Analiza fundamentalna. Standing finansowy i wycena przedsiębiorstwa - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Analiza fundamentalna. Standing finansowy i wycena przedsiębiorstwa - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-147-1
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
1,7 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Pełny opis

Publikacja poświęcona jest analizie fundamentalnej przedsiębiorstwa pojmowanej jako proces badania rynku kapitałowego w oparciu o dane fundamentalne pochodzące ze spółki i rynku dla potrzeb oszacowania wartości wewnętrznej akcji. Ma charakter merytoryczno-metodycznym. Główny nacisk położono w niej na problemy wykorzystania analizy finansowej oraz wyceny przedsiębiorstwa. Zaletą publikacji jest przede wszystkim układ i przejrzystość rozważań oraz dopracowanie pod względem dydaktycznym. Poszczególne części zostały domknięte ustępami aktywizującymi Czytelnika w postaci kluczowych problemów, pytań testowych oraz zadań do samodzielnego rozwiązania. Książka zawiera kompleksowe, a zarazem syntetyczne ujęcie najważniejszych problemów, dylematów i sposobów wyboru inwestycji kapitałowej z wykorzystaniem analizy finansowej, będącej kondensatem wiedzy na temat badania kondycji finansowej organizacji gospodarczych w formule najczęściej prezentowanej w literaturze przedmiotu i stosowanej w praktyce. Ma dużą wartość naukową i dydaktyczną, stanowiąc bazę wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania, a także porządkując i wzbogacając wiedzę przedstawicieli praktyki gospodarczej oraz początkujących inwestorów, poszukujących podstawowych rozwiązań w zakresie przeprowadzania analizy finansowej i wyceny przedsiębiorstwa.

Spis treści

Wprowadzenie 7

Rozdział I. Istota analizy fundamentalnej            11

1. Istota i zakres analizy fundamentalnej 11

2. Źródła informacyjne analizy fundamentalnej 19

3. Problemy 34

4. Pytania testowe 34

Rozdział II. Analiza finansowa przedsiębiorstwa                35

1. Analiza finansowa istota i rodzaje oceny kondycji finansowej 35

2. Analiza podstawowych sprawozdań finansowych przedsiębiorstwa 42

2.1. Analiza bilansu               42

2.2. Analiza rachunku zysków i strat 58

2.3. Analiza rachunku przepływów pieniężnych 69

3. Analiza wskaźnikowa przedsiębiorstwa 76

3.1. Wskaźniki płynności finansowej 78

3.2. Wskaźniki zadłużenia 93

3.3. Wskaźniki sprawności działania  97

3.4. Wskaźniki rentowności 99

3.5. Wskaźniki rynkowe 107

4. Problemy 120

5. Pytania testowe 121

6. Zadania do samodzielnego rozwiązania 122

Rozdział III. Wycena przedsiębiorstwa                 125

1. Istota wyceny przedsiębiorstwa 125

2. Koszt kapitału przedsiębiorstwa 129

3. Metody wyceny przedsiębiorstwa 152

3.1. Metody majątkowe 154

3.2. Metody dochodowe 159

3.2.1. Wolne przepływy pieniężne jako determinanta wyceny przedsiębiorstwa 159

3.2.2. Charakterystyka metod dochodowych 166

3.3. Metody mieszane 170

3.4. Metody porównawcze (rynkowe) 172

4. Problemy 175

5. Pytania testowe 176

6. Zadania do samodzielnego rozwiązania 177

Zakończenie 181

Bibliografia 185

Spis tabel 195

Spis rysunków 197

 

Odpowiedzi do pytań testowych 199

BESTSELLERY