Facebook - konwersja

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
14 października 2021
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
9,99

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

„Przyszła jesień a wraz z nią̨ – w wypadku wielu z nas – czarne myśli. O sobie, o świecie, o przyszłości planety. Coś jest takiego w tej porze roku, że nie tylko skłania do większej refleksji i zagłębiania się w siebie, ale też zwiastuje schyłek lata i rychły schyłek roku. Nic dziwnego, że i nasze myślenie zaczyna być schyłkowe... W listopadowym SENSie chcemy temu właśnie przeciwdziałać. Stąd nasz Temat Numeru poświęcony temu, by dobrze myśleć o swoim ciele” – pisze redaktor naczelna Joanna Olekszyk we wstępniaku do numeru. Za przewodniczkę mamy brytyjską gwiazdę aktorstwa Kate Winslet, które ze śmiechem mówi dziś „Teraz nawet nie patrzę w lustro, nie wysilam się. To najpiękniejsze, co przychodzi wraz z wiekiem. Jestem świadoma siebie i swojego wyglądu, akceptuję go”. I bez oporów odsłania swoje ciało przed kamerą, jeśli wymaga tego scenariusz. Przyznaje, że robi to ku pokrzepieniu innych kobiet. „Nie mam idealnych piersi, mam cellulit i krągłości. Jeśli taka świadomość wzmocni pewność́ siebie innych kobiet, to wspaniale”.

Więcej pokrzepiających wskazówek w Temacie Numeru: dr Christiane Northrup, autorka książki „Ciało kobiety, mądrość kobiety” proponuje praktyki dialogu z ciałem; psychoterapeutka Katarzyna Miller zachęca do polubienia normalności swojego wyglądu; aktywistka Maja Staśko pomaga określić granice body-shamingu a edukatorka seksualna Joanna Keszka apeluje, by uwolnić się od wstydu, który zamyka kobietom usta.

W drugim stałym bloku SENSu: Temacie Specjalnym proponujemy detoks umysłu – wszyscy go dziś potrzebujemy. „Jak zauważa w jednym z artykułów psychiatra dr Sławomir Murawiec, zmiany klimatyczne, pandemia, a teraz los uchodzców – konfrontują nas ze zjawiskami, na którymi nie mamy kontroli. W ogóle kontrola nad czymkolwiek w tym życiu jest ułudą. Dzisiejsze czasy dobitnie nam o tym przypominają. I skłaniają do zmiany podejścia” – wyjaśnia dalej redaktor naczelna. Co warto zmienic? Przestać się zamartwiać, uwolnić się od poczucia winy, zadbać o nadwątloną stabilizację psychiczną. I wartościowe relacje ze światem.

Jak tworzyć takie relacje z innymi ludźmi i jak o nie dbać, piszemy w naszym magazynie co miesiąc. Tym razem poprosiliśmy ekspertów o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na następujące pytania:

Czy małżeństwu bez dzieci jest łatwiej czy trudniej? Martyna Harland rozmawia z terapeutą̨ Jackiem Masłowskim.

Dlaczego myślenie, że jeśli nastolatek mówi o swojej śmierci, to chce coś w ten sposób osiągnąć – jest złudne? Pedagożka Ewa Nowak pyta dr Halszkę Witkowską, suicydolożkę i autorkę prac o prewencji samobójstw.

Jak podnieść się po rozstaniu? – przedstawiamy 12-tygodniowy program psychoterapeutki i psycholog klinicznej Lisy Letessier.

Listopad tradycyjnie skłania do myślenia o przodkach i nieobecnych już bliskich, przyjaciołach, mentorach... O poszerzenie naszej zachodniej perspektywy poprosiliśmy autora książek i praktyka szamanizmu Roberta Rienta. Na otwarciu się na innych (póki nie jest za późno – można by dodać) opiera się również koncepcja nowego minimalizmu, który w skrócie zawiera się w haśle: mniej rzeczy, więcej ludzi. Promują go autorzy książki „Kochaj ludzi, używaj rzeczy”: Joshua Fields Millburn i Ryan Nicodemus, znani jako Duet Minimalistów. Miliony odsłon prowadzonej przez nich strony i podcastów na całym świecie wskazują, jak bardzo trafiają do nas ich słowa.

Ponadto w numerze stałe rubryki, m.in.:

Filmoterapia z – o inspiracjach płynących z nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Gdyni filmie Łukasza Grzegorzka „Moje wspaniałe życie” rozmawają filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland

  • Mentorki. Naszą przyszłość w cyfrowej rzeczywistości opisuje analityczka trendów Natalia Hatalska
  • Psychoastrologiczny portret – co oznacza bycie zodiakalnym Skorpionem?
  • Moc kobiet o życiu z endometriozą pisze psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz
  • Informator o warsztatach rozwoju a także filmy i książki rozwojowe oraz wydarzenia, którym warto poświęcić uwagę.

Z życzeniami przyjemnych długich listopadowych wieczorów, spędzanych w dobrym towarzystwie, także swoim, bo przecież od polubienia siebie zaczyna się sympatia wobec świata, w czym jako SENS staramy się stale towarzyszyć naszym Czytelnikom,

Redakcja magazynu SENS

Spis treści

SENSOWNY POCZĄTEK
4 Listy do psychologa Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz
8 Psychonewsy Inspiracje, rozwojowe wskazówki, ćwiczenia oraz filmy i seriale
18 Postać z SENSem Kate Winslet Silniejsza, pewniejsza siebie i piękniejsza niż kiedykolwiek dotąd
temat numeru JAK DOBRZE MYŚLEĆ O SWOIM CIELE
24 Twoje ciało to cud, szanuj je – wskazówki dr Christiane Northrup
28 Ambasadorka realności– do polubienia swojego ciała zachęca psycholożka Katarzyna Miller
32 Kiedy rozmowa o ciele staje się body-shamingiem? Pytamy aktywistkę Maję Staśko
36 Wstyd to narzędzie do uciszania kobiet – edukatorka seksualności Joanna Keszka przekonuje, że wstydliwość utrudnia stawianie granic
relacje
42 Damsko-męskie Małżeństwo bez dzieci: łatwiej czy trudniej? Pytamy terapeutę Jacka Masłowskiego
46 Wychowanie z SENSem Dlaczego myślenie, że ten, kto mówi o swojej śmierci, nie posunie się do samobójstwa, jest bardzo złudne? Na pytania Ewy Nowak odpowiada suicydolożka dr Halszka Witkowska
50 Nacje mają swoje racje Rosja – z klasykiem w metrze
54 Przetrwalnik po rozstaniu – 12-tygodniowy program terapeutyczny
praca
62 Mentorki Jak widzi naszą przyszłość analityczka trendów Natalia Hatalska
rozwój
66 Kontakt z przodkami w tradycji szamańskiej
70 Moc kobiet – o endometriozie pisze psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz
74 Psychoastrologia Archetyp Skorpiona
78 Zjawisko Nowy minimalizm – wywiad z Joshuą Fieldsem Millburnem
82 Informator o warsztatach rozwoju
rozwój przez sztukę
84 Wywiad Źródło bólu i materia twórcza – czym jest ciało dla tancerza? – pytamy choreografa Jacka Przybyłowicza
88 Recenzje Książki z SENSem
90 Zdarzenia Warto posłuchać i zobaczyć
92 Filmoterapia O filmie „Moje wspaniałe życie” rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna Harland
DETOKS DLA MÓZGu
96 Zjawisko O wskazówki, jak zadbać o swoją stabilizację psychiczną, poprosiliśmy dr. Sławomira Murawca
100 Bez sensu Jak przestać się zamartwiać – wyjaśnia Hanna Samson
104 Szkoła umiejętności Koany – sposób na uwolnienie się od poczucia winy
świadome życie
108 Świadectwo Najszczęśliwszy człowiek na świecie – historia Eddiego Jaku
112 Zmysłowe rytuały Ceremonia kakao
114 Bliżej natury Trendy w zgodzie z przyrodą

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 12 MB

BESTSELLERY

Kategorie: