Facebook - konwersja

WYSPA Kwartalnik Literacki nr 4/2019 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Grudzień 2019
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
8,77

WYSPA Kwartalnik Literacki nr 4/2019 - ebook

Numer 4/19 "Wyspy" zdobią ilustracje Macieja Sadowskiego. O jego pracach pisze Małgorzata Karolina Piekarska: "Grafiki Macieja Sadowskiego są pracami fotograficznymi, ale to nie są zwykłe zdjęcia. Artysta połączył fotografie dzieł architektury z fotografiami dzieł sztuki, a także przyrody i codziennego życia. Całość posłużyła za ilustracje do książki Klaudii Santery "35 opowieści Sary", pełniąc w niej funkcję fotograficznych pamiątek z podróży bohaterki snującej się od Nowego Jorku do Paryża, a potem wzdłuż Morza Śródziemnego przez Marsylię, Arles czy Awinion. Jednak grafiki Sadowskiego z powodzeniem mogą stanowić dzieła sztuki same w sobie lub ilustracje do zupełnie innych treści niż pierwotnie przeznaczone".

W numerze:

WIELKA BRYTANIA
Carol Ann Duffy

BUŁGARIA
Łyczezar Seliaszki

SŁOWENIA
Polona Glavan
Vida Mokrin Pauer

SŁOWACJA
Peter Balko
Wtedy w Loszoncu – fragment

MACEDONIA
Radovan Pavlovski

Darin Angelovski

SERBIA
Oto Horvat
Sabo się zatrzymał – fragment

PROZA
Aleksandra Domańska
Notatki czwarte
ESEJ
Wojciech Kaliszewski
Nazwać to, o czym się milczy

Barbara Kramar
Dawne mapy

POEZJA
Miłosz Waligórski

Anna Augustyniak
Jan Zieliński
Andrzej Appel
Tadeusz Hutkowski

FELIETON
Piotr Wojciechowski
Odebrać im smartfony

Jan Zieliński
Łąka

Karol Maliszewski
Olga. Notatnik

Mirosław Bańko
Diabelskie książki roku

WYWIAD
Zmyślenie, stylizacja, upadek Rzeczpospolitej - z profesorem Włodzimierzem Boleckim o jego książce "Chack. Gracze. Opowieść o szulerach" rozmawia Wacław Holewiński

Reportaż to umiejętność opowiadania prawdziwych historii – z Mirosławem Wlekłym rozmawia Piotr Milewski

KRONIKI I KALENDARIA
Piotr Milewski
Dziennik z japońskiej prowincji (III)

Marek Czuku
Wędrowniczek Marka Czuku (13)

NAGRODY
Wojciech Kaliszewski
Poezja wyobraźni - laudacja wygłoszona podczas wręczenia Nagrody Poetyckiej im. Ks. Jana Twardowskiego Piotrowi Wojciechowskiemu

GALERIA NA „WYSPIE”
Małgorzata Karolina Piekarska
Realizm czy alegoria? Wybór należy do ciebie…

RECENZJE

Kamila Dzika-Jurek
Zęby Franza Kafki (Franz Kafka, Prozy utajone)

Mateusz Wabik

Milczenie rozgadanego świata (Robert Miniak, Brat Łata)

Leszek Kamiński
Dziennik naszych czasów (Tadeusz Sobolewski, Dziennik. Jeszcze jedno zdanie)

Konrad Sikora
Co z tym końcem świata? (Wojciech Bonowicz, Dziennik końca świata)

Jerzy Grupiński
Niezwykły debiut (Agnieszka W. Pawlak, Pst…Ryk!)

KRONIKA
Redaguje Piotr Dobrołęcki

KRONIKA REGIONALNA
Redaguje Lilla Latus

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 19 MB

BESTSELLERY

Kategorie: