Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2015 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Marzec 2015
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
0,00

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2015 - ebook

Szybkie poszerzanie oferty
W tym wydaniu podsumowujemy miniony rok na rynku książki katolickiej. Kondycji ekonomicznej omawianego sektora przygląda się bliżej Paweł Waszczyk: W 2013 roku przychody ze sprzedaży wydawnictw katolickich spadły w stosunku do 2012 o 2,5 proc. i wyniosły 117 mln zł. Niestety rok 2014 był okresem dalszej postępującej negatywnej koniunktury i zaowocował kolejnymi spadkami. Przyczyn negatywnego trendu należy szukać przede wszystkim nie w załamaniu się zainteresowania czytelników publikacjami religijnymi, ale w złej sytuacji na rynku dystrybucji książek i reperkusjami, jakie z tego powodu dotykają wszystkie segmenty wydawniczej branży. Jolanta Kochniarczyk z wydawnictwa Biały Kruk zwraca uwagę, że największą bolączką rynku książki w Polsce jest likwidacja księgarń, świeckich i katolickich. To jest główna przyczyna coraz słabszego czytelnictwa w Polsce. Z kolei dystrybutorzy kładą przeważnie nacisk na jak najniższą cenę książki katolickiej, a mniej uwagi przykładają do jej wartości merytorycznej, wizualnej, edytorskiej. To z kolei sprawia, że książka wysokiej jakości, pod wymienionymi wcześniej względami, ma trudniejszą drogę dotarcia do klienta niż książka tania i szybko wydana. Warto również wziąć sobie do serca słowa Huberta J. Wołącewicza z wydawnictwa Jedność, który definiuje, czym jest „książka katolicka”: Katolickie oznacza: sprawdzone, pewne, wypróbowane, bezpieczne – jednym słowem: dobre. Książka objaśniająca, umacniająca, prowadząca, pozwalająca czytelnikowi najpełniej zrozumieć jego samego, drugiego człowieka oraz otaczającą go rzeczywistość, to książka „katolicka”.

Najpierw był obraz, potem słowo
Jestem wielką fanką dobrych ilustracji i ilustratorów. Może dlatego, że moim niezrealizowanym marzeniem było studiowanie na ASP, a obraz od zawsze był w moim życiu niezwykle ważny. Najpierw był obraz, potem słowo. Nawet w pisaniu, bo do niego namówiła mnie ilustratorka Agnieszka Żelewska. Dalszy ciąg był tego konsekwencją –
ceniłam jej prace, więc zaczęłyśmy współpracować. Potem pracowałam z Joną Jung. Dzięki współpracy z trójmiejskimi ilustratorkami – Agnieszką Żelewską, Joną Jung, Ewą
Poklewską-Koziełło, Grażyną Rigall, nauczyłam się, co to znaczy dobra ilustracja i mam wielki szacunek do pracy grafika. Zawsze staram się mieć wpływ na wybór ilustratora,
bo kiedy mam do niego zaufanie, to wiem, że efekt będzie doskonały –
z Roksaną Jędrzejewską- Wróbel, autorką ponad 20 książek dla dzieci, w tym dylogii o ryjówce Florce i „Maleńkiego królestwa królewny Aurelki”, rozmawia Małgorzata Berwid.


Książki miesiąca

  • „Życie w biegu” Janusza Drzewuckiego
  • „Maklak oczami córki” Marty Maklakiewicz
  • „Lwów. Dzieje miasta” Ryszarda Jana Czarnowskiego i Eugeniusza Wojdeckiego
  • „Credo” Adama Bujaka i ks. Waldemara Chrostowskiego

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Wspomnienie Wojciecha Giełżyńskiego
  • Bestsellery marcowe z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Koszyk ogrodnika
  • Fragment książki Anny Mulczyńskiej "Przyjaciółki ze Staromiejskiej"
  • Felieton Marka Ławrynowicza
  • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 19 MB

BESTSELLERY

Kategorie: