Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 4/2018 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Kwiecień 2018
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 4/2018 - ebook

W numerze:

Nagroda Magellana
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz dziesiąty przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością o turystyczną jakość, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtrotterów. Komisja konkursowa przyznała 14 nagród głównych i 21 wyróżnień oraz nagrodę specjalną dla podróżnika, za kolekcjonowanie piękna polskiego krajobrazu, rozbudzanie wrażliwości i zachęcanie do pielęgnowania w sobie uważności.


O Martínie Caparrósie i jego literaturze
Caparrós to człowiek-instytucja: Argentyńczyk z urodzenia, mieszkaniec Madrytu z wyboru, dziennikarz, pisarz, z wykształcenia historyk, tłumacz Szekspira i Woltera, krytyk kulinarny, fotograf, aktor, bostero (kibic drużyny piłkarskiej Boca Juniors), felietonista hiszpańskiego dziennika „El País” i hiszpańskojęzycznej edycji „New York Times”, na Twitterze obserwowany prze 136 tys. użytkowników, podróżujący po całym świecie, autor powieści, reportaży, esejów. W 1973 roku zaczął pracę w dzienniku „Noticias”, w którym uczył się dziennikarskiego fachu. W latach siedemdziesiątych XX wieku wyemigrował z kraju. Mieszkał w Paryżu i Madrycie, a do ojczyzny wrócił dekadę później, po przywróceniu nad La Platą demokracji

 

Jej „zakład” był zjawiskiem w Warszawie…
Warszawa to był niesamowity tygiel. Rewolucja, strzelanie, ciemne interesy, panoszenie się Rosjan, fortuny, które powstawały nie wiadomo dlaczego, filantropia, wielkie budowy, mosty, parki, wystawy. Minęło ledwie sto lat z małym okładem, a my nic o tych czasach już nie wiemy. Mnie to zadziwia, bo to ledwie trzy, cztery pokolenia. Mój dziadek miał wówczas dziesięć lat, mieszkał w Warszawie, dotykał tego. Bardzo żałuję, że go nie znałem, że nie mogłem z nim o tym porozmawiać. Z drugiej strony, dla tamtych ludzi  minęło ledwie czterdzieści lat od Powstania Styczniowego – z Wacławem Holewińskim, prozaikiem, dramatopisarzem i zastępcą kierownika redakcji literackiej Programu II Polskiego Radia, autorem powieści „Pogrom 1905”, rozmawiała Katarzyna Wójcik

Książki Miesiąca:

  • „Wyspa Węży” Małgorzaty Szejnert
  • „Patria” Fernanda Aramburu
  • „Historia Węgier” Ignáca Romsicsa
  • „Niepodległa! 1864-1924” Andrzeja Nowaka

Proponujemy także

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Ilustratorski Oscar i Mały Nobel, czyli Targi Książki dla Dzieci w Bolonii
  • Kulinarne podróże
  • W szkole u Gombrowicza – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Fragment powieści Juliana Barnesa „Jedyna taka historia”
  • Obrazy prowokacji – rozmowa z Dorotą Hartwich, autorką książki „Gattora. życie Leonor Fini”
  • Rozmowa z Justyną Drzewicką, autorką serii „Niepowszedni”
  • Księgarze recenzują – Paulina Frankiewicz z księgarni Art Bookstore w Łodzi poleca „Elegię dla bidoków”
  • Mowa wewnętrzna – Paulina Adamczyk rekomenduje „Zapiski z domu wariatów”
  • Rezerwaty książek – Anna Karczewska pisze o księgarni Między Słowami w Lublinie
  • Między wierszami – felieton Tomasza Zbigniewa Zaperta
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Maria Kulik recenzuje „Czarodziejski most”
  • Recenzje nowości wydawniczych

 

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 16 MB

BESTSELLERY

Kategorie: