Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • Empik Go W empik go

Karuzela z mężczyznami - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
7 czerwca 2011
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment

Karuzela z mężczyznami - ebook

 

Studia nad społeczno-kulturowymi fenomenami męskości stanowią trzecią odsłonę naukowej refleksji dotyczącej zjawisk społecznych, w których pierwszoplanową rolę odgrywa płeć społeczno-kulturowa, innymi słowy: gender.

Pojawienie się w dyskursie akademickim tego typu problematyki badawczej było swoistą odpowiedzią na tendencję charakterystyczną dla współczesnej humanistyki: włączania tematyki genderowej w powszechny dyskurs naukowy. Studia nad męskością stanowiły tym samym dopełnienie powstałych już wcześniej zarówno studiów kobiecych (women’s studies), które z czasem częściowo ewoluowały w bardziej ogólne gender studies, jak i studiów gejowsko-lesbijskich (gay & lesbian studies), z których w późniejszym okresie wyodrębniły się queer studies.

[…] publikacja zbiorowa przygotowana przez Katarzynę Wojnicką i Ewelinę Ciaputę jest jedną z nielicznych dotąd prac na gruncie polskim dotykających problematyki związanej z męskością. Tego typu refleksja naukowa, obecna od dawna na zachodnich uniwersytetach, stanowi wciąż jeszcze świeży i nieodkryty temat w polskich naukach społeczno-humanistycznych. Sama problematyka została wprowadzona na grunt polski stosunkowo niedawno. […] Tym samym zrodziła się potrzeba stworzenia odpowiedniej literatury, która dostarczyłaby wiedzy na temat polskich uwarunkowań związanych z kwestią męskości. To właśnie oczekiwanie doskonale spełnia niniejsza publikacja. Książka stanowi bowiem zbiór tekstów, przygotowanych przez zespół młodych badaczy […], w których zmagają się oni z analizą i znaczeniem problematyki męskości, sytuacji mężczyzn i ich kondycji w odniesieniu do takich kwestii, jak: rodzina, media, zdrowie czy szeroko pojęta polityka. Teksty te są niezwykle bogate, w zdecydowanej większości oparte na nowatorskich badaniach własnych młodych adeptów nauki, co czyni całą publikację bardzo wartościową i zdecydowanie wartą uwagi.

Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Slany

Spis treści

Katarzyna Wojnicka, Ewelina Ciaputa

Wprowadzenie: refleksja naukowa nad społeczno-kulturowymi fenomenami męskości

Część 1

Męskość w dyskursie medialnym

Katarzyna Wojnicka, Seweryn Rudnicki, Justyna Stypińska

Mężczyźni, męskość, ciała – zarys problematyki

Krzysztof Arcimowicz

Nowe wizerunki mężczyzn w polskich przekazach telewizyjnych

Urszula Kluczyńska

Męska dominacja i piłka nożna. Analizy medialnych prezentacji

Karolina Stefaniak, Edyta Zierkiewicz

„Zadbaj o swojego mężczyznę”. Reprodukcja i medykalizacja hegemonicznej męskości w czasopismach dla kobiet

Krystyna Dzwonkowska-Godula

Publiczny dyskurs o współczesnym ojcostwie w Polsce

Część 2

Męskości (nie)normatywne

Marcin Śmietana

„Matczyni” ojcowie? Męskość i kobiecość w hiszpańskich rodzinach ojców gejów

Bartłomiej Lis

„Bardzo hetero gej” – męskość normatywna:

przykład strategii tożsamościowej homoseksualnych mężczyzn

Katarzyna Wojnicka, Agata Młodawska

„Polish boyfriend”

Łukasz Kupiec

Między słowami drugiej płci. O mężczyznach i męskościach w Drugiej płci Simone de Beauvoir

Część 3

Męskość a sfera publiczna

Magdalena Dąbrowska

Męskość, aborcja i ekonomiczne przemiany okresu transformacji

Katarzyna Wojnicka, Justyna Struzik

Mężczyźni w działaniu. Problematyka męskich ruchów społecznych w Polsce

Marianna Borowska

Fenomen męskiego striptizu w Polsce – analiza zjawiska

Łukasz Kielban

Performatywna moc obrazy. Obrona honoru a budowanie tożsamości płciowej ofi cerów II Rzeczypospolitej

Ewelina Ciaputa, Katarzyna Wojnicka

Zakończenie

Noty o autorach i autorkach

Kategoria: Pedagogika
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7587-678-9
Rozmiar pliku: 1,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: