- W empik go
Nie musisz być szalony, żeby tu pracować - audiobook
Nie musisz być szalony, żeby tu pracować - audiobook
Najlepsza książka o tym, jak (nie) działa oddział psychiatryczny.
W jaki sposób zapanować nad pacjentem, który uważa, że jest wilkołakiem?
Czy osobę grożącą samobójstwem można odesłać do domu?
Jak psychiatrzy radzą sobie z wypaleniem zawodowym?
Fakt, że choroby psychiczne są jednymi z najtrudniejszych do zdiagnozowania, to dopiero początek problemów. Izba przyjęć mierząca się z nieustanną apokalipsą, zaledwie kilka minut na rozmowę z pacjentem i walka o każde wolne łóżko szpitalne nie ułatwiają pracy.
Doktor Benji Waterhouse uchyla drzwi oddziału psychiatrycznego i opowiada o najbardziej tajemniczej gałęzi medycyny. Sięga po historie swoich pacjentów, a także odwołuje się do własnych przeżyć, by z niepodrabialnym angielskim poczuciem humoru przybliżyć realia pracy z chorymi z perspektywy obu stron lekarskiego biurka.
Doktor Benji Waterhouse jest brytyjskim lekarzem ze specjalizacją w psychiatrii. Jest także wielokrotnie nagradzanym komikiem stand-upowym, występował np. na festiwalu w Edynburgu. Pisał dla „The Guardian” i „The Independent”, a Królewskie Kolegium Psychiatrów umieściło go na liście „Inspirujących psychiatrów”. Niniejsza książka to jego debiut. x.com/doctor_benji, instagram.com/doctor_benjis
To śmieszna książka o nieśmiesznych sprawach. Mam nadzieję, że podważy wiele lat pogardliwego i stereotypowego myślenia o tym najbardziej niekochanym dziecku medycyny. Bardzo polecam.
– Janina Bąk @janina.daily
Będziecie się śmiać, kilka razy zakręci wam się łezka w oku, a na końcu stwierdzicie, że nie każdy superbohater nosi pelerynę. Niektórzy chodzą w białych kitlach.
– Pigout
Spodziewałam się psychiatrycznych żarcików i oddziałowych anegdotek. Dostałam książkę mądrą, ciekawą, napisaną z ogromną wrażliwością i krytyczną refleksją. Ale żarciki i anegdotki też są. W dodatku bardzo śmieszne.
– Emilia Dłużewska, autorka „Jak płakać w miejscach publicznych”
Genialnie zabawna i śmiertelnie poważna!
– „The Guardian"
Przezabawna, poruszająca i pełna wrażliwości na drugiego człowieka.
– „The Times”
Szczere i bezkompromisowe spojrzenie na świat psychiatrii.
– „The Lancet”
Kategoria: | Publicystyka |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8367-595-4 |
Rozmiar pliku: | 503 MB |