Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 8/2021 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 sierpnia 2021
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki 8/2021 - ebook

W numerze:

Kateksja libidinalna książek
Biblioteka rozpoczyna się w przedpokoju, ciągnie przez salon, sypialnię i gabinet. W każdym z pomieszczeń co najmniej jedna ściana zabudowana jest pół kami robionymi na zamówienie. Jej ulubionymi półkami są te, na których gromadzi książki do najbliższego przeczytania. Tylko zawzięci książkomaniacy mogą zrozumieć i poczuć wielką przyjemność, jaką daje jej wybór kolejnej lektury. – Jestem pożeraczką książek, nie dzielę literatury na gorszą i lepszą, nie kategoryzuję. Kupuję i czytam to, co mi się podoba, co mnie interesuje i co sprawia mi przyjemność. Książka musi być dopasowana do nastroju, a on się zmienia – po swojej bibliotece oprowadza psychoterapeutka Anna Siemińska

11 lat na końcu świata
– Chile nazywane jest często „tygrysem Ameryki Południowej” i „latynoskim eldorado”. Uznawane jest za najbogatszy kraj regionu – o prężnie rozwijającej się gospodarce i stabilnym rozwoju. Świat chwali osiągane tu wskaźniki ekonomiczne, jak choćby PKB, który nie odbiega od tego w wielu krajach europejskich. Statystyki opierające się głównie na średnich pokazują dobrobyt Chile w pozytywnym świetle, ale w zestawieniu z rzeczywistością tracą blask. Dla przeciwwagi można bowiem podać, że około 75 proc.Chilijczyków żyje na kredyt i ledwo wiąże koniec z końcem. To jeden z krajów o największych nierównościach społecznych – rozmowa z Moniką Trętowską, autorką książki „Chile. Dalej być nie może”

Konflikty o smaku kimchi
– Pod względem religijnym to jeden z najciekawszych krajów świata. Miesza się tu wiele tradycji i zwyczajów. W Korei Południowej znajdziemy chrześcijaństwo, buddyzm, konfucjanizm, taoizm czy szamanizm. Jest wiele tzw. Nowych Ruchów Religijnych, z których najgłośniejszy jest zapewne tzw. Kościół Zjednoczeniowy, znany z masowych ślubów na stadionach i popularnie nazywany Kościołem Moona. W dodatku Korea Południowa jest jedynym krajem na świecie, gdzie dwie dominujące religie, buddyzm i chrześcijaństwo, mają zbliżony układ sił. To powoduje zarówno różne formy kooperacji, jak i konkurencję – rozmowa z Romanem Husarskim, autorem książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”

Tandem rolników i literackie eksperymenty
– „W nawiedzonym zamczysku” będzie z pewnością zaczynem do dyskusji na temat szerszego problemu, jakim jest kwestia wydawania dzisiaj starych książek, i odpowiedzią na pytanie, czy to w ogóle ma sens, czy też nie. Kierowaliśmy się zasadą, że w książce Jana Łady, którego cenimy, jest ogromny potencjał.  Trzeba jednak było temu pomóc, bo książka wyszła prawie sto lat temu, a nawet wcześniej. Potraktowaliśmy autora tak, jakby żył, przyszedł do wydawnictwa i przyniósł tekst powieści. Widzimy, że w tekście jest potencjał, ale naszym obowiązkiem jest zredagować jego książkę – rozmowa z Janem Grzegorczykiem, współredaktorem powieści „W nawiedzonym zamczysku” Jana Łady

Proponujemy także:

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • GRZYBOBRANIE POLICYJNEGO ASPIRANTA Bestsellery sierpnia
  • STRACHY NIE NA LACHY Felieton Grzegorza Sowuli
  • WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • PODKOWY NIESZCZĘŚCIA Felieton Tomasza Zb. Zaperta
  • W ŚWIECIE KUNDELKÓW, CZYLI NIE DA SIĘ POŻEGNAĆ PAPIERU Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • MARIA KULIK POLECA „Co zrobić z tą chmurą smogu” Artura Rogosia i Małgorzaty Ogonowskiej
  • GIGANT LEM, PRZYJAZNA SZKOŁA I MIASTA JUTRA Nowości z serii „Czytam sobie” wydawnictwa HarperCollins
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Zamów prenumeratę roczną: https://rynek-ksiazki.pl/sklep/magazyn-literacki-ksiazki-prenumerata-roczna/

Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki

i Instagramie: magazynliterackiksiazki

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 18 MB

BESTSELLERY

Kategorie: