Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 6/2018 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Czerwiec 2018
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 6/2018 - ebook

W numerze:

Futbol się czyta
Piłka nożna zajmuje sporo miejsca w literaturze Ameryki Łacińskiej i nie powinno to dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę, że (podobno) „Bóg jest Brazylijczykiem”, a w pelotę grano tam na długo przed przybyciem Europejczyków. Futbol to część rzeczywistości latynoamerykańskiej, chociaż są miejsca (np. Kuba), gdzie większą popularnością cieszy się baseball. Pisarze także kochają piłkę nożną, ale są wyjątki. Jorge Luis Borges – wielki pisarz i poeta pochodzący z kraju kojarzonego głównie z Maradoną i Messim – nie znosił tej gry. O obecności piłki nożnej w literaturze latynoamerykańskiej pisze Magdalena Szwarek.

Niezwykła historia jednej książki
Minęło ćwierć wieku od ukazania się po raz pierwszy po polsku książki Dale’a Carnegiego „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”. Reguły w niej zawarte nie są zwykłą teorią. One, jak się okazuje po latach, działają magicznie. I co może się wydać niewiarygodne, ich stosowanie całkowicie odmieniło życie wielu ludzi. Zapewniają o tym nieustannie od lat ogromne rzesze jej czytelników. Do dziś, jak informuje polski wydawca – Studio Emka, poradnik osiągnął łączny nakład ponad 13 mln egz. Przetłumaczono na 37 języków, a przeczytało go już ponad 50 mln ludzi.

„Śpiączka” zmieniła wszystko
Bycie pisarzem pomogło mi zostać lepszym lekarzem. Pisanie nauczyło mnie robienia lepszych wywiadów z pacjentami. Zwracam większą uwagę na ludzi i ich unikalną osobowość. Lekarze mają wiele możliwości zadawania pytań ludziom. I powinni to robić, jeśli chcą być lepszymi profesjonalistami. Ale jednocześnie nigdy nie zostałbym pisarzem, gdybym nie poznał od środka świata medycyny. Stamtąd czerpię swoje tematy – z Robinem Cookiem rozmawia Tomasz Gardziński

Książki Miesiąca:

  • „Nad Zbruczem” Wiesława Helaka
  • „Nasz chłopak” Daniela Magariela
  • „Danuta Szaflarska. Jej czas” Gabriela Michalika
  • „Piłsudski, Dmowski i niepodległość” Tadeusza A. Kiesielewskiego

Proponujemy także

  • Wydarzenia
  • Nagrody Magellana – fotorelacja
  • Okruszki wspomnień – o Joannie
    Kulmowej pisze Małgorzata Janina Berwid
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Piłka upolityczniona – wywiad Tomasza Zaperta ze Zbigniewem
    Rokitą, autorem książki „Królowie strzelców”
  • Między wierszami – felieton Tomasza Zbigniewa Zaperta
  • Kolekcjonerstwo – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Ibóki som gópie – felieton Grzegorza Sowuli
  • Źle połączony kraj – z Fernando Aramburu, autorem powieści „Patria”, rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg
  • Maria Kulik rekomenduje czytelnikom „Dziewczynki latają wysoko”
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci rekomenduje Anna
    Czarnowska-Łabędzka
  • Rezerwaty książek – Anna Karczewska pisze o księgarni Bonobo w Krakowie
  • Księgarze recenzują – Dorota Malinowska z księgarni Mała Buka
  • Novae Res na lato
  • Fragment „Dziennika 2005-2006” Krystyny Jandy
  • Recenzje nowości wydawniczych
Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 19 MB

BESTSELLERY

Kategorie: