Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 9/2020 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Wrzesień 2020
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki 9/2020 - ebook

W numerze:

Książka-ulicznica
W międzywojennej Warszawie trudno było przejść, dosłownie, sto kroków, aby nie natknąć się na ulicznego sprzedawcę książek. Istniała wśród nich zasadnicza hierarchia. Potentaci zwani byli „wózkarzami” i obwozili swój towar na dwukołowych ręcznych wózkach. Średnią klasę stanowili „koszykarze”, a ich nazwa brała się od obwieszonych kolorowymi okładkami koszy noszonych albo na plecach, albo za mocne uszy we dwóch. Drobnicę stanowili handlarze, których asortyment mieścił się w płóciennej torbie, pod połami płaszcza lub chałata, a czasem po prostu w dłonio ulicznym księgarstwie w międzywojennej Polsce pisze Jarosław Górski

Literatura ma wywracać świat do góry nogami
Nawet najbardziej zdystansowany autor nieuchronnie ociera się o autokreację, ale kluczowe jest to, czy taka autokreacja jest w pełni świadoma, wyrachowana, czy jest bezwiedna. Żaden dziennik nie jest tak naprawdę szczery – to utopia. Można jednak zachować w dzienniku przyzwoitość, czyli uchronić się od narcyzmu, kabotyństwa, pozerstwa. A jeśli już ktoś decyduje się na bezczelną autokreację i nie wstydzi się kabotynizmu, to musi mieć w sobie geniusz Gombrowicza – rozmowa z Krzysztofem Vargą

W twórczości lepiej pozbywać się ograniczeń
W pierwszej klasie liceum, tuż po pierwszych demokratycznych wyborach, stałem na rondzie de Gaulle’a w Warszawie i z łóżka polowego sprzedawałem podróbki toreb zachodnich projektantów, zamiast się uczyć. Myślę więc, że z nostalgią wspominam po prostu swój okres nastoletni i dlatego też napisałem powieść – żeby dać wyraz swoim uczuciom z tamtego czasu. Dyskurs o przeszłości został zdominowany przez inteligencję, przez postacie i wydarzenia polityczne, a kapitalizmu chcieli i budowali go zwykli ludzie, właśnie ci z łóżkami polowymi, z ambicjami, z marzeniami. Zapomnieliśmy o nich, a „Prince Polonia” przywraca im należne miejsce w historiirozmowa z Maxem Cegielskim

 

Książki miesiąca

  • „Dziennik hipopotama” Krzysztofa Vargi
  • „Kowalska. Ta od Dąbrowskiej” Sylwii Chwedorczuk
  • „Żółkiewski. Pogromca Moskwy” Wojciecha Polaka
  • „Lato 1920” Joanny Rolińskiej
  • „Symfonia zwierząt” Dana Browna

 

Proponujemy także:

Wydarzenia

Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia

Historia literatury polskiej, czyli jak pokochać podręczniki – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

Iwacha – felieton Tadeusza Lewandowskiego

Kobiety w blasku znicza – rozmowa z Anną Sulińską

Z lotu ptaka – felieton Tadeusza Lewandowskiego

Jak się ubrać na imieniny – felieton Grzegorza Sowuli

Stolica sprzed stulecia – rozmowa z Joanną Rolińską

Nepal drukowany – podróżnicze impresje Tadeusza Lewandowskiego

Półksiężyc po polsku – rozmowa z Bartoszem Pankiem

Samotny żagiel Solidarności – felieton Tomasza Zb. Zaperta

„Wstydu za grosz!” – rekomendacja Marii Kulik

Recenzje

 

 

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 13 MB

BESTSELLERY

Kategorie: