Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 6/2019 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Czerwiec 2019
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
4,40

Magazyn Literacki Książki 6/2019 - ebook

W numerze:

Meblowanie głowy
Jako młody człowiek czytałem literaturę przygodową, o Indianach, piratach i odkrywcach, a potem w okresie licealnym „leciałem po całości”. Wówczas odkryłem fantastykę, którą czytam do dziś, sprawdzałem literaturę piękną, posługując się metodą prób i błędów. Nie miałem klucza w doborze lektur, a miałem potrzebę, aby próbować wszystkiego, dopiero z czasem wyrobiłem swoją literacką ścieżkę. Podczas studiów prawniczych czytałem książki z szeroko rozumianej humanistyki: eseje, biografie wręcz pochłaniałem. Tak zbudowałem zrąb mojej biblioteki, rzucałem się w różne tematy bardzo spontanicznie, wychodząc naprzeciw mojej ciekawości – o swoich (nie tylko) literackich pasjach opowiada Rafał Księżyk, dziennikarz, redaktor i krytyk muzyczny

Od zwojów znad Morza Martwego do „dziennika” Anny Frank
W znakomicie ilustrowanym zbiorze obejmującym ponad 80 ksiąg cenionych, ważnych i rzadkich, pochodzących z okresu 5 tys. lat, znajdujemy dzieła różne. Są w nim zarówno zwoje z Qumran, czyli najstarsze ze znalezionych tekstów biblijnych, jak i Biblia króla Jakuba. (…) Podbijaniu innych służyć miała – do dziś bardzo chętnie czytana przez menadżerów i wykorzystywana w negocjacjach – „Sztuka wojny”, najbardziej wpływowy tekst pochodzący ze starożytnego świata. Ten podzielony na 13 rozdziałów, zapisanych na powiązanych z sobą bambusowych deseczkach, tekst inspirował podobno tak Napoleona, jak i Mao Zedonga – o „Książkach, które zmieniły świat” pisze Józef Kliś

Szlakiem Ordonki
W jej biografii istnieje wiele nieznanych (lub trudnych do weryfikacji, choćby data urodzenia) faktów. Dopiero w roku 1924, gdy kariera artystki nabrała tempa, pojawiły sie recenzje, wywiady, fotografie, nagrania, wspomnienia czy filmy. Pomocne w rekonstrukcji życiowego szlaku – rozmowa z Anną Mieszkowską, autorką książki „Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy”

Renesans gwiazd retro
Dawne gwiazdy polskiego ekranu przeżywają obecnie swój renesans, wpisany w mocno zarysowaną na rynku książki modę na klimat retro lat dwudziestych i trzydziestych, a miłośnicy tamtego okresu najwyraźniej mogą liczyć na to, że wydawcy nadal będą wychodzić im naprzeciw, zwłaszcza że robią to nawet oficyny znane do tej pory z zupełnie odmiennych zainteresowań merytorycznych. I wszystko jeszcze przed nimi, bo pole do eksploatacji tematycznej jest obszerne – o modzie na biografie gwiazd przedwojennego kina pisze Piotr Kitrasiewicz

Książki miesiąca

  • „Lwów. Kres iluzji” Grzegorza Gaudena
  • „Straszny dwór, czyli sarmackie korzenie Niepodległej” Jacka Kowalskiego
  • „Przyjaciel” Sigrid Nunez
  • „Papiernik. Targowisko Opowieści” Rocha Urbaniaka

Proponujemy także:

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Miejsce, w którym nie ma kolejki – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • Żałować trzeba tylko za grzechy – wywiad z Anną Milewską, bohaterką książki „Mogłam sobie pozwolić…”
  • Kadr pamięci – felieton Tomasza Zaperta
  • Przypis do biografii – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Opowiadania nieoswojone – recenzja „Opowiadań bizarnych” Olgi Tokarczuk
  • Czarna owca w mundurze SS – rozmowa z Natalią Budzyńską, autorką
    książki „Dzieci nie płakały”
  • Mała rzecz a cieszy – felieton Grzegorza Sowuli
  • kleszczu choroby – nowe publikacje o boreliozie
  • Pocztówka z okupowanego Paryża – recenzja „Lotu kruka”
  • Maria Kulik rekomenduje czytelnikom „Jak hodować i karmić domową czarną dziurę”
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Recenzje nowości wydawniczych
Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 14 MB

BESTSELLERY

Kategorie: