Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 10/2020 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Październik 2020
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki 10/2020 - ebook

W numerze:

Biblioteka niezbędna do życia
Zbieranie książek zaczął od dokładnej analizy haseł encyklopedycznych. Z niej poznawał najważniejszych pisarzy polskich i zagranicznych i według jej haseł układał swoją prywatną bibliotekę. Pierwsza biblioteka znajdowała się w małym 40-metrowym mieszkanku, dziś zajmuje piętro w dużym domu, w pięknej podwarszawskiej miejscowości. Liczy około 6 tys. pozycji – oprowadzając po swojej bibliotece, Piotr Müldner-Nieckowski – pisarz, lekarz, językoznawca, autor słuchowisk radiowych – opowiada m.in. o tym, jak został autorem haseł w „Słowniku języka polskiego”, o nauce w szkole „dla odrzutków”, o swoich inspiracjach, pasjach i miłościach życia

Rękawiczka Michaela Jacksona
W tomie mieli się znaleźć artyści, którzy poczynili w historii muzyki milowe kroki i weszli do panteonu, dając nam nową jakość. Eminem reprezentuje XXI wiek. A pod względem sprzedaży swoich płyt goni The Beatles. Absolutnie zasłużył sobie na to, żeby znaleźć się w tej publikacji, tym bardziej że jest wyznacznikiem hip-hopu i rapu. I właściwie już przeszedł do historii – rozmowa z Robertem Janowskim i Maciejem Szymanowiczem o kulisach powstawania „Wielkich muzyków”

Poznawałam Japonię z ogromną zachłannością
Nie mam pojęcia, skąd pojawiają się te wszystkie pomysły, obrazki, które rysuję i opisuję. Jakoś samo się to dzieje. Podejrzewam, że to wypadkowa podróży, przeczytanych książek, sztuki, spotkań z ludźmi i czegoś jeszcze – rozmowa z Ka Mochi, ilustratorką, autorką książki „Dzieci z Hamamatsu”

Natura ludzka nie przestaje mnie zaskakiwać
Przychodzili i nadal przychodzą do mnie ludzie do spraw rozwodowych, naładowani bzdurnymi, często szkodliwymi informacjami zaczerpniętymi głównie z internetu. Postanowiłam rozprawić się z tymi mitami, napisać książkę, która będzie źródłem rzetelnych informacji, przedstawionych w sposób zrozumiały dla zwykłego człowieka – rozmowa z mec. Joanną Hetman-Krajewską, autorką książki „Rozwód czy separacja? Poradnik praktyczny”

Lubię podnosić rzucane mi rękawice
Moje powieści mówią o tym, co dla nas, kobiet, jest ważne. Mamy podobne problemy i marzenia i gdy ktoś opowiada o takich życiowych
sytuacjach, zwyczajnie robi nam się nieco lżej na duszy – rozmowa z Niną Majewską-Brown

Proponujemy także
WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
LITERATURA I PRODUKTY LITERATUROPODOBNE Bestsellery października
JACEK. WYDAWCA Wspomnienie Jacka Marciniaka
JAK W SZWEDZKIM KLUBIE Wokół Literackiej Nagrody Nobla
BERŁO MI DAJCIE O sztuce przekładu i czujności redaktorskiej – felieton Grzegorza Sowuli
NAPISZ SCENARIUSZ GRY, CZYLI „LITERATURWA” W NATARCIU O nowym gatunku literackim – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
CENZOR, AGENT, KRYTYK „Papież krytyki literackiej” – Marcel Reich-Ranicki w felietonie Tomasza Zb. Zaperta
WSŁUCHAĆ SIĘ W DESZCZ „Fruwająca dusza” Yoko Tawady
NEPAL DRUKOWANY Podróżnicze impresje z książką w roli głównej
WRZESIEŃ ZAKŁAMANY Rozmowa z Tymoteuszem Pawłowskim wokół książki „Sowieci nie wchodzą”
MARIA KULIK POLECA „Miłość pisana brajlem” Pascala Rutera
ZAPROSZENIE DO KRAINY WIECZNEGO SŁOŃCA „Miś Fantazy”
KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

 

 

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 22 MB

BESTSELLERY

Kategorie: