Poezje wybrane - Juliusz Słowacki

audiobook
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-272-6476-3
Język:
Polski
Data wydania:
12 grudnia 2018
Rozmiar pliku:
29 MB
Czas:
30 min.
Zabezpieczenie:
brak
4,90
Cena w punktach Virtualo:
490 pkt.

Poezje wybrane - Juliusz Słowacki

Wybór utworów lirycznych drugiego z najsłynniejszych polskich wieszczów epoki romantyzmu. Zebrane wiersze pochodzą z całego okresu twórczego Juliusza Słowackiego – od napisanych podczas powstania listopadowego patriotycznych utworów, jak „Oda do wolności” czy „Hymn (Bogarodzico, Dziewico!)”, po te wieńczące twórczość poety, np. „Testament mój”. Choć poeta żył zaledwie 40 lat, zostawił bogaty dorobek. W liryce Słowackiego odnaleźć można motywy orientalne, egzystencjalne, ludowe, słowiańskie i mistyczne.

Spis treści

  • Hymn (Bogarodzico, Dziewico!)
  • Hymn o zachodzie słońca na morzu
  • Podróż na wschód. Grób Agamemnona
  • Pośród niesnasek Pan Bóg uderza
  • Rozłączenie
  • Testament mój
  • Wielcyśmy byli i śmieszniśmy byli
  • W pamiętniku Zofii Bobrowny

BESTSELLERY