Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 3/2018 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Marzec 2018
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 3/2018 - ebook

W numerze:

Wiecznie żywy teatr Ibsena
W tym roku przypada 190. rocznica urodzin dramaturga wystawianego na scenie najczęściej po Szekspirze, autora jednych z najbardziej kontrowersyjnych sztuk w historii i człowieka ochrzczonego mianem „ojca realizmu”. A mowa oczywiście o Henriku Ibsenie. Ibsen wciąż jest równie mocno żywy dzisiaj, jak wtedy, gdy Nora pierwszy raz zatrzaskiwała drzwi na oczach dziesiątek Europejczyków – pisze Tomasz Gardziński /

 

Bramy raju Jerzego Andrzejewskiego
Krzysztofa Kamila Baczyńskiego poznał we wrześniu 1941 roku. Jako pierwszy z pisarzy starszego pokolenia rozpoznał natychmiast wielki talent artystyczny młodego człowieka, o czym bez zwłoki powiadomił listownie znanego już krytyka Kazimierza Wykę. Właśnie Wyka opublikuje następnie bardzo wnikliwy esej o twórczości Baczyńskiego, „List do Jana Bugaja”, co było momentem przełomowym dla literackiej kariery bohatera tej rozprawy – momentem konsekracji, uznania. W grudniu 1941 roku Andrzejewski napisał opowiadanie „Przed sądem” zadedykowane Baczyńskiemu. Również Baczyński zadedykował kilka wierszy Andrzejewskiemu. Być może właśnie dlatego, że związek dwóch twórców był raczej miłosną przyjaźnią, relacją z poważnymi ograniczeniami, zapisał się szczególnie w pamięci Andrzejewskiego jako coś wyjątkowego, najpiękniejszego – z Anną  Synoradzką-Demadre, autorką książki „Jerzy Andrzejewski. Przyczynek do biografii prywatnej”, rozmawia Tomasz Zbigniew Zapert


Rezerwaty Książek
Księgarnia Studnia Trzech Cesarzy trwa nieprzerwanie w Myślenicach od 1925 roku. Prowadzi ją Bożenna Król, kobieta dynamit, która od dziesięcioleci walczy o to, aby książka w Polsce była traktowana jako dobro kultury. W jej księgarni nie ma kawy, skandynawskich mebli i modnych bibelotów. Są za to książki. Świat się zmienia i miejsca dla kameralnych księgarń jest niestety coraz mniej. Pani Bożenna Król walczy, ale to już raczej walka z wiatrakami, bo – jak sama mówi – bez regulacji systemowej tradycyjne księgarnie nie mają żadnych szans. Jeśli będziecie więc w okolicy Mysłowic to koniecznie odwiedźcie Panią Bożennę i kupcie od niej książkę – zachęca Anna Karczewska, inicjatorka ruchu Książki Kupuję Kameralnie i Kolektywu Księgarzy Kameralnych

 

Książki Miesiąca:

  • „Wolność jaskółki” Pauli Er
  • „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego” Wojciecha Roszkowskiego
  • „Kryptonim »Dziady«” Janusza Majcherka i Tomasza Mościckiego
  • „Czesława Miłosza odkrywanie Ameryki” Mariana Stępnia

Proponujemy także

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Świętości nie szargać – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Fragment powieści Atticusa Lisha „Następne życie”
  • Księgarze recenzują – tym razem Paulina Frankiewicz, historyk sztuki, muzealnik, autorka artykułów i esejów o sztuce oraz felietonów, prowadzi księgarnię Art Bookstore w Łodzi
  • „Nie jesteśmy idealni” – wywiad z Małgorzatą Garkowską, autorką
    książki „Spotkamy się przypadkiem”
  • Lektury przy stole – książki kulinarne poleca Ewa Tenderenda-Ożóg
  • Mysz, jeż i bilet do Łodzi, czyli słówko o faktach – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • O „Bałwanie w lodówce” – artykuł Antoniego Zająca
  • Między wierszami – felieton Tomasza Zbigniewa Zaperta
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Maria Kulik rekomenduje młodym czytelnikom książkę „Ten łokieć się źle
    zgina”
  • Recenzje nowości wydawniczych
Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 15 MB

BESTSELLERY

Kategorie: