publikacji, we współpracy z firmami poligraficznymi niezwykle ważne są takie czynniki jak jakość, terminowość, wzajemne egzekwowanie ustalonych warunków oraz możliwość bezproblemowego dialogu” – wypowiedział się jeden z ankietowanych. Wszystkie te warunki, jak zapewnił, spełnia drukarnia, która zwyciężyła w naszym rankingu

 

Przesiane przez pamięć
Przez trzy miesiące pracowałam w „Nowej Kulturze”, ale dziennikarskiego bakcyla połknęłam w popołudniówce powołanej do życia wkrótce po Październiku. Trafiłam do tej gazety za sprawą pisującego tam przyjaciela Ojca, poety Żagarysty Jerzego Zagórskiego. Terminowałam w kolejnych działach, ale szybko zacumowałam – wraz z pozostałym narybkiem: Ewą Boniecką oraz Stefanem Drabarkiem – w dziale „Kultura”, prowadzonym przez Leona Janowicza, mającego za sobą konspiracyjną przeszłość w wileńskiej AK, „uhonorowaną” pobytem w łagrze. Zresztą redakcję pisma współtworzyły osoby
z podobną przeszłością. Byliśmy bardzo zintegrowani. Po pracy nierzadko
ruszaliśmy w miasto. Trasę zazwyczaj wyznaczał Andrzej Roman z redakcji sportowej,
bywalec i znawca stołecznych knajp – z Kirą Gałczyńską rozmawia Tomasz Zbigniew
Zapert

David Almond – realizm magiczny dla młodych
Czy można pisać książki, które będą przyciągające, niepokojące i fascynujące dla dzieci i młodzieży, jak niegdyś latynoski magiczny realizm przyciągał rzesze dorosłych czytelników? Każdy, kto chciałby sprawdzić, czy taka możliwość istnieje, powinien zapoznać się z twórczością Davida Almonda. Jeszcze lepiej jednak byłoby oddać jego powieści właściwym adresatom – dzieciom… starszym i młodszym – sylwetkę brytyjskiego pisarza przybliża Michał Zając

 

Książki miesiąca

  • „Blizna” Danuty Chlupovej
  • „Imigranci u bram” ks. prof. Waldemara Cisło
  • „Zadry” Dominika Rutkowskiego
  • „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Franceski Cavallo

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Fragment książki „Nie gaście tej lampy przy drzwiach…” Kiry Gałczyńskiej
  • Recenzjana dwa głosy – Grzegorz Sowula i Łukasz Gołębiewski o nowej książce Davida Lagercrantza
  • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
  • Dusza zaklęta w książce – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • Recenzje nowości wydawniczych

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 16 MB

BESTSELLERY

Kategorie: