Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 10/2011 (181) - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Październik 2011
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
8,77

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 10/2011 (181) - ebook

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy). Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

Spis treści

1. Nasze patronaty i nowości

2. Wydarzenia

3. Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" z komentarzem Krzysztofa Masłonia

4. W MP3 i na komórce
Temat przewodni tego numeru to książki w wersji audio. Rynek audiobooków w Polsce stale rośnie, zarówno pod względem wielkości oferty, jak i wartości sprzedaży – pisze Łukasz Gołębiewski. Zwłaszcza wzrost liczby oferowanych tytułów jest imponujący w 2009 roku wyniósł blisko 30 proc., zaś w 2010 kolejnych 18 proc. (przy czym coraz trudniej jest o jednoznaczną klasyfikację, obok typowych audiobooków coraz częściej pojawiają się bowiem wydane w MP3 słuchowiska radiowe, wykłady, homilie czy czytane artykuły z prasy). Rynek audiobooków bez wątpienia rozwija się – pojawia się na nim coraz więcej nowych tytułów, a wiele nowości równolegle trafia na rynek w druku i właśnie w postaci plików MP3. Coraz więcej osób odtwarza ulubione utwory za pomocą urządzeń przenośnych, czyli głównie komórek.

5. Abedik znów liderem
Z radością prezentujemy ósmą już edycję rankingu drukarni dziełowych „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Zestawienie powstaje na podstawie ankiet, w których przedstawiciele oficyn wydawniczych przyznają oceny najlepszym ich zdaniem drukarniom w kategoriach takich jak: „jakość produkcji”, „terminowość realizacji zleceń”, „elastyczność na prośby i sugestie”, „jakość kontaktów interpersonalnych” oraz „satysfakcja z zakresu świadczonych usług”

6. Piękno w świecie bez spoiwa
9 października Tadeusz Różewicz skończył 90 lat. Na temat twórczości i pisarskiego światopoglądu jednego najwybitniejszych polskich poetów, dramaturgów i prozaików przeczytamy w artykule Jarosława Górskiego: Od lat co najmniej kilkunastu po przyznaniu literackiej Nagrody Nobla pojawiają się w mediach komentarze, że właściwie nagroda ta od dawna należy się Różewiczowi. To rzeczywiście ewenement, że pisarz tak uznany, którego twórczego dorobku i nowatorstwa nikt rozsądny nie kwestionuje, który zresztą jest wciąż twórczo aktywny i regularnie publikuje nowe utwory najwyższej próby, co więcej, utwory bardzo silnie zaczepione we współczesności, komentujące i opisujące ją bieżąco, jest zupełnie nieobecny w powszechnym odbiorze, a potocznej publiczności
znany jako klasyk, o którym coś tam kiedyś było w szkole.

7. Sam sobie jestem winien
Na temat najnowszej książki Henryka Grynberga zatytułowanej „Pamiętnik”
z autorem rozmawia Krzysztof Masłoń. „Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego to proza bardzo udana artystycznie, ale antysemicka
i fałszywa, bo autor udaje, że nie jest Żydem. Wolałbym, żeby
„odkryli” to krytycy, literaturoznawcy, ale oni uparcie milczeli. Osobiście
uważam Herlinga-Grudzińskiego za świetnego pisarza i podzielam
większość jego poglądów politycznych, ale występując w „Innym świecie”
na „aryjskich papierach”, oszukuje. Czesław Miłosz twierdził, że pisarz
oprócz talentu musi mieć charakter, a Herling-Grudziński wykazał
wręcz niedopuszczalny brak charakteru.8. Autorski przegląd książek dla dzieci

7. Co czytają inni

8. Książki miesiąca "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI":

„Wolność” Jonathana Franzena i „Biez wodki” Aleksandra
Topolskiego, „Polska dzika przyroda” Grzegorza Borowicza i „Blask”
Andrzeja Nowakowskiego

9. Kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

Kategoria: Rynek wydawniczy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 8,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: