Alternatywne a sądowe rozstrzyganie sporów sądowych - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Alternatywne a sądowe rozstrzyganie sporów sądowych - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-1830-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2008
Rozmiar pliku:
3,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
49,00
Cena w punktach Virtualo:
4900 pkt.

Pełny opis

Stan prawny na 1.01.2008 r.

Alternatywne formy rozwiązywania (AlternativeDispute Resolution) sporów sądowychzyskały ogromną popularność na świeciei w Europie, w tym także w Polsce. Funkcjonująone zarówno jako część wymiaru sprawiedliwości,jak i poza nim. Ilość tych metod oraz ichdynamiczny rozwój zmienia model stosowaniaprawa i otwiera przed uczestnikami sporównowe możliwości. Niniejsza publikacja, pozakomentarzem do instytucji prawa polskiegoo cechach ADR, przedstawia tendencje rozwojuoraz mechanizm funkcjonowania form ADRna świecie. Argumentacyjna struktura rozważańma na celu podkreślenie zalet i wad sądowych,jak i pozasądowych form zakończeniasporów. Całościowe ujęcie kwestii ADR pozwalana sformułowanie wniosków o miejscu,zakresie i funkcji metod ADR w polskim systemieprawa.
Książka jest kierowana zarówno dopraktyków, jak i studentów prawa.

Spis treści


Wykaz skrótów 9 Wstęp 11
Rozdział I Metody rozwiązywania konfliktów i rozstrzygania sporów - argumenty funkcjonalne 19
1.1. Pojęcie i rozwój alternatywnych metod rozwiązywania sporów 19 1.2. Tryb kontraktowy 26 1.3. Tryb mediacyjny 42 1.4. Tryb arbitrażowy 53 1.5. Tryb adjudykacyjny 64
Rozdział II Czynniki determinujące przebieg sporu - argumenty pragmatyczne 80
2.1. Konflikt a spór 80 2.2. Rozwiązywanie konfliktów a rozstrzyganie sporów 88 2.3. Komunikacja w procesie rozwiązywania i rozstrzygania sporów 96 2.4. Uwarunkowania pełnienia roli zawodowej przez prawników a spór 108
Rozdział III Alternatywne metody rozwiązywania sporów w kontekście teorii społeczeństwa komunikacyjnego - argumenty teoretyczne 117 3.1. Komunikacyjna wizja społeczeństwa 117 3.2. Dyskurs jako forma działania komunikacyjnego 120 3.3. Warunki przeprowadzenia dyskursu a procedury trybów ADR 127 3.4. Zarzuty wobec teorii działania komunikacyjnego 134
Rozdział IV Instytucje prawa polskiego o cechach ADR - argumenty dogmatyczne 139 4.1. Prawne aspekty negocjacji 142 4.2. Postępowanie upadłościowe i naprawcze 155 4.3. Postępowanie pojednawcze 158 4.4. Mediacja w sprawach cywilnych 162 4.5. Rozwiązywanie sporów zbiorowych 175 4.6. Polubowne i konsensualne aspekty działania administracyjnego 180 4.7. Sądownictwo polubowne 187
Rozdział V Miejsce alternatywnych trybów rozwiązywania sporów cywilnych w polskim systemie prawa 197
Bibliografia 203

BESTSELLERY