Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 11/2014 - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2014
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
0,00

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 11/2014 - ebook

W listopadowym numerze piszemy o literaturze postkolonialnej, reprezentowanej współcześnie przez takich twórców jak: John Maxwell Coetzee, Aravind Adiga, Toni Morrison czy Zadie Smith. Ze względu na różnorodność celów i środków, a także – lub przede wszystkim – swój emancypacyjny charakter, o literaturze (lub raczej: literaturach) postkolonialnej można mówić jako o szeroko zakrojonym zjawisku. Każda kultura postkolonialna ma swoje własne cele, sobie właściwą poetykę, sposób pisania i poszukiwania, lub raczej kreowania, wymyślania na nowo, swojej tożsamości za pomocą literatury – czytamy w artykule Angeliny Kussy

Wrocław sercem Europy

W tym roku spotkania z nominowanymi do nagrody Angelusa włączono do cieszącego się dużą frekwencją wśród publiczności Festiwalu Brunona Schulza. Zadbano też o ogólnopolską promocję angelusowych książek. Wrocławiowi zależy na nagrodzie i kojarzeniu miasta z literaturą z najwyższej półki, gdyż w 2016 roku będzie nie tylko Europejską Stolicą Kultury, ale i Światową Stolicą Książki. UNESCO przyznało ten tytuł stolicy Dolnego Śląska m.in. „za szczególne skupienie na zaangażowaniu społeczności lokalnej, a także promocję branży wydawniczej i księgarskiej oraz bibliotek na poziomie regionalnym i międzynarodowym – w najnowszym wydaniu Jacek Antczak relacjonuje uroczystość wręczenia nagrody Angelusa

Legenda Lenino
Do armii Berlinga przyszli ci, którzy „nie zdążyli do Andersa” – łagiernicy i specosiedleńcy. Owszem, chcieli bić się z Niemcami, ale ich podstawowym celem było wydostanie się z „nieludzkiej ziemi” – ocalenie życia. Jednak od oficerów politycznych dowiedzieli się dwóch rzeczy. Po pierwsze, że Kresy Wschodnie odpadną od Polski. A to byli w większości ludzie właśnie stamtąd. Czyli stanęli przed perspektywą, że wrócą do Polski, ale nie do własnych domów. Po drugie, miała to być Polska bardziej przypominająca Sowiety niż ich przedwojenną ojczyznę. A poznali Sowiety na tyle dobrze, że była to dla nich perspektywa przerażająca. Dlatego niektórzy – pewnie ponad czterystu, tego się nigdy dokładnie nie ustali – zdezerterowali z Tadeuszem Kisielewskim, autorem książki „Janczarzy Berlinga”, rozmawia z Tomaszem Zbigniewem Zapertem

Książki miesiąca
„Tani drań” Wiesława Michnikowskiego i Marcina Michnikowskiego i „Oriana Fallaci. Portret kobiety” Cristiny de Stefano
„Dzienniki 1825-1875” Hansa Christiana Andersena i „Blaski i nędze życia w PRL” Wacława Klaga

Proponujemy także:

Wydarzenia

Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia

Koszyk afrykański

Między wierszami- felieton Tomasza Zaperta

Co czytają inni- felieton Grzegorza Sowuli

Na-molny książkowiec- felieton Tadeusza Lewandowskiego

Felieton Marka Ławrynowicza

oraz jak zawsze mnóstwo recenzji

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 14 MB

BESTSELLERY

Kategorie: