Facebook - konwersja

WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 1-2/2017 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2017
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
8,77

WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 1-2/2017 - ebook

Pierwszy tegoroczny numer „Kwartalnika Literackiego Wyspa” zdobią prace Anny Waligórskiej. O artystce tak pisze Małgorzata Karolina Piekarska:

"Każdemu jej obrazowi można nadać kilka tytułów. Wszystkie w warstwie znaczeniowej mieszczą więcej niż to, co pozornie na nich widać. Martwa natura nie jest bowiem tylko martwą naturą, ale jak w obrazach holenderskich mistrzów gromadzi znaczenia. Są tu też emocje, są koncepcje filozoficzne dotyczące samotności człowieka i jego roli w świecie. Jest też wreszcie zabawa formą”.

W numerze znajdziecie Państwo esej Małgorzaty Łukasiewicz, „Dziennik pewnego (spóźnionego) powrotu” Piotra Milewskiego, fragmenty nowych powieści Beaty Lewandowskiej-Kaftan („Zanzibar – wyspa skarbów”) i  Zbigniewa Masternaka („Wieszcz”).

Publikujemy także opowiadanie Rafała Wojasińskiego „Mój mąż”, esej Stanisława Dłuskiego „Sebyły dialog w ciemności”, „Potwory” Ewy Jałochowskiej, Wędrowniczek Marka Czuku, „Kartki z kalendarza” Aleksandry Domańskiej, wywiady z Robertem Makłowiczem, Anną Król i Maciejem Krzyżanem.

Jarosław Hebel zaprasza na spacer tropem literackiej Warszawy.

W dziale „poezja” gościmy wiersze Adriana Sinkowskiego,  Moniki Luque-Kurcz, Macieja Krzyżana, Rafała Grupińskiego i Cezarego Macieja Dąbrowskiego.

Nie zabrakło oczywiście naszych stałych felietonistów: Mirosława Bańko, Karola Maliszewskiego i Piotra Wojciechowskiego.

Spis treści

Pożegnanie Tomasza Burka

Esej

Wywiad

Proza

Poezja

  • Monika Luque-Kurcz:  Gen /  monady  /  niepewnie
  • Jarosław Jakubowski: Grudzień. Kolęda  /   Koniec grudnia. Noc  /  *** [Życie to ciągłe zmiany]
  • Maciej Krzyżan: siadam by pochwycić  /  na środku jeziora  /  stara fotografia  /   z których krwi krew moja  /  poeta wobec Innego
  • Rafał Grupiński: Szkice dla Doroty  /  *** [Cień, który]  /  *** [ciało i przestroga]   /  *** [Spotkanie dalekich chmur] /   *** [A jednak boisz się]  /  *** [Pogrom]  /  *** [Tak rzadko]
  • Cezary Maciej Dąbrowski:  Zaproszenie /  Wieczerza niespełnionych
  • Adrian Sinkowski: Adopcja  /  Esperanto  I  Szwy

Felietony

GALERIA NA „WYSPIE”
Małgorzata Karolina Piekarska: W kręgu tego co bliskie

Peryskop
Piotr Dobrołęcki: Z redakcyjnej poczty

Recenzje

  • Wojciech Chmielewski: Kraj, który jest niebem i słońcem (Grzegorz Łatuszyński, Czarnogórskie klimaty)
  • Krzysztof Derdowski: Udręczony, absurdalny, paradoksalny (Bartłomiej Siwiec, Przypadek Pana Paradoksa, Zbrodnia, miłość, przeznaczenie)
  • ks. Janusz Adam Kobierski: Wiersze z wysokości (Krzysztof Kuczkowski, Kładka. Wiersze duchowe)
  • Leszek Kamiński: Dzieło-Sieć (Michal Ajvaz, Podróż na południe)
  • Paweł Jaskulski: Komiks wybitnie niepoprawny politycznie (Zbigniew Masternak, Nędzole)
  • Wojciech Kaliszewski: Szczęście to nic szczególnego (Jan Sochoń, Półmrok)

KRONIKA Redaguje Piotr Dobrołęcki

KRONIKA REGIONALNA Redaguje Lilla Latus

NASI AUTORZY

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 7,0 MB

BESTSELLERY

Kategorie: