Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
16 grudnia 2022
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki - ebook

Błądzenie po literaturze
W ich podwarszawskim domu jest specjalny, wydzielony pokój. W biblioteko-gabinecie na każdej ścianie ustawione są regały od podłogi po sufit. Na środku wygodny skórzany fotel i stolik, przy którym spędzają czas, gdy potrzebują skupienia. Tutaj znajduje się lwia część ich książek: stare, jeszcze z domu rodzinnego teściów, zakupione w antykwariacie perełki, po współczesne. – Przeczytałem dużo, ale jeszcze więcej nie przeczytałem. Czytanie książek nigdy nie jest czasem straconym, nawet gdy zapomniałem tytuł, to coś z niego odłożyło się w pamięci, dało podglebie do innych przeżyć – o swoich fascynacjach literackich opowiada Jerzy Radziwiłowicz, aktor teatralny i filmowy

Album, który chce się mieć
– Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że nasi rodzimi twórcy działają praktycznie na całym świecie i w dużej części ich dorobek dostępny jest tylko za pośrednictwem internetu. A jest to przekaz dość powierzchowny i również ulotny: często pojawia się jedynie na rolkach czy relacjach na Instagramie, a więc zaledwie na kilka–, kilkanaście sekund. A nawet jeśli wciąż powstają murale w kraju, to przecież wiele z nich pojawia się w tak zwanych pustostanach, czyli w porzuconych zakładach przemysłowych czy innego rodzaju gmachach, do których praktycznie nikt nie zagląda, poza wielbicielami urbexu. Ten nurt kwitnie, mimo że funkcjonuje niemal wyłącznie w necie – rozmowa z Pawłem Kwiatkowskim o jego najnowszej książce „Street Art Polska”

Wileńska saga podbija świat
– W ogromnej mierze jestem produktem polskiej kultury, która wywarła na mnie bardzo duży wpływ. Także polskiego domu, w którym polska literatura i język zawsze były obecne. Tetralogia w pewien sposób zmienia na Litwie postrzeganie czasów Wielkiego Księstwa Litewskiego. Nie tylko bowiem w epoce sowieckiej, ale także w czasach odrodzenia narodowego utożsamiano je z upadkiem państwa, za sprawą spolonizowanej, rozpitej szlachty. Natomiast mnie ten okres zawsze jawił się piękny, z kwitnącą kulturą. Pisząc moją sagę, zrobiłam na  Litwie małą rewolucję w świadomości historycznej – rozmowa z Kristiną Sabaliauskaitė, autorką „Silva Rerum”

Jeden kraj, dwa systemy
– Próby ograniczania wolności pojawiały się stopniowo, narastając w ostatniej dekadzie. Dotyczyły choćby „patriotycznych” zmian w programie nauczania, przejmowania mediów przez chiński kapitał czy podmywania lokalnej tożsamości przez imigrację z Chin. Hongkończycy opierali się temu, wychodząc na ulice. Przełomem stały się burzliwe protesty w 2019 roku i narzucona potem miastu ustawa o bezpieczeństwie narodowym. Sformułowano ją tak szeroko, że władze karać dziś mogą każdego, kto jej politycznie nie pasuje – rozmowa z Piotrem Bernardynem, autorem książki „Hongkong”

Proponujemy także

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • KICIA KOCIA RZĄDZI Bestsellery grudnia
  • DOSKROBYWANIE SIĘ DO WARSTW PAMIĘCI „Bliscy” Annie Ernaux
  • KSIĘGARNIE PARYŻA Shakespeare and Company
  • ZAUFAJ NAUCE I WALCZ! „Rak time” i „Pod mikroskopem”
  • TRUDNYCH SŁÓW KILKA Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • INNY NIE ZNACZY GORSZY Rozmowa z Joanną Roguską z wydawnictwa Pointa o publikacji „Maba” Heleny Morpho
  • KINO W CIENIU CZERWONYCH DYWANÓW Rozmowa z Ewą Szponar, autorką książki „Fabryka splendoru”
  • SZTUKA DURNOTY Felieton Grzegorza Sowuli
  • W OKU CYKLONU Rozmowa z Alicją Patey-Grabowską, autorką tomiku „Szept Gai”
  • MARIA KULIK POLECA „Ach, strach!” Katarzyny Ryrych
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 17 MB

BESTSELLERY

Kategorie: