Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
29 kwietnia 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki - ebook

Biblioteka bezinteresowna
Mieszkanie w starej warszawskiej kamienicy położone jest w centrum, ale w ustronnym miejscu. Książki jeszcze nie opanowały całego lokum, choć wdarły się już do sypialni i toalety. Najwięcej ich w gabinecie. Na półkach goszczą reprezentanci jego ulubionych klimatów literackich, m.in. widać prawie wszystkie tytuły Johna Steinbecka, kilka książek Alice Munro i ciągle nieprzeczytane „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej. W oczy rzucają się kolorowe albumy o sztuce, o filmach Andrzeja Wajdy oraz nowości – jak np. dwie pozycje Annie Ernoux: „Lata” i „Bliscy”. – Kiedy czytam, czuję, że to nadaje mojemu życiu sens, nie muszę się czegoś ważnego dowiedzieć, ale skupiam się nad samą literaturą, nad wagą słowa – gościmy w bibliotece Łukasza Maciejewskiego, dziennikarza, krytyka filmowego i teatralnego, wykładowcy akademickiego

Śpiewogry w herbie
– Jeśli nie wymyślił śpiewogry – zna ją najlepiej. I tworzył z najlepszym skutkiem. Telewizyjna „Ballada wigilijna” była pierwszym przykładem tej nowej specjalności – udanym, potrzebnym, wartościowym. Ale dużo lepiej wypada śpiewogra na scenie teatralnej, z publicznością. Więc zaczął Bryll pisać „Po górach, po chmurach”, wystawione po raz pierwszy w grudniu 1968 przez Teatr Ludowy w Nowej Hucie. To nic innego jak wspomniana „Ballada wigilijna”, tyle że dużo lepsza. Wystawiły ją chyba wszystkie teatry w Polsce – rozmowa z Dariuszem Michalskim, autorem książki „Ten Bryll ma styl”

Przywrócić ikonom godność
– Ikonografia pokazuje świat niewidzialny poprzez widzialne, a nie odwrotnie. Aby świat niewidzialny prześwitał przez to, co widzialne, stworzone ręką artysty, trzeba przede wszystkim zadbać przynajmniej o to, by to widzialne nie obrażało oka. Uznanie malarstwa ikonowego za sztukę specjalną, dla której wymagania estetyczne nie są konieczne, oznacza upokorzenie malarstwa ikonowego. To zaś oznacza, że musimy zapewniać artystyczny profesjonalizm – rozmowa z Iriną Gorbunovą-Lomax, autorką tryptyku „Malarstwo ikonowe”, założycielką i dyrektorką Akademii Ikonograficznej w Brukseli

Alpejskie pytania bez odpowiedzi
– Dziś nie dziwi sanitarny helikopter lądujący na miejscu wypadku. Ale samolot? Powiedzmy samolocik, bo te pierwsze pipery, w których ten genialny pilot rzucał wyzwanie lodowcom i górom, nie wyglądały zbyt imponująco, lecz gdy za sterami siadał Geiger… Lądowanie w górach pod wiatr i pod górkę, i start dziobem w dół? Tak! Pierwsze lądowania i start z lodowca? Tak! Perfekcyjna wiedza o strukturze śniegu, szybkości i kierunku wiatru, ruchome płozy w samolocie, wypuszczane wymiennie z kołami? Tak! Ewakuacja rannego, rodzącej kobiety, ciała alpinisty, ładunku, żywności, poczty? Tak, to wszystko Geiger! Mawiano, że wylądowałby na chusteczce do nosa – rozmowa z Elżbietą Sieradzińską, autorką książki „Wrócimy po was. Historie alpejskie”

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 14 MB

BESTSELLERY

Kategorie: