Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 5/2021 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
21 maja 2021
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki 5/2021 - ebook

W numerze:

Niszowy parapet literacki
– Zainteresowanie książkami wydanymi przez mniej znane wydawnictwa to pomysł na prowadzenie bloga. Kiedy go tworzyłam, w internecie były ich setki. Wiedziałam, że trzeba mieć pomysł, aby się wyróżnić. Większość blogerów zajmowała się mainstreamem czytelniczym, więc ku mojemu zdziwieniu niszowość, którą zaproponowałam – chwyciła – w cyklu Prywatne Biblioteki portret Aleksandry Pasek, autorki bloga Parapet Literacki

Sto lat Wydawnictwa Nasza Księgarnia
Wydawnictwo Nasza Księgarnia kończy 100 lat! Ten jubileusz jest świetną okazją do przypomnienia historii wydawnictwa – od jego powstania w 1921 roku, przez okres wojny, przemian gospodarczych po upadku komunizmu, po czasy współczesne. W numerze również rozmowa z Agnieszką Tokarczyk, prezes zarządu, i Markiem Dobrowolskim, dyrektorem handlowym Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Macewy pomiędzy krzyżami
– Powstania robili niepokorni, którzy – jak zauważył Bogdan Cywiński – zawsze stanowią mniejszość. Można uznać, że znaczna część, o ile nie większość Żydów była obojętna dla polskich dążeń niepodległościowych. Ale wśród obojętnych byli i Polacy. Państwo polskie nie istniało od końca XVIII wieku. Narodziny świadomości narodowej ten stan rzeczy zmieniły, ale był to proces długotrwały. W Wojsku Polskim odsetek Żydów był taki, jaki odpowiadał liczebności w strukturze społeczeństwa polskiego. I na listach katyńskich wśród tysięcy polskich nazwisk znajdziemy setki żydowskich – rozmowa z Markiem Gałęzowskim, autorem książki „Żydzi walczący o Polskę”

Zaskakująco dobry rok!
Rok, który minął od publikacji w „Magazynie Literackim KSIĄŻKI” podsumowania „W cieniu pandemii, czyli świat polskiej książki dla dzieci i młodzieży od czerwca 2019 do maja 2020” (nr 5/2020), był dla polskiej książki dla dzieci i młodzieży bardzo szczególny. Trudno tutaj nawet szukać jakichś porównań – nie było wcześniej takiej sytuacji. Próbując dokonywać podsumowań, od razu jednak dostrzega się, że ostatnie 12 miesięcy przyniosły scenie dziecięcej zarówno zdarzenia negatywne, jak i pozytywne. Których było więcej? Które zaważyły najmocniej na sytuacji tego sektora? Jedno jest pewne: to był niezwykle ciekawy rok – nie tylko ze względu na pandemię – Michał Zając podsumowuje pandemiczny rok na rynku książki dla młodych czytelników

Proponujemy także:

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • MUCHA NIE SIADA Bestsellery maja
  • POLSKIE PROCENTY Felieton Grzegorza Sowuli
  • HARCERSKĄ DROGĄ DO HISTORII Rozmowa z Markiem Barańskim, autorem książki
    „Wspomnienia 1943-1989”
  • STEREOTYPY Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • KRESOWE PRZEMILCZENIA Rozmowa z Joanną Puchalską,
    autorką książki „Z polskiego domu”
  • GDZIE JESTEŚ, ILUSTRACJO, CZYLI ODDAJCIE MI RYSUNKI!
    Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • PORACHUNKI OSOBISTE Felieton Tomasza Zaperta
  • MARIA KULIK POLECA „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” Agaty Romaniuk
  • KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – recenzje
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Zamów prenumeratę roczną: https://rynek-ksiazki.pl/sklep/magazyn-literacki-ksiazki-prenumerata-roczna/

Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki

i Instagramie: magazynliterackiksiazki


Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 25 MB

BESTSELLERY

Kategorie: