Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 6/2017 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Czerwiec 2017
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 6/2017 - ebook

Dlaczego Polacy mało czytają i jak temu zaradzić
Z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w ostatnim roku z trzech ankietowanych osób tylko jedna przeczytała książkę. I choć nie wszyscy wierzą statystykom, a co bardziej wnikliwi krytykują metodę badania, gołym okiem widać, że od wielu lat z książką nie jesteśmy za pan brat. Czas wolny, który moglibyśmy poświęcić na lekturę przeznaczamy na oglądanie telewizji i korzystanie z Internetu. Czy telewizja na dobre wyrugowała książki z naszego życia? Jak rynek książki może wykorzystać szklany ekran do promocji czytelnictwa zastanawia się Anna Małgorzata Pycka


Książki jak dwugłowe zwierzę
W wielu wywiadach dziennikarze pytają mnie: „Czy uważa się pan za pisarza fantasy?”. A ja nawet nie lubię tego gatunku! W mojej twórczości są różne motywy. Fantasy, horror, romans i psychologia. Mieszam te składniki jak w sałatce. Dodajesz różne elementy i jeśli wykonałeś to dobrze, z odpowiednią uwagą, to całość ma oryginalny posmak. Nie sądzę bym kiedykolwiek zastosował w książce tylko jedną kategorię. Na pewno realizm magiczny ma swoje odzwierciedlenie w moich książkach. Ale to tylko część sałatki. Może to zabrzmi egoistycznie, ale nie uważam, by moja twórczość mieściła się w jakichkolwiek kategoriach – z Johnatanem Carrollem rozmawia Tomasz Gardziński

Pisanie to samotność
Na życie pisarza składa się więcej cieni niż blasków. To całe miesiące zmagania się z niepewnością, czy to, co piszę rzeczywiście jest dobre. Czy moja książka tym razem też
się spodoba czytelnikom. A potem, gdy maszynopis już jest w rękach wydawcy, następuje jeszcze gorsza faza bezczynności – czekanie na reakcje czytelników i recenzje prasowe. Wówczas nie da się już nic zrobić i można tylko biernie czekać, czego nie znoszę – opowiada Charlotte Link w rozmowie z Urszulą Pawlik


Książki miesiąca

  • „Konwicki. Cudzoziemiec tranzytowy” Lidii Sadkowskiej-Mokkas
  • „Józef Piłsudski do Polaków”
  • „Pejzaż w malarstwie polskim” Elżbiety Leszczyńskiej
  • „Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo” Grzegorza Gortata

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Międzynarodowy Festiwal Kryminału
  • Rozmowa ze Stefanem Ahnhemem
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Nuda, czyli hyc, hyc, hyc!  – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Rozmowaz Elżbietą Leszczyńską
  • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
  • Fragment książki Aidy Amer „Kroniki z życia ludzi i zwierząt”
  • Recenzje nowości wydawniczych

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 14 MB

BESTSELLERY

Kategorie: