Luty 2017. Lista bestsellerów inna niż wszystkie…
Ebooki i audiobooki bestsellery lutego 2017

…niż wszystkie TOP 10 Virtualo, które opublikowaliśmy od sierpnia 2016 roku. Na czym polega jej wyjątkowość? Po raz pierwszy od wakacji w naszym zestawieniu nie pojawił się żaden tytuł Remigiusza Mroza (!). Wszystkich fanów autora chcemy od razu uspokoić – już 15 marca pojawi się nowy ebook „Inwigilacja”. Przeczuwamy, że w marcu uplasuje się na naszej liście dość wysoko. Tymczasem zapraszamy Was do prześledzenia bestsellerów minionego miesiąca. Miłośnicy kryminałów znajdą tu dla siebie kilka atrakcyjnych tytułów. Pojawi się też parę perełek z literatury faktu.

1. David Van Reybrouck, ebook „Kongo. Opowieść o zrujnowanym kraju” (epub, mobi)

Tytuł pojawił się w naszej promocji z „grubymi” ebookami (wersja papierowa ma ponad 800 stron), którą organizujemy dla Was przeważnie pod koniec karnawału. Warto polować na takie okazje, ponieważ przez dwa dni był dostępny za jedyne 9.90 zł. Docierały do nas sygnały, że bardzo ucieszyła Was ta promocja, co potwierdza pierwsze miejsce w naszym TOP 10.

David Van Reybrouck stworzył jeden z najgłośniejszych reportaży historycznych ostatnich lat. Książka ukazała się całkiem niedawno, w 2010 roku, a doczekała się już kilkunastu wydań na całym świecie. Zdobyła też wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m. in. ECI Literatuurprijs - belgijski odpowiednik słynnej Nagrody Goncourtów, francuską Prix Médicis i dwie najważniejsze nagrody za reportaż przyznawane we Włoszech: Premio Ryszard Kapuściński i Premio Tiziano Terzani.

Wielu krytyków twierdzi, że „Kongo” czyta się jak wciągającą powieść, mimo że pod względem merytorycznym jest równie rzetelna co dobry podręcznik historii. Ebook opisuje kraj – w którym jak w soczewce – skupiają się losy całej Afryki i ciemnej strony cywilizacji.

Jeśli jesteście zainteresowani podobną tematyką, warto zwrócić uwagę również na te tytuły:

Adam Hochschild, ebook „Duch króla Leopolda” (epub, mobi)
Joseph Conrad, ebook “Jądro ciemności” (epub, mobi)

2. Michalina Wisłocka, ebook “Sztuka kochania” (epub, mobi)

Popularność osławionego już w latach 70. poradnika nie słabnie. Niewątpliwie przyczynił się do tego film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” z Magdaleną Boczarską w roli głównej. A także fakt, że jest to poradnik wyjątkowy. Autorka nie tylko opisuje konkretne pozycje czy zabawy seksualne, lecz także zastanawia się nad naturą miłości i związków; uczy, jak radzić sobie z intymnością i jak zrozumieć drugiego człowieka. Dziś, kiedy seks niejednokrotnie sprowadzany jest do bardzo powierzchownej relacji, książka Michaliny Wisłockiej wydaje się szczególnie ważna i zyskująca na aktualności. Ebook „Sztuka kochania” zajmował 2. miejsce również na styczniowej liście bestsellerów (TUTAJ).  

3. Alexandra Richie, ebook „Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1” (epub, mobi)

Tego ebooka też mogliście upolować za 9.90 zł. Tym razem w ramach cotygodniowej akcji „Alfabet literacki” (prezentujemy w niej ebooki i audiobooki autorów, których nazwiska zaczynają się na kolejną literę alfabetu). Co tydzień proponujemy Wam jeden tytuł, który przez 24 h lub 48 h jest dostępny w cenie 9.90 zł.

„Berlin” to napisana z rozmachem książka autorki bestsellerowego ebooka „Warszawa 1944”. Jaka jest według niej niemiecka stolica? Pełna wewnętrznych sprzeczności, naznaczona bolesną historią, podążająca za charyzmatycznymi przywódcami, kapryśna i zmienna, posiadająca swój nietuzinkowy szorstki urok. Z jednej strony jest miastem naznaczonym piętnem militaryzmu, z drugiej bardzo ważnym dla kultury europejskiej ośrodkiem literatury, filozofii, muzyki.

„Berlin” został uznany za jedną z dziesięciu najlepszych książek roku przez „Publishers Weekly”.

4. Harlan Coben, ebook „Już mnie nie oszukasz” (epub, mobi)

Długo wyczekiwana nowa powieść jednego z najlepszych autorów kryminałów.  Krytycy i czytelnicy twierdzą, że Coben znów znajduje się w swojej najlepszej formie.

Tym razem bohaterką powieści jest Maya Stern, była oficer sił specjalnych. Maya ma malutką córeczkę, która często zostaje ze swoją opiekunką. Pewnego dnia kamera, zamontowana w celu monitorowania jej pracy, rejestruje, jak dziecko bawi się ze swoim ojcem. W normalnej sytuacji nie byłoby w tym nic dziwnego. Tylko że sytuacja nie jest do końca normalna, ponieważ… ojciec dziewczynki dwa tygodnie wcześniej został brutalnie zamordowany.  Maya nie ma pojęcia, co o tym myśleć. Była naocznym świadkiem zabójstwa. Sama zorganizowała mężowi pogrzeb. Czy to możliwe, że Joe jednak żyje? A może to po prostu początek obłędu?
Zakończenie wbije Was w fotel. Sami sprawdźcie, czy dacie się oszukać Cobenowi ;)

5. B.A. Paris, ebook „Za zamkniętymi drzwiami” (epub, mobi)

Rzadko zdarzają się debiuty, które od samego początku wywołują prawdziwe zamieszanie na rynku wydawniczym. Rzadko, ale na szczęście się pojawiają. Do takich książek należy thriller B. A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”.
Jack i Grace. Idealne małżeństwo. On przystojny i kulturalny. Ona piękna i pełna uroku. Elegancki dom. Wystawne kolacje dla znajomych. Jednym słowem, cudowne życie. Wy również myślicie, że jeśli coś jest zbyt idealne, to musi być podejrzane? Podejrzliwość prowadzi do dociekliwości. A jeśli ktoś jest dociekliwy, ma szansę dostrzec więcej…  Grace nigdy nie odbiera telefonów. Nie wychodzi z domu. Nie pracuje. Gotuje wymyślne potrawy, ale w ogóle nie tyje. I jeszcze te kraty w oknach sypialni…

Jeśli macie ochotę na thriller psychologiczny w stylu Hitchcocka, sięgnijcie po tę powieść. Klaustrofobiczna atmosfera, strach z każdą stroną coraz bardziej chwytający za gardło, coraz szybsze bicie serca. Uwaga, przerażenie bohaterki udzieli się również Wam.

6. Hanya Yanagihara, ebook „Małe życie” (epub, mobi)

O „Małym życiu” pisaliśmy już sporo, ponieważ od miesięcy pojawia się w naszej dziesiątce najlepiej sprzedających się ebooków (np. TUTAJ). Tym razem pójdziemy więc trochę pod prąd i zamiast po raz kolejny rekomendować Wam ebooka, z radością donosimy, że w sprzedaży pojawił się również audiobook „Małe życie”. Jeśli do tej pory nie mieliście czasu na tę powieść, książka czytana przez lektora, będzie dla Was świetnym rozwiązaniem. Więcej na temat audiobooka możecie przeczytać w osobnym artykule – TUTAJ.

7. Szczepan Twardoch, ebook „Król” (epub, mobi)

Jeśli szukacie w literaturze czegoś więcej niż tylko rozrywki i wciągającej fabuły, koniecznie sięgnijcie po tę powieść. Waszą uwagę niewątpliwie przykuje sensacyjna historia. Znajdziecie tu pełnokrwistych bohaterów, którzy wydają się tak realni, że niemal wychodzą do czytelnika z kart powieści (oczywiście tych elektronicznych ;)). Urzeka również barwny, sugestywny portret Warszawy lat 30. Tym, co wyróżnia „Króla”, jest opis stosunków polsko-żydowskich, wolny od mitologizowania którejkolwiek ze stron. To dość szczególne i odosobnione zjawisko, jeśli chodzi o polską literaturę powojenną. Autor jest daleki od uciekania w stereotypy i utarte schematy. Wnika w opis tych relacji dużo głębiej. Co nie znaczy, że daje gotowe odpowiedzi. „Król” to powieść dla tych, którzy cenią sobie w literaturze to, że skłania do refleksji. Pokazuje niejednoznaczności. Inspiruje do stawiania kolejnych pytań.

Jeśli aktualnie nie macie czasu, aby zagłębić się w lekturę, o której jest ostatnio bardzo głośno, alternatywą będzie audiobook „Król”, którego możecie słuchać podczas wykonywania codziennych obowiązków.

8. Frederik Backman, ebook „Mężczyzna imieniem Ove” (epub, mobi)

Data wydania 2014 r. Jeśli zastanawiacie się, co ebook sprzed 3 lat robi na liście bestsellerów, już spieszymy z wyjaśnieniami. Powieść „Mężczyzna imieniem Ove” (podobnie jak „Sztuka kochania”) została przypomniana czytelnikom za sprawą nakręconego niedawno filmu. I to nie byle jakiego filmu, bo nominowanego do Oscara (w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny).

Jeżeli macie już przesyt mocnych kryminałów, mrożących krew w żyłach thrillerów czy pełnej przerażających faktów literatury non fiction, sięgnijcie po tę ciepłą, optymistyczną powieść, która niejednokrotnie wyciśnie z Was łzy wzruszenia.
Staruszek Ove żyje samotnie, niemal w zupełnej izolacji. Nic dziwnego, bo jego zrzędliwość nie zna granic. Pewnego dnia jego uporządkowany świat wywraca się do góry nogami za sprawą niefrasobliwego sąsiedztwa. I co tu kryć, wystarczy poczytać recenzje w sieci, by przekonać się, że tego starego zrzędy jednak nie sposób nie lubić. A jeszcze lepiej przeczytać ebooka i zamiast czytać cudze opinie wyrobić sobie własne zdanie ;).

9. Lee Child, ebook „Jack Reacher. Sto milionów dolarów” (epub, mobi)

Tej postaci chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jack Reacher to jeden z najpopularniejszych bohaterów powieści sensacyjnych na świecie. Ci, którzy go znają prawdopodobnie z niecierpliwością czekali na najnowszą powieść Lee Childa „Sto milionów dolarów”. Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji czytać serii o dawnym żandarmie wojskowym, szczerze zazdrościmy, bo mnóstwo przyjemności dopiero przed Wami. Do przeczytania macie aż 21 powieści. Przekonacie się, że jeszcze będzie Wam mało, ponieważ z przesympatycznym, pełnym humoru i przenikliwości Jackiem Reacherem czas płynie zaskakująco szybko.

10. Violetta Ozminkowski, ebook „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki” (epub, mobi)

Film o Michalinie Wisłockiej wywołał wzmożone zainteresowanie nie tylko poradnikiem „Sztuka kochania”, lecz także biografią pierwszej damy polskiej seksuologii. Jej życiorys jest tak ciekawy, że przebija niejedną fikcyjną historię. Do dziś budzi wiele kontrowersji. Czy Michalina Wisłocka była silną i odważną kobietą czy może pozbawioną zahamowań skandalistką? Odnalezione dzienniki odsłaniają jej prywatne życie i pozwalają uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. Chociaż sama często mawiała, że nie ma nic do ukrycia, jej życie było pełne tajemnic. Ebooka czyta się jak doskonałą powieść obyczajową. Przekonajcie się sami!

Dzienniki Wisłockiej zamykają naszą listę bestsellerów lutego. Zastanawiamy się, jak to wygląda u Was, ale nam marcowe słoneczko dodaje energii do działania. W tym do czytania jeszcze większej ilości ebooków. Jeśli w naszym zestawieniu znalazły się tytuły, które szczególnie Was zainteresowały, sięgnijcie po nie już teraz. Ponieważ marzec to czas wielu wyczekiwanych premier, za chwilę możecie nie mieć czasu na zaległości. Zdradziliśmy już, że pojawi się „Inwigilacja” Remigiusza Mroza. W ebooku i audiobooku znajdziecie u nas też trzecią wydaną w Polsce powieść Marca Elsberga „Helisa”, pod koniec marca będziecie mogli również przeczytać ebooka „Pragnienie” Jo Nesbo (kochany przez Was Harry Hole nareszcie powraca). Do tego dojdzie jeszcze ebook „Mitologia nordycka” Neila Gaimana i „Konklawe” Roberta Harrisa. Oj, będzie się działo!Serwis korzysta z plików cookies w celach określonych w Polityce Prywatności i Cookies (aktualizacja dn. 26.10.2016 r.). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na używanie cookie.