-
promocja
"Mieli nas za opętanych". Historie nadużyć egzorcystów - audiobook
"Mieli nas za opętanych". Historie nadużyć egzorcystów - audiobook
To nie jest atak na wiarę. To głos w obronie ofiar.
Szymon Piegza, nagradzany dziennikarz śledczy, dociera do osób skrzywdzonych przez egzorcystów. Z reporterską precyzją dokumentuje ludzkie dramaty.
Natalia była godzinami przytrzymywana i wiązana pasami. Miała porwane rajstopy i leżała we własnym moczu, bo egzorcysta zabronił jej iść do toalety. Ze strachu dostała niedowładu nóg. Agnieszkę egzorcyzmowano z „psychotycznych wizji”, które okazały się… skutkiem złośliwego nowotworu.
Paweł po czterech latach odszedł z kapłaństwa. Fiksacja na szukaniu diabła doprowadziła go na skraj załamania.
Dlaczego egzorcyści pozostają bez kontroli?
Piegza opisuje przypadki manipulacji, przemocy psychicznej i fizycznej. Stawia pytania o odpowiedzialność Kościoła, w którym egzorcyzmy stały się swoistą szarą strefą. A ta pozbawiona prawnych mechanizmów kontroli, daje szerokie pole do nadużyć.
O egzorcyznach powiedziano wiele. O skrzywdzonych przez egzorcystów nic.
Piezga oddaje im głos.
| Kategoria: | Literatura faktu |
| Zabezpieczenie: |
Watermark
|
| ISBN: | 978-83-8427-854-3 |
| Rozmiar pliku: | 408 MB |