Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 11/2017 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Listopad 2017
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 11/2017 - ebook

Co się czyta w Gottlandzie?
Jak często w ciągu ostatnich 12 miesięcy czytałaś/ czytałeś książkę? To pytanie zadano w 2013 roku mieszkańcom i mieszkankom poszczególnych krajów Unii Europejskiej. W Polsce 44 proc. odpowiedzi brzmiało: „Nie czytałem/ nie czytałam w tym czasie”. W Czechach podobną odpowiedź usłyszano jedynie w 28 proc. przypadków. Na podstawie badań Eurobarometru zaobserwować możemy duże zróżnicowanie co do poziomu czytelnictwa na naszym kontynencie. Można pokusić się o sformułowanie ogólnej tendencji: na Północy oraz na Zachodzie tradycja czytania książek zachowana jest w większej mierze niż na Południu. Jednym z krajów, które wymykają się z tego uogólnienia są Czechy – kraj nie tylko piwem płynący, nie tylko Hrabala i Haška czytający! – preferencje czytelnicze naszych sąsiadów analizuje Olga Słowik

Jak złapać tygrysa
Najpierw opowiadałem, a dopiero później spisywałem.Bo ja najpierw wymyślam historię, a później ją spisuję. Nie piszę jak nie mam nic gotowego w głowie. Nie miałem planów, żeby zostać pisarzem, po prostu chciałem spisać opowieści dla mojego syna. Później pomyślałem: a co tam, zaryzykuję i wyślę do wydawnictwa. A teraz już 7 mln moich książek sprzedało się na całym świecie. Czyli jeden pomysł równa się 7 mln książek. Wydanych w 35 językach – z Martinem Widmarkiem i Emilią Dziubak rozmawia Małgorzata
J. Berwid.

Maria Kulik poleca
Katarzyna Ryrych jest pisarką o znacznym dorobku, a większość jej książek zyskała uznanie krytyki. Wprawdziem autorka jest z zawodu nauczycielką języka angielskiego,
ale pisarstwo stanowi istotną część jej życia zawodowego. Jej znaczącym debiutem w twórczości dla dzieci była książka „Siedem sowich piór”, oswajająca temat pobytu w szpitalu. Autorka nie stroni od tzw. trudnych tematów; jej bohaterowie często zmagają się z problemem choroby, własnej czy też członka rodziny, a także śmierci – w tym wydaniu inaugurujemy nową rubrykę „Maria Kulik poleca”, w której bibliotekarka, była prezes Polskiej Sekcji IBBY, rekomenduje książki dla dzieci

 

Książki miesiąca

  • „Iłła” Joanny Kuciel-Frydryszak
  • „Czarna ikona – Biełomor” Mariana Sworznia
  • „Początek” Dana Browna
  • „Szybciej, wyżej, dalej” Jacka Ewinga

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Angelus
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Fragment książki „Zaklęty krąg” Zbigniewa Domino
  • Najukochańsza bajeczka – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Lektury przy stole – książki kulinarne poleca Ewa Tenderenda-Ożóg
  • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
  • Recenzje nowości wydawniczych

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 16 MB

BESTSELLERY

Kategorie: