Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 8/2015 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Sierpień 2015
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
0,00

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 8/2015 - ebook

Ostatni dowcip Baltazara
W najnowszym numerze zamieszczamy artykuł Tomasza Gardzińskiego
o Sławomirze Mrożku. Pretekstem jest druga rocznica śmierci (15 sierpnia) wybitnego prozaika, dramaturga, rysownika, publicysty, autora scenariuszy i reżysera filmowego. Po jego śmierci pozostały nierozwiązane pytania: Jakie było znaczenie tego wszystkiego? Dlaczego potoczyło się właśnie tak, a nie inaczej? Czy w przyszłości będzie się czytać autora tak zróżnicowanego? Zabawnego i smutnego zarazem, wybitnego i odważnego, a jednocześnie nieśmiałego i czasem nadmiernie tradycyjnego. „Według mnie Mrożka warto czytać, ale częściowo dlatego, że to autor ważny dla mojego pokolenia – mówi prof. Jerzy Bralczyk. Ale czy będzie on nadal czytany w przyszłości? Nie wiem. W ograniczonym zakresie pozostanie Schulz, ponadczasowy Gombrowicz, Iwaszkiewicz, ale już w stosunku do Witkacego mam wątpliwości. Chciałoby się, żeby Mrożek i inni przetrwali, lecz niektóre postaci zanikają jako pisarze pokoleniowi”.

Fantastyczne historie
Wymyśliłem tę rzecz wyłącznie dla niego, chcąc zainteresować syna lekturą, bez planu, że „Zwiadowcy” staną się osobną książką. Postępowałem chytrze. Prosiłem, by sprawdził, czy moje historie mogłyby się spodobać innym. Przez dwa kolejne piątki otrzymywał jakiś kolejny krótki tekst. Kiedy w trzecim tygodniu nic nie dostał, przyszedł z pretensjami: „Gdzie opowiadanie?!”. W jednym z pierwszych nowel Will Treaty wspina się na wieżę i wślizguje się do komnaty. Wtedy jakaś ręka niespodziewanie chwyta zwiadowcę za nadgarstek. Nim Michel skończył czytać, przytuptał, oznajmiając, że sytuacja go
przeraża. Do tej chwili nie sądził, że z kartek papieru potrafi wyłonić się lęk – z Johnem Flanaganem rozmawia Tadeusz Lewandowski

Wrzesień z książką dla najmłodszych
Na jesieni warto zabrać swoje pociechy do bibliotek, można bowiem wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach animacyjnych poświęconych literaturze i czytaniu. „Czytam sobie w bibliotece” to akcja społeczna skierowana do bibliotek, realizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo Egmont, przy wsparciu Instytutu Książki. Proczytelnicza kampania skierowana jest do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat. Z kolei pod koniec września ( 25-27 września) na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Podczas trzydniowej imprezy wszyscy odwiedzający nieodpłatnie będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach, spotkaniach z autorami i bohaterami ulubionych
bajek oraz w innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

 

Książki miesiąca

  • „Pakt Piłsudski-Lenin” Piotra Zychowicza
  • „Prawda i inne kłamstwa” Saschy Arango
  • „Antoine Cierplikowski” Marty Orzeszyny
  • „Kuchnia Słowian” Hanny Lis i Pawła Lisa

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Felieton Marka Ławrynowicza
  • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych
Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 12 MB

BESTSELLERY

Kategorie: