Klikając ZAPISZ SIĘ, zgadzasz się na otrzymywanie informacji marketingowych dotyczących virtualo.pl oraz partnerów biznesowych Virtualo.
Zgodę można wycofać w każdym czasie w sposób określony w Polityce Prywatności.
Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Urodziła się w 1980 roku. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i uczyła się w Instytucie Reportażu. Jest polską dziennikarką, autorką reportaży i felietonów.
Urodziła się w 1980 roku. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i uczyła się w Instytucie Reportażu. Jest polską dziennikarką, autorką reportaży i felietonów. Jej publikacje ukazywały się na łamach takich czasopism, jak „Polityka” czy „Duży Format”. Zasłynęła też jako autorka artykułów dla magazynów „Pismo. Magazyn opinii” oraz „Non/fiction – nieregularnik reporterski”. Prowadziła blog „Mrs. Canada. Opowieści z Kanady”, gdzie opisywała życie w kraju, w którym mieszkała przez kilka lat. I który zaprezentowała w zupełnie innym świetle, niż do tej pory mogliśmy to sobie wyobrazić.
To właśnie w Toronto powstała jej debiutancka książka 27 śmierci Toby’ego Obeda. To historia oparta na faktach, poruszająca wątki państwowych szkół z internatem prowadzonych przez kościół katolicki. Ich uczniowie poddawani byli przemocy i molestowaniu, a ten, który przetrwał to piekło, stał się tytułowym bohaterem dzieła Gierak-Onoszko. Fabuła wstrząsa czytelnikiem, pokazuje ogrom bezprawia i zbrodni, która do tej pory nie doczekała się zadośćuczynienia.
Prywatnie autorka publikacji zajmuje się komunikacją oraz public relations i jest menadżerem zatrudnionym przez kancelarię Dentons. Wyszła za mąż za rok młodszego od siebie Macieja Onoszko herbu Jacyna, który ma szlacheckie korzenie.
Za swoją działalność pisarską Joanna otrzymała w 2015 roku Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską imienia Tadeusza Mazowieckiego, a w 2017 roku wyróżnienie za najlepszy reportaż (o zakrojonej na szeroką skalę akcji ewakuowania psa z ogarniętej wojną Syrii).
Kategorie:
ebooki
audiobooki