Sonety krymskie - Audiobook (Książka audio MP3) do pobrania w całości w archiwum ZIP
Fragment:

Sonety krymskie - audiobook

Oceń:
Plik audio mp3
9,90 zł
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
Czyta:
ISBN:
978-83-272-6475-6
Język:
Polski
Data wydania:
28 listopada 2018
Rozmiar pliku:
23 MB
Czas:
22 min.
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
9,90
Cena w punktach Virtualo:
990 pkt.

Pełny opis

Słynny tom wierszy, który został zainspirowany podróżą Adama Mickiewicza na Półwysep Krymski. Poeta nakreślił tu swoje przemyślenia i wrażenia z pobytu na Krymie. Lirycznym podróżnikiem jest tu Pielgrzym-turysta, a jego przewodnikiem – pochodzący ze Wschodu Mirza. Oprócz niezwykłych opisów krymskich krajobrazów i przyrody, Mickiewicz zawarł tu filozoficzne rozważania na temat pielgrzymowania, podróżowania, wędrowania. W wierszach odnaleźć można wpływy twórczości Byrona oraz mitologii perskiej. W zbiorze znalazły się wszystkie sonety, m.in.: „Pielgrzym”, „Czatyrdah” czy „Stepy Akermańskie”. Wydanie zawiera dodatkowy sonet „Jastrząb”, który nie ukazał się z pozostałymi osiemnastoma wierszami.

Spis treści

 1. Cisza morska
 2. Stepy akermańskie
 3. Żegluga
 4. Burza
 5. Widok gór ze stepów Kozłowa
 6. Bakczysaraj
 7. Bakczysaraj w nocy
 8. Grób Potockiej
 9. Mogiły Haremu
 10. Bajdary
 11. Ałuszta w dzień
 12. Ałuszta w nocy
 13. Czatyrdah
 14. Pielgrzym
 15. Droga nad przepaścią w Czufut-Kale
 16. Góra Kikineis
 17. Ruiny zamku w Bałakławie
 18. Ajudah
 19. Jastrząb

BESTSELLERY